Son Dakika: Bakan Soylu'dan 3600 Ek Gösterge Müjdesi

3600 Ek gösterge hakkında Bakan Soylu'dan açıklama geldi. Polislerin, öğretmenlerin, hemşirelerin ve diğer meslek gruplarının merakla beklediği 3600 Ek gösterge hakkında müjdeyi Bakan Soylu verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İnternet Haber'in Kurucusu Hadi Özışık'ın sorularını yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta polis, hemşire ve din görevlisi tarafından merakla beklenen 3600 ek gösterge hakkında detayları paylaştı."Hem polislerimiz hem de 3600 ek göstergeyle ilgili diğer söz verilenler konusunda bizim tavrımız açık ve nettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da burada 24 Haziran seçimleri öncesinde vermiş olduğu bir söz var.

3600 ek gösterge, polislerimize de ve diğer gruplara da hemşiresi, aynı zamanda öğretmeni, imamı bu grupların tamamına da aynı şekilde verilecektir.

Zamanlamasını ortaya koymaya çalışıyoruz. Zannediyorum önümüzdeki süreç içerisinde bu gerçekleşecek. " dedi.


 3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?
2019 yılında 3600 ek göstergenin çıkıp, çıkmayacağı hakkında soruları yanıtlayan Bakan Soylu açıklamasında ise;

"Benim şahsim kanaatim, olacağı yönündedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bu konuda sözü var.

Bir seçim öncesi verilen bir taahhüttür ve bu taahhüt yerine getirilecektir. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın." dedi.

PEKİ 3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?

3600 ek gösterge memur ve emekli tarafından merak ediliyor ve zammın kaç Türk Lirası olacağı konusunda sorular soruluyor.

Memur sendikaları 3600 ek gösterge düzenlemesi hakkında bütün kamu personelinin dahil edilmesi için talepte bulunuyor ancak atılacak olan imzalara göre ilk etapta  polis, öğretmen, din görevlileri ve hemşirelerin 3600 ek göstergeden yararlanabileceği belirtiliyor...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol