TEDMEM 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu Yayınlandı

TEDMEM 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu Yayınlandı: Öğrencilerde Öğretmenlerde Sınıfta Kaldı. Yayınlanan rapor eğitimde ne durumda olduğumuzu gözler önüne seriyor

Geride bıraktığımız 2018 yılı içinde eğitim sistemimizde öne çıkan uygulama ve tartışma konularına ışık tutması ve eğitim göstergelerinin anlamlı bir akış içinde bir araya getirilmesi amacıyla hazırladığımız 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’nu paylaşmaktan mutluluk duyarız.

2018 Eğitim Değerlendirme Raporu; Yönetişim ve Finansman, Öğretmen Eğitimi ve Mesleki Süreç, Uluslararası Alanda Türkiye, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Teknik Eğitim ve Din Öğretimi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Öğrenci Yönlendirme Sistemleri ve Özel Öğretim olmak üzere 9 ana başlık altında Türk Eğitim Sisteminin genel bir profilini ortaya koymayı hedeflemektedir. Her bir bölümde öncelikli olarak 2018 yılında eğitim sistemimizde gerçekleşen olaylar farklı kaynaklardan derlenen veriler yardımıyla ele alınmış; ardından eğitim politikalarına ilişkin değerlendirme ve önerilere yer verilmiştir.

2019 yılında eğitimde niteliğin, Türkiye’de hizmet ve politikaların yöneldiği öncelikli alanlardan birisi olması temennisiyle, bu raporu geleceğimiz olan çocuklarımıza adıyoruz.

YAYIN EVİ: TED

BASIM YILI: 2019

Rapora ulaşmak için tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13