Tezgâh Açıp Tüm Oyuncaklarını Dağıttı

Florida, Blake Work of Florida, ihtiyacı olan ailelere ücretsiz oyuncaklar vermek için özel bir “limonata standı” kurdu.
 

Ailesiyle birlikte Hudson’da yaşyan Blake’in annesi hikayeyi şöyle anlatıyor: “Aslında yatma vaktiydi ama eğer çocukların anlattığı küçük şeyleri dinlemezseniz ileride önemli şeyleri sizinle paylaşmazlar sözü kulağımda küpe olduğu için Blake’in biraz yanıma kıvrılmasına izin verdim, biraz konuştuk.”

O akşamki sohbetlerinde Melissa oğluna ertesi sabah odasını temizlemesi gerektiğini söyledi. Bu Blake’in hiç hoşuna gitmemişti, odasında her yerin oyuncak dolu olduğunu söyledi. “Ben de ona bu kadar oyuncağı olduğu için kendisini şanslı hissetmesi gerektiğini, pek çok çocuğun çok az oyuncağı olduğunu, hatta kimi çocukların hiç oyuncağı olmadığını anlattım.

Blake daha önce bunu hiç düşünmemişti, çok etkilendi. Diğer çocuklar için çok üzülmüştü. Hemen bir fikir geliştirdi. Annesi, “Bir tezgâh açarak oyuncaklarını hiç oyuncağı olmayan çocuklara vermek istediğini söyledi bana,” diyor. “Blake çok insancıl, hayatımda tanıdığım en iyi yürekli insandır. Almaktansa vermek hoşuna gider, herkesin gülümsemesini ister. İnsanlar üzüldüğünde üzülür, sevindiğinde sevinir.”

İlk gelen, sokağın karşısındaki evde çalışan bir tesisatçı oldu. “Adam Blake’in yaptığını görmüş ve etkilenmişti,” diyor. Tesisatçı, Belize’deki torununun Blake’in robot oyuncağına bayılacağını söyledi.

Blake oyuncağı seve seve verdi, tesisatçı zorla da olsa eline 5 dolar sıkıştırmayı başarmıştı. Parayı sadece onunla başka iyi bir şey yapacağını düşünerek kabul etmişti.

Daha sonra iki çocuklu bir aile ziyaret etti tezgâhı. Çocuklar Blake’e teşekkür etmek için ona iki yeni oyuncak getirmişlerdi, o da çocuklara en sevdiği topunu verdi.Melissa, “Bir sonraki aile durumlarının çok iyi olmadığını söyledi. 18 aylık bebekleri için kitap istiyorlardı,” diye hatırlıyor. Blake’e ailenin kitap istediğini söyleyince Blake hemen eve koşup birkaç kitap daha getirdi.

“En sevdiği kitapları gözünü kırmadan onlara verdi. Aile çok mutlu olmuştu, çok hoş bir andı.”Son olarak Blake’in anaokulu öğretmeni tezgâha uğradı, onunla gurur duyduğunu söyledi. Blake kalan oyuncaklarını okula bağışlamaya karar verdi, uslu davranan çocuklar oyuncakların yeni sahibi olacaktı.

“Blake en sevdiği şapkasını bile vermek istedi,” diye anlatıyor Meilissa. “Elinden gelse evimizi, bebek kızkardeşini ve arabamızı bile verirdi. İnanılmaz bir gündü.Blake o gün oyuncak tezgâhının başında altı saat geçirdi, hatta bir şeyi kaçırmamak için öğleden sonra uykusunu bile dışarıda uyudu.

“Onun bu diğerkâmlığı benim için bile ilham vericiydi” diyor Melissa. “Blake’in ona öğretmeye çalıştığımız şeyleri, bir kişiye yapılan iyiliğin bile dünyayı değiştirebileceğini böylesine benimsemesi bize gurur veriyor.“Umarım Blake’in iyiliği bulaşıcıdır ve insanlara dünyada hâlâ iyiliğe yer olduğunu gösterebilmiştir.”

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/little-boy-gives-away-his-toys-at-special-lemonade-stand_us_5893d335e4b0406131361c4f

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol