Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Değişiyor Yerine YÖK Başkanı Yekta Saraç Geliyor İddiası

Seçimlere sayılı günler kala yeni iddialar hız kesmeden devam ediyor. Yeni iddiaya göre Milli Eğitim Bakanı değişecek ve yerine YÖK başkanı Yekta Saraç gelecek. Yani iddialar doğruysa seçimlerden sonra yeni Bakanımız Yekta saraç Olacak. 

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala Milli Eğitim Bakanı'nın değişeceğinin kulislerde dolaştığı iddia edildi. Kamudanhaber.net adlı internet sitesinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması durumunda Bakan İsmet Yılmaz'ın görevden alınacağı ve yerine Yekta Saraç'ın atanacağı iddia edildi.
24 Haziran seçimleri öncesinde anketler ilk turda hiçbir adayın kazanamayacağını gösteriyor. 2 tura kalmasına kesin gözü ile bakılan seçimler sonunda ilk değişecek olan bakanın Milli Eğitim Bakanı olması bekleniyor. Seçimleri Erdoğan'ın kazanması durumunda Yılmaz'ın yerine YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın getirileceği iddia edildi. Seçimleri Erdoğan'ın kaybetmesi durmunda zaten Yılmaz görevine devam edemeyecek. 


Kamudanhaber.net adlı internet sitesinde yer alan haber şöyle:
Ak partinin iktidarı döneminde en çok eleştiri aldığı Bakanlıkların başında gelen Milli Eğitim Bakanlığına , teknokrat ve bürokrasi kökenli birisinin gelmesi bekleniyor .

Ankara kulislerinde Milli Eğitim Bakanlığı için YÖK başkanı Prof.Dr. Yekta SARAÇ ismi geçmeye başladı .

Külliyeye çok yakın bir isim olan Yekta SARAÇ’ın , Milli Eğitim Bakanlığı için en güçlü isim olduğu kulislerde dillendirilmeye başlandı.

Milli eğitim bakanı olarak kim gelirse gelsin eğitimi ve özelliklede öğretmenleri anlayan bir bakan istiyoruz. Öğretmen sorunlarına karşı kulaklarını kapatmayan ve her koşulda bizi öğretmenleri anlayan birinin gelmesini temenni ediyoruz

Kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13