Yakın Gelecek Okulu Için 13 Standart

2018'de “bağlantısız bir sınıf”, yani sosyal bileşenleri olmayan, dijital medya çıktısı, otantik ve okulda okula ve okuldan topluma işlevler, ve her öğrenci için mobil ve adaptif teknoloji ile kişisel öğrenme her öğrenci - uygun şekilde temkinli olarak görülür . Belki de bunalmış ve yetersiz.

2028 yılına gelindiğinde, aynı sınıf pedagojik olarak eksik ve profesyonel olarak ihmalkâr olarak görülecek ve eskimeye doğru yaslanacaktır.

Okulunu büyütmek mi istiyorsunuz? TeachThought Profesyonel Gelişimini ziyaret edin .


Bildiğimiz sınıf, ölmekte olan bir ırktır. Öğretmen sıralı fiziksel alanlar ve sıralı müfredat sıraları hiç bir zaman optimal olmamıştı, ama norm referanslama gücü sayesinde kabul edilebilirdi. Tıpkı tıpkı doktorların sigara içtikleri gibi, emniyet kemerleri daha sonradan gelmişti ve cinsiyetçilik ve ırkçılık Archie Bunker için delgeçlerdi, tüm sınıflar gelenekseldi ve bu model ikon haline geldi.

Akademiyi karakterize eden ve değişime duyulan ihtiyacı gizlemeyen bu ikon - sağlamlık, uyumluluk, eleştirel yetenekler, harf notları ve kurumsal olarak yönetilen güçtür. Soru her zaman “Okulda nasıl gidiyor?” Oldu.

Giderek, bu soru “Okul nasıl gidiyor?” Oluyor.

“Okulda Neler Yapıyorsunuz?” Den “Bu Okul Nasıl Yapıyor?”

K-12, ticari olarak başarılı olmak zorunda olan kolejlerden farklı olarak, kısmen hükümetler tarafından perma tarafından finanse edildiği için ilerleme ihtiyacından kurtuldu. Ancak okullar ve topluluklar arasındaki giderek artan bir sorun, daha sıkıntılı bir sorundu. Büyük ölçüde, ebeveynler artık “öğrenmeyi” ve neyin mümkün olduğunu “öğreniyorlar”, böylece okulların iyi olup olmadıklarını söyleyebilmelerine izin veriyorlar, bu da kendi sağlık denetimini yapan bir restorandan çok farklı değil. Bu, K-12'nin kendi “iş modelini” “tüketici baskısı” ndan arındırmasını sağladı.

Tıpkı bir standart bugün olduğu gibi - bu okul standart testlerle ölçülen “ilerlemedir”, demografik bir arka plan kalmaz ve her öğrenciye ihtiyaçlarından bağımsız olarak bir çeşit belgelenmiş destek sağlar - 10 yıl içinde yeni standart ve neredeyse kesinlikle eğitim teknolojisi ile gerçekleştirilecek.

Onu tasarladığımız gibi, müfredat, onu paketlediğimiz gibi öğretmek ve kesinlikle vaat ettiğimiz gibi eğitim, tek bir sınıf öğretmenin omuzlarında başarılı olamaz. Ya da iki. Ya da on bile. Amacımızı standartlara dayalı yeterlilikle sınırlandırsak bile, özellikle de öğretmenlere tedaviye zarar vermek istemiyorsak, tutarlı ve güvenilir bir şekilde başarmak mümkün değildir.

Kaynak: https://www.teachthought.com/the-future-of-learning/avoiding-obsolescence-13-standards-near-future-school/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13