Sınıfta Zorbalığı Önlemenin 5 Yolu

Olumlu bir sınıf ortamı yaratmanın ipuçlarını bulmak için rehberlik danışmanları ve deneyimli eğitimcilerle konuştuk. Zorbalıkın önlenmesi ve sınıfın eğitici olarak güvenli bir ortam haline getirilmesi için 5 ana yol seçtik.

Öğrencilerinizle konuşun
Zorbalık hakkında konuşmak çok önemlidir. Zorbalıkın sonuçlarını öğrencilerinizle tartışın. Onlara duygusal zekayı öğretmek için yeterli zaman harcayın: empati geliştirmek, saygılı olmayı öğretmek ve duygu ve duyguları nasıl anlayacağınızı göstermek.

Küçük Davranışlara Göz Atın
Küçük göstergeler sık ​​sık erken aşamada zorbalık tespit etmenize yardımcı olabilir. Göz yuvarlama, acımasızca gülme veya görmezden gelme gibi şeyler, sorunun var olduğunu gösterebilir ve herhangi bir önlem alınmadığında durumu ağırlaştırabilir. Bu yüzden bu kadar küçük davranışları fark etmek ve harekete geçmek çok önemlidir.

Örnek olarak servis yapın
Muhtemelen kendileri kabadayı olan öğretmenleri ya da meslektaşları tarafından kabadayı olan eğitimcileri gördünüz. Öğrencilerinizin neler hissettiğini ve bu tür davranışlara tanık olduklarında nasıl tepki verdiklerini hayal edin. Bu nedenle, meslektaşların yaşayabileceği bazı kötü durumların veya herhangi bir olumsuzluğun sınıfınızla etkileşim biçiminizi etkilemesine izin vermediğinizden emin olun. Olumlu, açık ve destekleyici olun. Sınıfınıza sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamının mümkün olduğunu gösterin ve okulunuzun kültüründe bu tür davranışların savunucusu olun.

Anlaşmazlıkların Derhal Çözülmesi
Zorbalık ne kadar uzun sürerse, sonuçlar o kadar feci olabilir. Anında bir olayla ilgilenmekten çekinmeyin. Hem mağdur hem de zorbalığın rehberlik danışmanından profesyonel yardım aldığından emin olun. Her zaman bir kurban ve bir kabadayı ile ayrı ve özel olarak konuşun. Kurbana duygularını anladığınızı ve anladığınızı gösterin. Onlara çatışma konusunda yardımcı olacağına emin ol. Aynı zamanda, zorbalığın neden bu şekilde davrandığını da öğrenin, onlara diğer iletişim yollarını anlatmaya çalışın.

Öğrencilerin Bağlanmasına Yardım Edin
Öncelikle ve en önemlisi, öğrencilerin grup görevleri ve projeleri sırasında kendi gruplarını seçmelerine izin vermekten kaçının. Bu, dışlamanın ve görmezden gelinmenin teşvik edilmesinin ardından zorbalığa neden olabilir. Öğrencileri kendinize gruplandırın. Bu, farklı ilgi alanları ve hobileri ile farklı insanlarla nasıl etkileşime gireceklerini, çalışacaklarını ve bağlanacaklarını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Özetle, okul zorbalık bir insanın hayatı üzerinde kalıcı etkileri vardır. Fiziksel saldırganlık veya okulda görmezden gelme mağdurları oldukları için kaç yetişkinin kendine güvensiz olduğu ve endişeleri ile mücadele ettiği için şok edicidir. Zorbalıkla mücadele etmek ve önlemek, kolay bir iş değildir, kararlılık ve sürekli farkındalık gerektirir. Yine de, eğitimciler olarak toplumumuzu şekillendirdiğimize inanıyoruz ve onun çalışmak, çalışmak ve yaşamak için güvenli bir yer olmasına yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.

BIO: Rhonda Martinez, iki anne, yetişkinler için İngilizce dil öğretmeni ve LegitWritingServices inceleme web sitesinde kıdemli bir editör . Rhonda yazmayı, İngilizce ders vermeyi ve öğrencilerini öğretmenin yeni ve etkili yollarını keşfetmeyi çok istiyor.

http://teacherhabits.com/5-ways-to-prevent-bullying-in-the-classroom/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol