Yeni öğretmenler ilk gün neler yapmalı?

 Elly Eckhoff, sınıf öğretmenleri sınıfta girmeden önce öğretmenlerin ihtiyaç duyduklarını düşündükleri bir grup öğretmeni olarak dikkatlice dinlediler: daha fazla öğrenci eğitimi ve meslektaşları, ebeveynler ve öğrencilerle nasıl iletişim kuracakları konusunda daha fazla eğitim verdiler

“Akıl hastalığı, yoksulluk eğitimi ve yardımı hakkında bilgi sahibi olmalılar” dedi. “Yoksulluğun çocukların beyinlerine ne yaptıklarını bilmeleri gerekiyor - savaşta ya da uçuşta olma durumu.”

Konferans salonunda toplanan otuz öğretmen ve öğretmen eğitimcileri 35 yaşındaki Eckhoff'un, daha fazla öğrencinin okula gelmesini sadece akademik becerilerden yoksun kalmayıp çok fazla duygusal bagaj taşıdığını belirterek başını salladı.

Eckhoff, çocukların okula getirebileceği travmalara hazırlıksız hissetmenin nasıl bir şey olduğunu biliyor. Eckhoff daha sonra açıkladığı eski birinci sınıf öğrencilerinin birinden intihara teşebbüs etti. İlk beş yılını yeni bir öğretmen için yaptı ve o, öğrencileri duygusal zihniyetle meşgul etmek için “iyi bir numaradan bir çanta” olduğunu düşündü, “ama hiçbir şey işe yaramadı gibi görünüyordu.”


Daha iyi eğitim ona yardımcı olur mu?

Bazı devletler, eğitimcilerin nasıl eğitildiğini gözden geçirmeye çalışırken yeni bir uzman grubuna yöneliyor: öğretmenlerin kendileri. Eckhoff, öğretmenler için nasıl hazırlandıklarını değiştirmek için bir devlet çabalarının bir parçası olarak, bu sonbaharda dört saatlik bir forum için üniversite öğretmen hazırlama programları ve ilköğretim ve ortaöğretim Missouri Bölümü'nden personel katılımcısı temsilcileri katıldı. sınıf ve oraya vardıklarında desteklenir.

 Birinci Gün için Hazır mısınız? Belki de değil: Öğretmen hazırlığı ile ilgili iki yeni rapor ne gösteriyor?

Eckhoff, öğretmen hazırlamasının, bir öğrencinin mücadele ettiği zaman “yansıtması” gerektiğini, “Öğrencinin akademik, duygusal ya da davranışsal olarak daha başarılı olmasına yardımcı olmak için ne yapabilirim?” Dersini verdiğini söyledi. Fakat yılların tecrübesi de ona bir öğretmenler, okul yöneticileri, danışmanlar ve dışarıdaki hizmetleri içeren, hareket eden veya duygularını şişiren çocuklara zarar verme ihtiyaçlarını ele alan ekip.

“[Öğretmen adayları] akıl hastalığı, yoksulluk eğitimi ve yardımı hakkında bilgi sahibi olmalı. Yoksulluğun çocukların beyinlerine ne yaptığını bilmeleri gerekiyor - savaşta ya da uçuşta olma durumu. ”
Elly Eckhoff, Paxton Keeley İlkokulunda işbirlikçi öğretmen

Eckhoff, “Her şeyi içeride tutuyorlar” dedi. “Çocuklarla çok daha fazla patlamalar var, ve bazen kendini kesmeye çalışmak, hatta intihar etmeye çalışmak gibi kendi kendine zarar da oluyor.”

Sınıfta ayak basmadan önce, “bugünün öğretmenlerinin ihtiyacı olan şey bu konulara ayrılan dolu kurslardır” dedi.

Toplantı, devlet öğretmenliği bölümünün öğretmen adaylarına yönelik eğitimin nasıl geliştirileceğine karar vermesine yardımcı olmak için yeni öğretmenlere rehberlik edenlerin haftalarca süren bir dinleme turunda bir duraktı. Yeni öğretmen değerlendirme standartlarına göre yüksek puan alan ve sınıf öğretmenlerini hevesli öğretmenlerle paylaşmayı kabul eden Eckhoff gibi kıdemli veya usta öğretmenler, öğretmen adaylarının profesyonel gelişimi nasıl yararlı ve ilgili bir şekilde tutabilmek için ihtiyaç duydukları konular hakkında onlara tavsiyelerde bulunuyorlar. Onlar işte.

Missouri Üniversitesi'nde öğrenci öğretim deneyimlerinin koordinatörü olan Kim Nuetzmann, Missouri'nin “sesini duymak istediğini” söyledi. Çünkü öğretmenler ilk olarak sınıftakiler adaylarla gündemdiler. “Öğrencilerde ne gördüklerini görmek istedik,” diyerek, öğretmenlerin girdilerinin, hazırlık programı için “ileriye gidip tasarıma devam etmeye devam ettiklerinden” değerli olacağını belirtti. Missouri Üniversitesi forumu dokuzun yedinci oldu.

Missouri, öğretmenlerin öğretmenlerin hazırlanmasını yeniden düşünmelerine yardımcı olmak için öğretmenleri kullanarak büyüyen eyaletler listesinde Louisiana, Massachusetts, Delaware, Tennessee ve Georgia'ya katılıyor. Özellikle federal politikadaki değişiklikler, Obama yönetiminin En Üst Programa Yarışı ve daha sonra Kanunsuz Çocuk Yasasına yapılan müteakip feragatler , devletin Konsey ile birlikte olan Mary-Dean Barringer'e göre, öğretmen hazırlığı konusunda “ciddileşmesini” teşvik etti. Devlet Okulu Görevlileri .

Louisiana Eğitim Kurulu'nun yetenekleri sorumlusu olan Hannah Dietsch, Louisiana'nın kendi reformlarındaki öğretmenlere büyük ölçüde güvendiğini söyledi. “[Devletimizin en iyi öğretmenleri], politika öğretiminin şekillendirilmesinde en önemli ve yararlı seslerden bazılarıdır çünkü etkili öğretme deneyimini yaşamaktadırlar ve bu nedenle politika yapıcıların öğretmenlerin daha büyük bir yüzdesi için mükemmel öğretim için bir yol geliştirmelerine yardımcı olabilirler. ”Dedi. “Louisiana'da, bu uzman eğitmenlerin rolünü oluşturuyoruz ve güçlendiriyoruz.”

Örneğin, Ekim ayında, Louisiana, 2018-19 akademik yılında öğretmenlik eğitimine başlayan öğrencilerin, deneyimli bir akıl hocası öğretmeniyle birlikte tam sınıfa devam eden bir sınıfa devam etmeleri gerektiğini açıkladı. Yeni ve kıdemli öğretmenlerin yanı sıra odak gruplarındaki bölge liderleri ve öğretmen hazırlama danışmanları ve Dietsch'e göre 2014'te Louisiana'nın üstlendiği 6.000'den fazla eğitimcinin araştırmasıydı.

Bu, öğretmenleri eğitmenin en iyi yolu olabilir, ancak bunu karşılayabilir miyiz?


Columbia Devlet Okulları öğretmenleri Brandy Ahrens, Elly Eckhoff ve Heather Smith, kolaylaştırıcı olarak amaçlanıyor Kim Nuetzmann, deneyimli öğretmenlerin giriş istediği üç konu alanını açıklıyor: öğretmen desteği, öğretmen adayları işbirliği ve ortaklığın geliştirilmesi PK-12 ve yüksek eğitim arasında. Fotoğraf: Peggy Barmore

Öğretmen hazırlığının öğretmen eğitimine nasıl dönüştürüleceği konusundaki görüş birliği, önemli bir değişim anında ortaya çıkmaktadır: Mevcut öğretmen adayları, bin yıllık kuşağın kuyruğudur. Onlar Öğretmen adaylarının ilk kohort tamamen altında eğitim alması da konum 21 st yüzyıl eğitim reformlarını No Child Left Behind ve Ortak Temel devlet standartları da dahil olmak üzere,.

“Bir üniversite amirine sahip olmanın modeli geliyor ve kimin öğretimi geçmesi gerektiğine karar vermesi hatalı bir model. İşbirliği yapan öğretmenin, bir öğrenci öğretmenini değerlendiren ve rehberlik eden çok kaliteli bir iş yapmak üzere eğitildiğinden ve hazırlandığından emin olmalıyız. ”
Kate Walsh, Öğretmen Kalitesi Ulusal Konseyi Direktörü

Bazı yönlerden, bu deneyim onları eski meslektaşlarının önüne koyar. Missouri eğitimcilerine göre, yeni öğretmen adayları “içeriklerini biliyorlar”. Genç meslektaşlarının güçlü yönleri arasında şunları sıraladılar: ders planlaması, öğretmenlerin öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanması ve zorlu öğrencilerin akademik ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlık.


Yine de, öğretmenlerin yeni kuşak öğretmenlerin bu yeni neslin yetersiz kaldığı konusunda uyardı. Onlar iPhone nesli olabilirler, fakat bin yıllık araçlar akıllı telefonlar ve diğer teknolojilerin öğretim araçları olarak kullanılmasında doğal olarak iyi değildir. Eğitimde teknolojiyle öğretimle ilgili bir ders alabilirler, bir katılımcı şunları söyledi: “Ancak, öğrenci öğretimine geçtiklerinde, modası geçmiş.”

Ancak en önemlisi, yeni öğretmenlerin eksikliği, hem çocukların hem de çocukların öğrenmesi yolunda gidebilecekleri büyük krizler ve günlük mücadelelerle başa çıkmak için ihtiyaç duyacakları yumuşak yetenekler ve anlayışlardır. Missouri forumunda, diğer kıdemli öğretmenler, Elly Eckhoff'un daha fazla sosyal-duygusal eğitim sağlamak için öğretmen hazırlama programlarına yönelik çağrısını yineledi.

Öğretmen adaylarının, daha küçük çocuklarla sınırlar koyma mücadelesi verdiklerini ve aralarında resmî sınıfın dışında nasıl etkileşimde bulunacaklarını bilmenin de dahil olduğunu söylediler. İletişimi ve kişilerarası becerilerini geliştirmek, gözle temas kurmaktan çocuklarına ebeveynlere olumlu ve olumsuz haberleri iletmekten ve “olumlu ilişkiler kurmaya” ihtiyaç duyuyorlar. Ayrıca adaylar da meslektaşlarıyla ilişkilerini nasıl yürütecekleri konusunda mücadele ediyorlar; Öğretmenler, okul kültürünü ya da öğretmenin koridor ve yemekhane görevi gibi diğer sorumluluklarını her zaman anlamadıklarını söyledi.

Ancak, herkes, öğretmen yetiştirmenin nasıl geliştirileceğine ilişkin cevaplar arayan devletlerin, öğretmenlerin kendilerine yöneltilmesi gerektiğini kabul etmemektedir.

Yeni Öğretmen Projesi'nin başkan yardımcısı Dottie Smith, “Devletlerin öğretmen hazırlık programlarının öğretmesi gereken girdileri sormaları halinde biraz gerginim” dedi . “Bunun noktayı kaçırdığını düşünüyorum.” Smith, devletlerin yeni bir öğretmenin güçlü bir başlangıcı olduğunu gösteren göstergelere odaklanması gerektiğini söyledi.

“Mevcut sistemlerde, yepyeni öğretmenlerin öğrenci katılımını gelişmekte olan bir seviyede yönetebilmelerini beklediklerini ve gelişmekte olan bir seviyede planı planlamak zorunda olduklarını söylemek yeterli… yeterli değil, örnek değil” dedi. “Bu her şey değil” diye ekledi. Ama “bu bir başlangıç ​​noktası. [Bir başlangıç ​​öğretmeni] bu şeyleri ustalaştırırsa, sağlam bir başlangıç ​​yaparsınız ve sürekli büyüme için doğru yolda bir yol üzerindesiniz. ”

Bir ya da iki yıllık yüksek lisans programı olan Güney Kaliforniya Üniversitesi Rossier Eğitim Okulu'nda klinik eğitim profesörü olan Margo Pensavalle , * Gazileri ilgilendiren nesiller arası farklılıkların, eski öğretmenlerin yeni öğretmenleri ölçmek için en iyi insanlar olmayabileceğini gösterdiğini söyledi. hazırlık.

“Millennials, orada bulunan ana öğretmenlerin birçoğundan farklı bir öğretmendir,” diyor, eğitimlerinin bazen onları emektar meslektaşlarıyla çeldiriyor.

Pensavalle, öğretmenlerin öğretmen hazırlama programlarının nasıl yürüdüğünü sormak için öğretmenlerin Öğretmen Yetiştirme Komisyonu tarafından gönderilen son anketin, programların sınıf yönetimini öğretmek de dahil olmak üzere daha iyi yapabileceği şeyler için “önemli öneriler” getirdiğini açıkladı.

Pensavalle, “Sınıf yönetimini okullarda nasıl yapıldığından çok farklı yapıyoruz” dedi. Öğrencilere, yaptıkları her şeyi durdurmalarını söyleyen geleneksel davranışçı yaklaşım yerine, öğretmen adaylarına “onarıcı bir adalet yaklaşımı” öğretilir.

“Önce çevrenize, müfredatınıza ve pedagojinize bakmaktan ve öğrencileriniz için en iyi seçimleri yapmaktan bahsediyoruz. Çünkü eğer öğrencilerinizi meşgul ederseniz, daha az sınıf yönetimi problemine sahip olacaksınız, ”diyor Pensavalle.

“[İki yaklaşımı] karşılaştıramazsınız çünkü onlar portakallara elmalarıdır,” diye ekledi, fakat “öğretmenlerimizin harika bir iş yaptığımızı düşünmedikleri bir alan, çünkü biz bunu farklı yapıyoruz.”

Ancak diğerleri, öğretmen hazırlama sistemlerinin nihayetinde iyileştirme ihtiyacı olan programların mezunları olan ve çoğu kez öğretmenlere başvurduğunu kutluyor.

Öğretmenlerin öğretmenlerin hazırlığında söz hakkı veren devletler hakkında sorular sorduğunda “Tartışma nedir?” Diye cevapladı . Kıdemli öğretmenlerin daha da geniş bir rol oynaması gerektiğini savunuyor. Walsh, “Bir üniversite amirine sahip olma modeli geliyor ve öğretimi kimin geçmesi gerektiğine karar verebiliyor” dedi. “İşbirliği yapan öğretmenin, bir öğrenci öğretmenini değerlendiren ve rehberlik eden çok kaliteli bir iş yapmak üzere eğitildiğinden ve hazırlandığından emin olmalıyız.”

Louisiana’nın Dietsch’i Missouri’ye ve diğer devletlere hazırlık reformu konusunda deneyimli öğretmenleri göz önünde bulundurmayı önerdi: “Bu mükemmel öğretmenlerin öğretmen hazırlama sisteminizde oynayacakları rol hakkında gerçekten çok düşünün” dedi.

“Sadece politika yönünü bilgilendirmekle ilgili değil, öğretmenlere gelecek nesil öğretmenlerin hazırlanmasında gerçek bir rol vermesi ile ilgili.”

 Öğretmen hazırlık sınıflarına ilişkin veriler yakında bazı programlar için sonuçlara yol açacaktır

Missouri'nin 55 öğretmen eğitim sağlayıcısından 4.500'ün üzerinde yeni öğretmenin yayınlanmasından önce öğretmen eğitiminin nasıl yapıldığına dair önemli değişiklikler görmesi biraz zaman alabilir. Missouri eğitim departmanı için eğitimci hazırlık direktörü Gale Hairston'a göre, forumlardan gelen girdiler analiz edilecek ve öğretmenlerin öğretmen eğitimine yönelik danışma kurulu ve diğer katılımcılar “öğrenmeye ve diyaloğu sürdürmeye devam etmek” ilkbaharında yeniden gruplaşmadan önce paylaşılacaktır. Benzer çalışmaların bina müdürleri ile devam ettiğini belirtti.

Kaynak: https://hechingerreport.org/new-teachers-know-set-foot-classroom/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13