Velilerin Öğretmenlere Söyledikleri En Saçma Şeyler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Veli toplantılarındaki öfkeli anne-babalardan duydukları en kötü şeylerin neler olduğunu sorduk öğretmenlere. İşte aldığımız en inanılmaz cevaplar!

1. “Oğlumun diğer çocuklar alerjisi olduğu için sınıfta fıstık ezmeli sandviç yemekten yasaklanmamalıdır. Sadece yemek yerken diğer çocukların ondan uzak durmasını söyle. ”
Elbette

2. “Facebook’tan arkadaşım olur musunuz? Ödevle ilgili sorum olduğunda hemen cevap verebilirsiniz böylece. Benim için daha kolay olur.”

3. “Bayramdan bir hafta önce oğlumla birlikte ailece seyahate çıkacağız. O hafta çok önemli bir şeyler öğretmeseniz olur mu acaba?”
 


Hayır
4. “Üzgünüm, biraz hayal kırıklığına uğramış durumdayız, başka bir öğretmenin sınıfında olmayı ümit ediyorduk aslında.”

5. Veliler: “Eğer yaramazlık yaparlarsa çocuklarımıza vurmak konusunda rahat olun lütfen…” Öğretmen: “Hayır, öyle şey olur mu?” Veliler: “Lütfen, ısrar ediyoruz.”

6. “Kızım, hamster’ını okula getirmesine izin vermediğinizi söyledi. Bu çok ırkçı bir davranış.”


7. “Testlere zaman sınırı koymasanız olur mu? Oğlum acele ettirilmekten hiç hoşlanmaz…”

Şaka yapıyor olmalısınız.
8.  “Öğretmenliğin fark yaratmak olduğunu sanıyordum, ama belki de sizin için her şey tatillerden ibaret.”


9. “Vergilerimi ödüyorum, yani aslında sizin maaşınızı ödeyen benim. O yüzden söyleyeceklerimi dinlemenizi bekliyorum.”

10. “Sınıfınız için biraz daha enerji harcayabilir misiniz? Nasılsa bütün yaz tatil yapacaksınız, bu yüzden kendinizi biraz zorlayın ve işiniz için biraz daha fazla çaba sarf edin lütfen. Umarım kabalık etmek istemediğimi anlıyorsunuzdur, ben sadece çocuklarımın geleceğini düşünüyorum.”

Kafamın içinde seni öldürüyorum şu an
11. “Kızımın neden sizin dersiniz hariç bütün derslerden en yüksek notu aldığını bana açıklar mısınız lütfen? Sizin öğretmenliğinizde bir sorun mu var?”

12. “Eğer öğrencilerinizin belli okul malzemelerini almalarını istiyorsanız, neden onları alma sorumluluğu bizim oluyor? Sınıf sizin, bu sizin sorumluluğunuz olmalı.”

13. “Sizden farklı olarak benim eğitim bilimleri değil, psikoloji diplomam var. Sınıfını nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda önerilerde bulunduğumda bana biraz daha fazla saygı göstermelisiniz.”

Pardon?
15. Çocuklarını okuldan zamanında almaları istendiğinde bir velinin tepkisi: “Çalışmam gerekiyor! Öğretmenin görevi ebeveynlerin çalışabilmesi için esnek olmak ve çocuklara bakmak değil mi?”


 

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/15-ridiculous-things-parents-have-said-to-teachers

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al