Türk Öğrenciler Ve Yabancı Öğrenciler Oltalarını Annelerin Yüreğine Attılar

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenen 2.Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında Türk ve yabancı öğrenciler anneleriyle birlikte olta etkinliğinde buluştular. Türkiye’nin önde gelen balık ve av malzemeleri şirketi olan REMİXON firmasının da öğrencilere vermiş olduğu tişört, şapka ve olta hediyeleri ile katkı sağladığı olta etkinliğinde ayrıca Türk ve yabancı öğrenciler anneleriyle beraber olta atarak gönül köprüsünü de kurdular.


Kaymakamlığın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğünün işbirliği ile planlanıp düzenlenen etkinlikte öğrencilerden bazılarının  ilk kez ellerine olta aldığı gözlendi. Etkinlik boyunca anne ve çocukları hep beraber balık tutmanın keyfini doyasıya yaşadı. Ayrıca olta etkinliğinde Türk ve yabancı öğrencilerin yanı sıra engelli(özel) öğrenciler de unutulmayarak PTT ilçe müdürlüğü de kendi ürettiği PETTE oyunu ve annelere özel takı hediyeleri ile katıldı.


İlçe Kaymakamı Eren ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa BAL ve İlçe Tarım Müdürü Eşref ARSLAN’ın da eşleri ve çocukları ile birlikte olta atmaları renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliğe katılanlar, annelerin çocukları ile beraber balık tutmanın farklı ama bir o kadarda çok güzel bir anlam taşıdığını ifade ettiler.


 Balık tutma etkinliği REMİXON firmasının Balık Festivali kapsamında İngiltere ve Kosova’dan gelip olta etkinliğine katılan öğrenciler ile Türk öğrenci ve annelerinin hep birlikte olta atması güzel kareler oluşturdu. Annelerin çocukları ile birlikte çok güzel bir gün geçirmesine vesile oldu.

.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol