Tatilleri geri saymak seni kötü bir öğretmen yapmaz

Tatillere geri sayım: kabul edilebilir mi değil mi?

Sosyal medyada geçen hafta sonu, bu soru önemli tartışmalara yol açtı. Uygun mu Öğretmenler bir sonraki molalarını dört gözle bekliyorlarsa, mesleği kötü bir ışıkla boyar mı? Yoksa tatilleri dört gözle beklemek tamamen normal mi?

This Bu hafta sonu popüler bir öğretmen üyelik sitesindeki postacının sorumsuz konu başlığından ne kadar sinirlendiğimi size söyleyemem: “Tatiller nereye gitti? Henüz yarı döneme kadar sayıyor musunuz? ”GERÇEKTEN HAYIR. İyi bir aradan sonra işten zevk alıyorum. Beni aşağı indirme.

Bay N ile hemen anlaştım; Duygularını üzerime yansıtan birinden nefret ediyorum ve yaz aylarında süründüğüm zamanlar hariç, asla saymayacak biri olmadım.

Ancak bundan sonra, diğer öğretmenler oyuna girdi:

İşte burada: 

Yarı döneme kadar sayıyorum. 

Haters, bana gel. Bu, öğretme konusunda olumlu olmadığım / işimden nefret ettiğim / olumsuzluk yaydığı anlamına gelmez. 

İşimi seviyorum. 

KALICI YETİŞTİRİLDİĞİM anlamına geliyor ve bir haftalık uyumaya değerdi.

Ve:

Doğru: İşimi * seviyorum *. Bu şaşırtıcı. Dünyadaki en iyi ücretli iş. Ama orada olmadığımda, dünyanın en iyi iki ücretsiz işine sahip olacak kadar şanslıyım (kocam ve babam, sanki gönüllü işler için enerjim var). 1/4

Pazartesi günü birkaç meslektaşımdan ne düşündüklerini sordum. Personel odasındaki herkes öğretmenlerin tatilleri dört gözle bekleyecekleri kadar çok çalıştıklarını kabul etti. Çok çalışıyoruz, neden ara verememize güvenmemeliyiz? Diğer mesleklerden insanlar tatillerini dört gözle beklerler, neden farklıyız?

Ve bunların hepsi doğru. Çok çalışıyoruz. Ücretini aldığımızdan daha uzun saatler çalışıyoruz (bekliyoruz ki tatiller de dahil olmak üzere) ve markalı negatif olma endişesi duymadan tatilleri dört gözle bekliyoruz.

Öğretmenler için farklı mı?
Ama bizim için farklı mı çünkü biz diğer işlerden daha ön tarafa bakıyoruz? Ya çocuklar bizi geri saymaya başlarsa? Öğretmenlerin yalnızca tatillerde içinde olduğu bir resmi boyar mı? Yoksa çocuklara şunu söyleyebilmeli miyiz: “Hepimiz çok çalıştık. Hepimiz bu mola hak ediyor. Oraya gidene kadar sıkı çalışalım. ”

Bence öğrettiğimiz çocuklara ve gençlere bizi gerçek olduğumuzu hak ettiklerini düşünüyorum. Yarım dönemin sonuna doğru yorulurlar ve biz de öyle yaparız.

Kimseye her gün okulda olmak istemediğimiz izlenimini vermediğimiz sürece, iyi kazanılmış bir dinlenmeyi dört gözle beklemenin zararı nedir?

Shannen Doherty, güney Londra’da 4. sınıf öğretmenidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol