Sorunlu Öğrencilerin Güvenini Kazanmanın 3 Yolu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kentsel, yetersiz bir okul bölgesinde ders verirseniz, aşırı kalabalık bir düşük performans gösteren öğrencilere adanmış olursunuz. Bir öğrencinin sınıfta oturduğu ve sınıf tartışmasına katılmayı reddettiği durumlarda karşılaşabilirsiniz. Davranışlarının nedenlerini sorduğunuzda, tipik cevapları şunları içerebilir: “Neden bu derste olduğumu bilmiyorum. Beni anlayamayacaksın. ”Böyle bir atmosfer, neden en başta öğretmeyi seçtiğini sorgulaman için seni zorlayabilir. Ama umut var.
Teknoloji ve insan bilgisi, farklı geçmişlere sahip insanların, daha iyi ilişkiler için giderek daha fazla birbirine bağlı olabildiği ölçüde büyüdü. Bir profesyonel olarak, bu sorunlu öğrencilerle yeni ilişkiler kurarak onları dünya çapındaki sanatçılara dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki teknikler bu çabada size yardımcı olabilir.

1. Bazı dezavantajlı öğrenciler, eğitimde değer göremeyen ve bu nedenle öğrencileri iş ve okul arasında atayan geniş aile üyeleriyle birlikte yaşamaktadır. Ev sahibi aile ev ödevlerinde onlara yardımcı olmaktan ziyade, bu çocukları ev işlerini ve işlerini yapmaya zorlar. Yani, bu çocuklar ödevlerini geri aldıklarında okula geri dönüyorlar. Buradaki sihir, isimlerini ve hikayelerini tanımak. Zamanla açılmaya başlayacak ve hayatlarında neler olduğunu anlatacaklar. Gerçi, onların aşırı ihtiyacı ile aşılmamalıdır. Keskin bir sınır yaratın, ama gitmeyen kişi olarak kalın. Etrafında ve okul kütüphanesinde kalacaklar, her şey daha çok çalışma için zaman alıyorlar. Ve bu senin amacın.

2. Bildiğim bir danışman odadaki diş fırçası ve damarları düzinelerce tuttu. Her sabah, öğrencilerle garip görünüşlü davranışları gözlemleyerek 30 dakika derslik yaptı. Her ne zaman duşu kaçırmış gibi gözüken öğrencileri gördüyse, onu hızlı bir çare bulmak için ofise götürdü. Yardım için yoluna dökülene kadar öğrencilerle ilişkiler kurdu. Artık 30 dakikalık turlara ihtiyacı yok; ihtiyaç sahibi öğrenciler erken gelir ve ofisi tarafından dururlar.

3. Amacınız, yeterlikli bir çalışma yapabilmeleri için sınavda başarılı olmalarıdır. Onları ve problemlerini öğrendikten sonra, savunmaları indirilecek ve tavsiyelerinizi doğrudan alacaklardır. Aslında, yaratıcılıklarıyla sizi şaşırtacaklar.

Bu parça orijinal olarak topluluk forumlarımıza bir okuyucu tarafından gönderildi. Kitle ilgisinden dolayı, onu koruduk. Burada ifade edilen görüşler yazarın kendisidir.

Kaynak: https://www.edutopia.org/discussion/3-ways-earn-trust-troublesome-students


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol