Yeni Bir Okul Yılı İçin Hazırlanmak

Her okul yılının başlangıcı, orta çocukluk döneminde özellikle heyecan verici ve endişeli bir zaman olabilir. Gençler eski arkadaşlarını tekrar görmeyi dört gözle beklerken, yeni bir öğretmen ve bazı durumlarda yeni bir okul hakkında endişeli olabilirler.

Temelleri Öğrenin
Okulun ilk gününden hemen önceki günlerde ve haftalarda , çocuğunuzun neler beklediği hakkında bazı temel bilgileri öğrenmek için çaba sarf edin. Örneğin:

Günlük programı nasıl olacak?
Okul ne zaman başlıyor ve her gün ne zaman bitiyor?
Çocuğunuz bir torba öğle yemeği ve okula atıştırmalık mı, yoksa öğünler mi getirmeli yoksa bunları satın alma seçeneğine sahip mi?
Öğle yemeği nispeten geç olarak planlanırsa, çocuğunuz daha büyük bir sabah atıştırmalık isteyebilir.
Beden eğitimi dersleri ve girintileri için belirli kıyafetler gerekli midir?
Bazı ebeveynler çocuk teneffüs için dışarı çıkın unutma ve de kışın çocukların arabada ya onları giymek gerekmez bile, şapka, eldiven, çizme ve belki kar pantolon anlamına gelebilir otobüse .
Çocuğunuzun değişmesi için ayakkabı getirip getirmemesi gerektiği konusunda bilgi alın.
Okul bölgenizde mümkün ise, yeni sınıfını görmek için okulunuzu çocuğunuzla birlikte ziyaret edin ve okul başlamadan önce yeni öğretmeniyle görüşün.

Emniyet
Güvenlik kuralları muhtemelen derste tartışılsa da, o talimatı beklemeyin: Kendi kurallarınızı çocuğunuzun durumuna özel yapın. Düşük anahtarlı ama sağlam bir şekilde, çocuğunuza şunları söyleyin: "Bu kurallar kendimize bakmamızın bir yolu." Kendisini güvende tutabileceğine emin ol. Bu güvenlik sorunlarını yıl boyunca birkaç kez gözden geçirin.

Çocuğunuz okula gidiyorsa :
Güvenliğini değerlendirmek için rotayı onunla birlikte yürüyün.
Trafik kalıpları ve geçiş muhafızları hakkında bilgi edinin.
Çocuğunuza kaldırımlardan ve ana yollardan uzak durun ve bir şekilde ıssız olabilecek ağaçlık alanlar ve sokakları kesmek yerine.
Daha büyük bir kardeş aynı okula giderse, çocukların birlikte yürüymesini sağlayın. Aksi takdirde, gençliğinizi okula yürümek için davet edilmekten memnuniyet duyacağınız mahallenizden sorumlu büyük bir çocuk bulabilirsiniz. Çocuklarınız büyüdükçe, küçük çocuklar için mahallenizin etrafına bu şekilde yardım etmeyi unutmayın.
Okul devamsızlığı politikası:
Okulun, olmayan öğrencileri kontrol etme politikası nedir? Özellikle okul bunu teşvik ederse, çocuğunuzun olmadığı zamanlarda sabah erkenden arayın. Bu, çocuğunuz için ek bir güvenlik önlemi sağlayacaktır, çünkü eğer okulda görünmüyorsa, okul sekreteri sizinle daha fazla kontrol edecektir.

Çocuğunuz okula bisiklet ve / veya kaykay sürecekse :
Okulun bisiklet ve / veya kaykaylarla ilgili kuralları var mı? Bazı okullar bisikletçiler için kask ve kilitler gerektirir. Okulun ilk gününden önce, gençliğinizle temel güvenlik kurallarını gözden geçirin. Çocuğunuzun bir kask takması ve tüm bisiklet güvenliği kurallarına uyması konusunda ısrar ederek, hayat kurtarıcı olabilecek ve yaşam boyu alışkanlık haline gelebilecek bir davranışı teşvik edeceksiniz.

Okul personelinize, topluluğunuzda çocuklar için düşük maliyetli veya hatta ücretsiz kasklar sunan bir program varsa sorun; Bölgenizde böyle bir program yoksa, diğer ebeveynlerle konuşarak kask takan çocukların sayısını arttırın ve böylece kendi çocuğunuz için bir tane daha sosyal olarak kabul edilebilir hale getirin. Uygun güvenlik davranışını modellemek için bisikletinizi ya da kaykayınızı her kullandığınızda kendi kaskınızı takın.

Kaynak: https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/gradeschool/school/Pages/Preparing-for-a-New-School-Year.aspx

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13