Üzgün Bir Çocuğu Teselli Etmek İçin Uğraşan Bir Polis Memuru

Sosyal medyada geçtiğimiz hafta, üzgün bir çocuğu teselli etmek için yere yatan bir kadın polisin fotoğrafı yayıldı.

Amerika, Indiana Eyalet Emniyeti polis memuru Precious Cornner-Jones, Indiana Devlet Okulu’nda düzenlenen “Çak Bir Beşlik Rallisi”ne katıldı. Bu etkinlikte mahalle sakinleri okulun öğrencilerine tek tek beşlik çakıyorlardı. Polis memuru o sırada yüzünde çok üzgün bir bakış olan dört yaşında bir çocuk gördü.

Bu, aynı zamanda üç çocuk annesi olan polis memurunun çok iyi bildiği bir bakıştı.

Polis memuru Cornner-Jones, küçük çocuğa bir beşlik çakmak yerine çok daha özel bir harekette bulundu.

Çocuğun annesine durumu halledeceğini söyledikten sonra 40 yaşındaki polis, öğrencinin seviyesine inerek yerde onun tam yanına yattı. Onunla konuşmaya başlayınca dört yaşındaki çocuk da ağlamaya başladı.

Polis memuru Cornner-Jones, fotoğraf anında olanları şöyle anlatıyor:

“Bu küçük dostumuz zor bir sabah geçiriyordu ve kendini yere attı. Annesinin geri çekilip ona baktığını gördüm. Annesi, oğlunun son zamanlarda kendisini böyle ifade ettiğini söyledi bana. Onun yanına inip konuşmaya karar verdim. Ağlamaya başladı, ben de gözyaşlarını sildim ve herşeyin yoluna gireceğini söyledim. Bir yetişkin olarak bazen tek istediğimiz birinin durup bizim yanımıza gelmesi ve belki de gözyaşlarımızı silmesidir. Bu çocuklar da kötü günlerinde tıpkı bizim gibi olma hakkına sahipler. Bu yüzden kendilerini toparlamaları için onlara o özel anı yaşatın. Bugün siz de birinin seviyesine inin ve onu gülümsetin!! BARIŞ ve SEVGİ yayın. Başkalarına umut veren kişi siz olabilirisiniz!”

Kaynak: http://www.essentialkids.com.au/news/photo-of-police-officer-comforting-upset-child-goes-viral-20161005-grvisc

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol