Üçüncü Sınıf Okutan Genç Öğretmen Sınıfa Bu Şekilde Girince, Öğrencileri Şok Geçirdi

Öğretmen öğrencilerine iç organları öğretmek için öyle bir yola başvurdu ki, öğretmeni gören öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

İspanya'da gerçekleşen olayda, genç öğretmenin eşi bu görüntüleri sosyal medyadan duyurup karısıyla gurur duyduğunu açıkladı

Öğretmenlik meslek aşkının ne kadar ileri bir seviyede olduğu bu görüntüler sayesinde açığa çıkıyor

İspanya'da üçüncü sınıf öğrencilerine fen bilgisi, sosyal bilimler, sanat, İngilizce ve İspanyolca dersleri veren Veronica Duque'ün geçen hafta sınıfta giydiği kıyafet sosyal medyada gündem oldu... Genç kadının kıyafeti öğrencileri şaşkına çevirdi.
On beş yıldan beri İspanya’da ders veren 43 yaşındaki Veronica Duque sosyal medyayı birbirine kattı…


Üçüncü sınıftaki öğrencilerine fen bilgisi, sanat, İngilizce, İspanyolca ve sosyal bilimler dersi veren Veronica Duque geçen hafta sınıfa girince herkesi şaşkına çevirdi.


Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar hakkında genç öğretmen, “Öğretmenler hakkındaki yanlış algıyı yıkmak istiyorum” dedi.


Genç öğretmen eğitim aşkıyla sınıfa özel bir kostümle girdi. Kostümde “çırılçıplak” görülen ve vücudunun en ince detayının bile seçilebildiği Duque’un görüntüleri önce sosyal medyada daha sonra da uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. Duque’ün kostümünde iç organların yerleri ve detaylarının rahatlıkla görülebilmesi sosyal medya kullanıcılarının beğenisini topladı. Fakat öğretmenlerini bu şekilde gören bazı öğrencilerin korktuğu da açıklandı.


Genç öğretmenin eşi, “Böyle bir kadınla evli olduğum için çok şanslıyım” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Duque, “İnternette gezerken bütün vücudu kaplayan bir mayo reklamı gördüm. Bu mayoyu eğitim amaçlı kullanabileceğimi düşündüm zira çocukların iç organları kafalarında şekillendirmesinin ne kadar zor olduğunu biliyordum. Denemekten zarar gelmez diye düşündüm” dedi.


Genç kadının uygulaması sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı.

Genç kadının kocası fotoğrafları sosyal medyada paylaşırken, “Bu fikir yanardağına hayranım ve bu kadının eşim olmasından dolayı çok şanslıyım. Bugün öğrencilerine insan bedenini çok ilginç bir şekilde anlattı ve çocukları da oldukça korkutmuş” ifadesini kullandı. Bu paylaşım kısa sürede beğeni yağmuruna tutuldu. 60 bini aşkın sosyal medya kullanıcısı bu fotoğrafları beğenirken on binlerce insan da bu fotoğrafları kendi arkadaşlarıyla paylaştı.


Duque, “Ben toplumun biz öğretmenlerin sıkıcı tembel bürokratik memurlar olarak bilinmesine karşıyım, bu algıya inanmıyorum. Biz kesinlikle böyle insanlar değiliz” dedi

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol