Şube müdürü normlarının güncellenmesi gerekmektedir

Genel Başkanımız Talip GEYLAN, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ederek 13-18 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenecek 2. Maarif Kongresi’ne davet etmiştir.
Görüşme esnasında gündemdeki konularla ilgili görüş ve taleplerimiz de Sayın MEB Ziya Selçuk’a iletilmiştir.
::::::::
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ederek 13-18 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenecek 2. Maarif Kongresi’ne davet ettim.
Nezaketinden ve ilgisinden ötürü Sayın Bakan’a teşekkür ediyorum.
Ayrıca ziyaretimde gündemdeki konularla ilgili görüş ve taleplerimizi de kendisine ilettim.
2021 yılında gerçekleştirilen 20 bin öğretmen atamasının yetersizliğine işaret ederek, Hükümetten EK ATAMA talebimizi bir kez daha kararlılıkla vurguladım.
Halen devam eden proje okulları öğretmen ve yönetici atama sürecinde yaşanan eksiklikler ve uygunsuzlukları dile getirdim.
Şube müdürü normlarının güncellenmesi ve yeni bir sınavla gerçekleştirilecek kadrolu atamalarla, suistimale açık olan geçici görevlendirmelere mahal verilmemesini ifade ettim.
60 binin üzerinden kurumu olan MEB’de teftiş sisteminde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için maarif müfettişleri sayısının artırılması gerekliliğini dile getirdim.
Ödül sisteminde belli mensubiyetlerin öncelenmemesinin, başarının ödüllendirilmesinin ve eğitim çalışanlarının teşvik edilmesinin önemini vurguladım.
Talip Geylan
Genel Başkan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol