Türk Eğitim-Sen: Nöbet eylemleri ile ilgili aldığı dört eylem kararı var

Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan: “Türkü Türk’ü anlatır” programına katıldı. Programda Türklerin kahramanlıkları türkülerle anlatıldı. Şahindoğan Türk Eğitim Sen'in nöbet eylemleri ile ilgili 4 eylem kararı olduğunu hatırlattı

Türk Eğitim-Sen’in etkili bir sendikacılık yaptığını kaydeden Şahindoğan, Türk Eğitim-Sen’in nöbet eylemleri ile ilgili aldığı dört eylem kararını hatırlattı. Eylemlerimizin sonuç alınıncaya kadar süreceğini bildiren Şahindoğan, “Nöbet görevi hak ve hukuk gözetilmeden yapıldığında öğretmenleri huzursuz kılmakta, çalışma barışını bozmakta, moral ve motivasyonu düşürmektedir. Öğretmenlerimizin nöbet görevlerine ilişkin ciddi şikâyetleri söz konusudur, çok da haklıdırlar. Dolayısıyla MEB’in yasaları dikkate almadan öğretmenlere yüklediği tüm angarya işleri ve hak gasplarını topyekün reddediyoruz” dedi.

Öğretmenlere performans değerlendirmesi ile ilgili açıklama da yapan Şahindoğan, Türk Eğitim-Sen’in öğretmenlerin huzurunu bozacak, çalışma motivasyonunu olumsuz etkileyecek, itibarlarını zedeleyecek bu uygulamaya karşı olduklarını belirtti. Şahindoğan, “Öğretmenlere performans değerlendirme sistemi hayata geçerse her türlü demokratik ve hukuki hakkımızı kullanacağız” dedi.

Şahindoğan’ın konuşmasının ardından program, 103’ncü zafer yıldönümü kısa süre önce kutlanan Çanakkale teması ile başladı. Türk Eğitim-Senli öğretmenler şiir ve türkülerle Türk’ün gerek ülkemiz gerekse diğer ülkelerde kahramanlıklarını, eziyetlerini, duruşlarını anlattı. Programda türkü veya şiir okuyan her öğretmen sunumunun ardından boynundaki kolyeyi düzeneğe bırakıp, “Ben Mehmedim” diye seyirciyi selamladı.

Program lise öğrencilerinin Türk ve Türki Cumhuriyetler bayrak ve sancakları ile sahneye çıkması ve bu esnada Hakan Çelik’in “Olmadın Sen” adlı şiiri subay üniforması ile dillendirmesi, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Fuat Yiğit’in kısa teşekkür konuşmaları, tüm salonu koro ve protokol konukları ile birlikte selamlamasıyla sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol