Yaz Tatilinde Okul Olacak mı?

Bildiğiniz gibi mart ayında ara tatilimiz bir hafta geriye çekilmiş ve ardından bir hafta tatil ilan edilmişti. Uzaktan eğitime girdiğimiz bu süreçte maalesef tatil uzatıldı ve 30 nisana kadar yüz yüze eğitime ara verildi. Okullarda öğrenciler ve öğretmenler birbirlerine hasret kaldığı bu günlerde tek temennimiz yeterki toplum sağlığımız bozulmasın. Eğitim, maddiyat, ekonomi elbette önemli şeyler. Yanlız bunların telefisi mümkünken malesef sağlığımızın telafisi yok.

Bu nedenle milli eğitim yerinde bir karar verdi. Şimdi akıllara bir soru gelmekte acaba yaz tatilinde okul olacak mı?

Milli Eğitim Bakanımızın konuşmalarından (basın açıklamalarından) anladığımız kadarıyla; destekleme ve yetiştirme kurslarında bir telafi eğitim sürecinin olacağı sinyalleri anlaşılmaktadır. Hatta hafta sonu zorunlu bir telafi eğitim olabilir.

Ancak görünen o ki bu illet hastalık kolay kolay yakamızı bırakmayacak bir salgın. Belki tatil sağlığımız için haziran başına kadar uzatılabilir. Böyle bir durumda temmuz ayından ağustosun ortalarına kadar bir telafi eğitim süreci başlayabilir. Ancak şöyle de bir durum var merkezi sınavların sadece 1. dönem konularından yapılacağının açıklanması, yaz eğitimin olmayacağına da işaret edebilir. Çünkü 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yaz aylarındaki alacakları dersler sınavlarında işe yaramayacak. Belki sadece bu sınıflar muaf olabilir yaz eğitiminden. Kısacası şuan sadece bekleyiş içersindeyiz.

Ancak bu süreç uzarsa yaz eğitimi kaçınılmaz olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol