Testlerin Söylemek İstediği Ne ?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Standart bir test vermemizi istiyorlar, ancak öğrenmeyi farklılaştırıyorlar. Tüm öğrenmeyi bir sınıfa taşımak istiyorlar, ancak her çocuğu bireysel olarak büyütmemizi istiyorlar.

Çocuklarınızı büyük da olsa hazırlamanız için yapabileceğiniz her şeyi yaptınız, ancak yılın bu zamanındaki sınavları, öğretmenlerin okuması için verdikleri talimat kadar anlamlı hale geliyor.

Test kaygısı yeterli değilse, öğrenciler test prosedürleri hakkında 5 dakika boyunca robot gibi konuşmamızı istiyorlar.  Muhtemelen kendine derdin,

“ Neden bunları okuyayım? Onlar dinlemiyorlar. Johnny bu boş sayfada bir canavar kamyonu çizecek, o yüzden neden rahatsız oluyor?!?! ” 

Ancak "Test Güvenliği" ve "Test İhlali" kelimelerinin korkusu sizi çok korkutuyor, bu yüzden doğrudan sayfa 2'ye dönüyorsunuz ve yine de okuyun. Hem siz hem de öğrencinizin geleceklerini belirleyen bir testten önce sağlam bir sıkıcı konuşma gibi bir şey yok, değil mi?


 
Devlet sınav günlerinde bize söylemek istediklerimizle ilgili olarak söylediğimiz birkaç şey:

1. Test Kitapçığının Açılış Bildirimi.
Gerçekten söylemek istediğimiz:

“Ok sınıfı, (durum testi adı) testini yapmak üzereyiz. Evet, bu, birkaç hafta boyunca, ACTUAL okulu yapmakla meşguldüğümüzden beri cramming yaptığımız test. Daha önce tüm bu bilgileri gözden geçirdik ve bu kötü yazılmış sorulara otantik öğrenme görevlerini tercih etmemize rağmen, en iyi işinizi yapmalı ve her soru için doğru cevapları işaretlediğinizden emin olmalısınız. İyi şanslar çocuklar ... Oh, ve bizim sınıfımıza hiç gelmemiş olan biri bunları notlandırıyor ve bana malzemeyi bildiğini ve eğer işimi yapıp yapmadığımı söyle. Unutmayın, bu dersleri yaşamın herhangi bir noktasında kullanıp kullanamayacağınız değil, sadece bugün bildiğiniz politikacılarımız ve politika yapıcılarımız için önemlidir. Mantıklı olmak? Hayır, bilmiyorum, gerçekten değil. Tamam, başlayalım! ”

2. "Tüm talimatları verene kadar test kitapçığını açmayın."
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Lütfen bunu bir dakika boyunca dinleyeyim. Umarım bir çeşit anlam ifade eder."


 
3. "Tüm işaretlerinizi ağır ve karanlık yapın."
Gerçekten söylemek istediğimiz:
“Bu işe biraz daha iyi dikkat etmelisin. Tasarım yapmaya ya da tüm sorular için C'yi işaretlemeye kalkmayın. En azından bu testi denediğiniz gibi görün!”

4. "Lütfen test kitapçığınızın 1. sayfasına bakın ve cevap sayfanızın 1. Okuma bölümünü bulun."
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Lütfen doğru sayfada olunuz. Lütfen doğru sayfada olunuz. Sadece bu kısmı doğru bir şekilde alınız.


 
5. "Şimdi test 1'in Okuma bölümüne başlayacağız   . 45 soruyu cevaplamak için 55 dakikanız olacak.   Geri dönüp tüm işlerinizi kontrol etmeyi unutmayın."
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Ona ulaşmak zorunda kalacaksın. Bu uzay aracı eşyalarının hiçbiri. Her şeyi okumak için yeterince zamanınız olacak ve bunlardan bazılarında iyi bir tahminde bulunacaksınız. Eğer bu sorulardan herhangi birini atlıyorsanız geçen hafta testi, onu kaybedeceğim. Dünya gezegenine geri dön ve devam et! "

6. "Dur! Bu test 1 için okuma bölümünün sonu.  Daha fazla cevap işaretlemeyin ve bir sonraki sayfaya gitmeyin."
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Dur! İşbirliği Yap ve Dinle… (Biliyorsun ki kafanın içinden geçiyor.) Umarım herşeye cevap vermişsin ve her şeyin sevgisi için, zaman dolmadan önce bir şeyi kontrol ettiğinden emin ol."


 
7. "Şimdi test kitapçıklarınızı toplayacağım ve çarşafları cevaplayacağım.
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Ben etrafa gidip bunları toplayacağım. Doldurulmuş bütün cevapları görmeliyim, ve doğru sayfada ya da sizi bu öğretmen baskısıyla boğacağım, çünkü hem yaşamlarımız bitti."

8. Öğrenciler, bu 8. gün ve 2018 sınavı için testin son günü. 
Gerçekten söylemek istediğimiz:
"Hallelujah! Sonunda Sosyal Bilgiler bölümüne girdik. Hepimiz zombileriz ve bunların hiçbiri doğru olmayacaktır, ama bunu yapabiliriz!"

Kaynak. https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/state-tests-teachers-say-vs-teachers-wish-could-say


 


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol