Sınıfta Öğrencilere Bağlanma Sanatı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Modern devlet okulu sistemini karakterize eden büyük sınıf-boyutlarıyla, her öğrenciye gelişmek için ihtiyaç duydukları bireysel ilgiyi vermek neredeyse imkansızdır. Hepimiz farklı çocukların farklı şekillerde öğrendiklerini biliyoruz, ancak bu bilgiyi sınıfa anlamlı bir şekilde nasıl uygulayabiliriz? Öğrencilere bire bir öğretmenlik yapma şansına sahip olmak, öğrencinin kalplerine FAST'a ulaşmak için bazı teknikleri hızlı bir şekilde izlememi sağladı, böylece onlara en etkili şekilde öğretmeyi başarabileyim. Bire bir dikkat için fırsatlar zayıf olduğunda, her öğrenciyi önemli hissettirmenin ve onlara başarılı olmaları için kendilerine özgü olan güvenlerini verme yolları vardır.

Öğrencilerinizi bireyler olarak tanıyın, yapabileceğiniz en iyisi
Kişisel düzeyde onlarla bağlantı kurabilmek için bir öğrencinin tam arka planını ve yaşam öyküsünü bilmemize gerek yok. Her çocuğun hangi özel hobisi var? Onların tutkusu nedir? Onlar uzmanlar ne? Bazı yaratıcı düşünce ile, 'konuyu' dersini öğrencilerinizin zaten sevdiği bir bilgi alanıyla ilişkilendirmenin bir yolunu düşünebiliriz. Bir öğrenci belirli bir ödevle uğraşıyorsa, bunlarla bağlantı kurmak için bir çeşit referans noktanız olacaktır. Tüm dünya bilgisi büyük bir kasede; Biraz araştırma yaparak, öğrencilerin tutkuları ile eldeki konu arasında bir çeşit bağlantı bulabilmeliyiz.

Sınıfın bir takım olduğu ve birçok pozisyonda olduğu fikrini güçlendiren faaliyetler kurun. İnanılmaz görünmekle birlikte, sınıfınızı büyük bir takım olarak değerlendirmek, bireysel güçlerin parlamasına yardımcı olabilir. Bazı öğrenciler iyi liderlerdir, bazıları bulmacaları çözmede iyidir, bazıları yaratıcı düşünürler, bazıları iyi düzenleyicilerdir, liste devam eder. Mesele şu ki, bütün öğrencilerin farklı güçlü ve zayıf yönleri var, ve bu gerçekten de ... hepimiz birlikte çalışıyoruz, birlikte bir takım olarak. Bu ortamda, her öğrenci kendi güçlü yanlarını masaya getirebilir ve bireyselliklerinin ışıldamasına izin verebilir. Bu, güveni artırmak için harika bir yoldur; Etkili öğrenenler olmak için hepimizin ihtiyacı olan bir şey.

Geribildirim dikkat edin
Eğitimciler olarak, birçok şey olmalıyız. Sağlam bir otorite figürü, macera rehberi, dinleme kulağı ve daha fazlası. Kendinizin hangi versiyonunun, farklı yollarla öğrenen öğrencilerle dolu bir sınıfa sunulacak en iyi şey olduğunu bilmek zor olabilir. Öğrencilerin olumlu ve olumsuz geri bildirimlerini izlemek (özellikle kendi seslerini bu kadar açık söylemeyen daha sessiz öğrencilerden), daha etkili öğretmenler olmamıza ve sınıflarımızı diktatörlükler gibi koşmadığımızdan emin olmamızı sağlayabilir. Ödevler verildiğinde öğrencilerinden aldığınız farklı yanıtlara dikkat edin. Bu yanıtlar, öğrencilerin bir problemden daha fazla yardım ya da güvene ihtiyaç duyabilecekleri iyi bir işaret olabilir.

Tam bir sınıf öğretmek telaşlı bir görev olabilir; Doğru alanlarda detaylara dikkat etmek, öğrencilerle bağlantı kurma ve kalplerine dokunma görevinde zamanınızı etkili bir şekilde yönetmenin anahtarıdır. Zor olabilse de, öğrencilerinizi tanımak, öğretmenizden, öğrenimlerinden ve herkesin sınıftan genel olarak yararlanmasından faydalanacak ödüllendirici bir deneyimdir.

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/the-art-of-connecting-with-students

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol