Türkiye'de Bir İlk Spor ve Fen Sosyal Programları Uygulayan Proje Okulu Milas'ta

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Muğla’nın Milas İlçesinde bulunan Şehit Murat İnci AİHL Proje Okulu içerisinde spor programı ve Fen Sosyal bilimler programı uygulamasıyla Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyor.
Spor Programı ve Fen Sosyal Bilimler Programlarını Birlikte Uygulayan İlk ve Tek Okul

Türkiye’de ilk ve tek spor programı ve Fen Sosyal bilimler programlarını birlikte uygulayan okul olarak proje okulu Milas Şehit Murat İnci AİHL Proje Okulu bulunuyor. Ayrıca Milas Şehit Murat İnci AİHL Proje Okulu hem fiziki olarak hem de donanım olarak bölgenin de en büyük okulu olarak karşımıza geliyor.


Fen ve Sosyal bilimler programına 60 öğrenci  (kız -erkek) Spor programına ise yetenek sınavı ile 60 erkek öğrenci alınacaktır

Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel program ve proje uygulayan okul orak onaylanmıştır. Proje okullarının idareci ve öğretmenleri bakanlıkça atanmaktadır. Yapılan merkezi sınav sonuçlarına göre Fen ve Sosyal bilimler programına 2018 -2019 öğretim yılı için 60 öğrenci  (kız -erkek) alınacaktır. Diğer bir yandan Spor programına ise yetenek sınavı ile 60 erkek öğrenci alınacaktır.

Spor programı için yetenek sınavı başvuruları başlamış olup 26 Haziranda sona erecek

Spor programı için yetenek sınavı başvuruları başlamış olup 26 Haziranda sona erecektir.2-6 Temmuz da yetenek sınavı yapılacaktır. Başvurular Şehit Murat İnci AİHL okul müdürlüğüne yapılacaktır.

Şehit Murat İnci AİHL Proje okuluna sınavsız öğrenci kabul edilmeyecektir. Daha önce sınavsız olarak okulumuzda eğitim öğretim gören öğrenciler Milas İmam Hatip Lisesi olarak farklı bir müdürlük te öğrenim hayatlarına devam edecekler. Hem akademik hem de spor alanında ilerlemek isteyen öğrenciler Şehit Murat İnci AİHL Proje okulunu tercih edebilirler.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol