Sınıfınızın Patronu Olabilecek 10 Yol

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İster deneyimli bir pro, ister birinci sınıf öğretmen olun, aşağıdaki ipuçları sınıf kontrolü sanatında ustalaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu 10 şeyi yaparsanız, okula dönüş zamanları bir kez daha kolay uyuyabileceksiniz. Ve hepimiz öğretmenlerin ne kadar uyku ödediklerini biliyoruz.  

1. Birinci günde bir canavar olun.
Pizza partileri ve giyinme işleri daha sonra yapılacaktır. Şimdi, gençlerin zihnine korku / saygı aşılamanın zamanı geldi. Michael Linsin , “ Yapabileceğiniz Okul Hatalarının İlk Büyük Günü ” başlıklı makalesinde sık sık, ilk gün bir lax olarak görülüyor, terapi seansını tanımak ve bu sıradan ortam nedeniyle birçok öğretmen beklentileri azaltıyor. Bu tehlikeli, çünkü, “… bir fikrin bu mikrop (öğrenci) kafalarına girer girmez, birçok kötü şey olmaya başlar. Öğrencileriniz sesinizin sesini çıkarmaya başlar. Dikkatsiz ve saygısız olurlar. Talimatları iyi takip etmeyecekler. Ve yanlış davranış, sınıfınızda günlük, hatta saatlik bir varlık olacaktır. ” Kapak tarafında,“Okulun ilk günü - öğrencilerinizin dikkatini çeken ve akılları açıkken ve iyi yapmak için hevesli olduğunuzda - şeyleri en başından doğru bir şekilde almak için tek şansın. ”Yani baskı yok. Bunu aldın.

2. HERKES hakkında öğrencilerinizden en az biraz daha fazlasını öğrenin. 

Eğer bunu başardıysanız, dersleri kanatlamak ve evrimle ilgili güvenle konuşmak kolaylaşacaktır. Bahsetmemek gerekirse, Sex Ed, World Affairs ve Pop Culture gibi konularda uzman sayılırsınız. Ama ya bir Teknik Öğretmen olursan? Teknoloji hakkında daha fazla bilgiyi, bu iPhone'un yetenekli, anlık sohbet, fidget-spinning uzmanlarından nasıl anlayacaksınız? Eh, bazen sana öğretmelerine izin vermelisin. Öğretmen ve yazar Tricia Ebner’in geldiği gerçek şu ki : “Öğrencilerim için "teknoloji gurusu" olma ihtiyacımdan vazgeçmeyi öğrenmek sürekli bir süreçtir. Bazen yeni bir araç denemek için tereddüt ettiğimi itiraf ediyorum çünkü henüz tüm detayları incelemedim. Ama o anlarda, öğrencilerimizin bugün web sitelerine, programlara, uygulamalara ve onlara kolayca ulaşabilecekleri araçlarla dolu bir dünyada büyüdüğünü ve yapmayarak öğrenmeye hazır olduklarını hatırlamaya çalışıyorum. Bu, uygulamalı öğrenmenin gerçek bir örneği ve onlar için çalışıyor. Kim ben onların yolunda duracağım? ” Makalesinde yazıyor,“ Öğrenciler, Öğretmenler'den daha çok Teknoloji Hakkında Biliyorlar. ”  Yani, hareket et, Öğret, yoldan çekil, yoldan çek, Öğret, hareket et!3. Öğrencilerin hiyerarşisine dikkat ediniz. 
 

Kim popüler? Kim değil? Çıtırlar, bilgisayar meraklıları, tiyatro kraliçeleri, patenciler ve her yerde sorun yaşayanlar kim? Öğrencilerin arasındaki dinamiği bilmelisiniz ki bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Jennifer Gonzalez alır. “ Ortaokul Çocukları Hakkında Bildiğim 8 Şey ” başlıklı yazısında şu sözleri yineliyor: “ Sınıfta en emin çocukları bul, herkesin aradığı şeyleri bul ve onları yeni bir projeye ya da yardıma götürmeye çalış. Diğer herkesin istediği bir çabaya yöneltin. Josie havalı kız Shakespeare'i sevdiğini söylüyorsa, diğerlerinin takip etmesi daha olasıdır . ”Anladınız mı?


 
4. İş unvanınızın yanıltıcı olduğunu anlayın. 

Siz bir ebeveyn, kısmi çocuk bakıcısı, bölüm danışmanı, bölüm polis memuru, bölüm eğlendiricisiniz. Bu sonuncusu utangaç, sessiz ya da cüret edersen gerçekten çok berbat… sıkıcıyım. Ama bugün bir öğretmen olmanın gerçekliği. John Hardison , “ Bugünün Eğiticisi: Tüm Esnafların Jack'i ve Bir'in Üstadı ” adlı makalesinde şöyle diyor : “ Modern eğitimcinin zaman zaman bir çeşit eğlendirici olması gerekiyor. Şimdi, öğretmenlerin sihir, şarkı söyleme, dans ya da bazı akrobatik sanatı sergilemeleri gerektiğini söylemiyorum. Ben sadece, aynı konunun, internette bilinen sonsuz kütüphaneyle farklı yollardan araştırılıp keşfedilebildiğini anlayan bir nesle hitap etmeyi söylüyorum… içeriğin her zaman en etkili şekilde sunulması değil“Ancak, çok fazla iş sahibi olmanın parlak bir tarafı var: Bazen insanlık dışı görünüyorsun ve% 100 Tanrı oldun. Tabi ki, bazı öğrenciler sizi% 100 Şeytan olarak göreceklerdir.

5. Temsilci. Temsilci. Temsilci.
Çocuklar işleri yapmayı severler. Onları küçük işçiler haline getirin. Kim duvardan zımba kaldırmak ister? Beyaz tahta kim silmek ister? Onlara kavga etmelerini izleyin. Ama cidden, sınıf işlerine sahip olmalısın. Teachhub.com, onların makalesinde, “ Öğrenci Sınıf İşler ile İşe koyun ,” devletler, “ Zaten sınıf işlerin bir listesi varsa, biraz daha ekleyin! Sınıf işiniz yoksa, işe başlayın! Çocukların yapmasına izin verebileceğin her şeyi düşün ve o mülkiyeti almasına izin ver. Bunun sadece ciddi bir çimdik içinde size yardımcı olmadığına inanıyorum, ama arkadaşlarınıza bir test ile ölçülemeyen bir başarı ve aidiyet duygusu verir. “Bazı öğrencilerin hiçbir zaman Dil Sanatlarında Yeterlilik almayacaklarını unutmayın, ancak Masa Takibi'nde bir Gelişmiş kazanabilirler.

6. Bir kez doğru modeli. Ardından, öğrencilerin desteklerini almasına izin verin. 

Sınıfınız “Öğretmen Şovu” değildir. Daha net, daha basit ve daha yavaş bir şekilde kendinizi açıklarsınız, kendinizi tekrar etmeniz gerekmeyecek ve daha az ders vermeniz gerekecektir. Eğer onu aptal yerine koyursanız bir şey öğrenmek daha kolay olduğunu unutmayın. Bir çocuğun bir problemi çözmek için daha kolay bir yaklaşımı varsa, onu sınıfa göstermesine izin verin. Kendinizi bir grup sıkılmış veya kafası karışmış yüze bakıyorsanız, muhtemelen söylediklerinizi basitleştirme zamanı gelmiştir. Öğrenciler kaybolursa, genellikle yönergelerin çok karmaşık, uzun veya metin mesajlarından daha fazlasını okuyan kişiler için yazılan dilde ifade edilmiş olmasından kaynaklanır.


 
7. Oturma düzenini kendi yararınıza kullanın. 
Emilio imkansız mı? Diana'ya aşık olduğunu biliyorsun, o yüzden onu yanında oynat ve davranışını geliştir. Masalar mı masalar mı? Satır veya şekilleri? Ne yaparsanız yapın, şunu anlamalısınız: “ Sadece odadaki masaların nasıl düzenlendiğini yeniden düzenleyerek, sadece sınıfınızın daha iyi kontrolünü elde edemezsiniz, aynı zamanda açık ve samimi bir sınıf ortamı yaratabilirsiniz. ”(“ Classroom Layouts: Etkili Öğrenme için Düzenleme Düzenlemeleri. ”) Daha da iyisi, Emilio gibi çocukları neredeyse hiç çaba harcamadan elde edersiniz. Ne kadar serin?

8. Okul dışındaki diğer öğretmenleri tanımak.

Çoğu öğretmen dev çocuklar. Birlikte oynayın ve parti yapın ve ahlaksızlıktan korkmayın. “ Öğretmenlerin neden ve neden içtikleri, hak ettiği tartışmayı nadiren alan bir konudur. Ortalama içici için alkol zihinsel kaçış sağlar, ama kaçışı olan öğretmenler için de - çocuklar veya gençler tarafından kuşatılmış tüm günler geçirildikten sonra - ideal olarak - çocuk sahibi olmaksızın - tek bir yere geri çekiliyoruz . ”( “ Kalemler Aşağı, Bottoms Up ”, Alexander Nazaryan). Sadece okula çok yakın bir bar seçmeyin çünkü şansınız, sevdiğiniz küçük meleklerden en az birine koşacaksınız, tıpkı herhangi bir mola türünün ilk gününde bir öğrenciye girdiğinizden emin misiniz? .

9. Şimdi neyin havalı olduğunu öğrenin. 
Bugünlerde sıcak civcivlerin Kardashian olduğunu duymaktan korkabilirken, Gwen Stefani'nin gününüzün şık şıklığı olduğunu unutmayın. Her iki genç idolün de tamamen sahte. Arkadaşların pixie sopalarını kırar ve spritetoplarını ezmek için kullanırlardı. Birbirinin saçlarına balçık koyarlar ve homosekselerini küstahlıkla bağlarlar. Sen, “ ben senin çatlağını imzaladım ” yazıyordu, “ ben geliyorum ” diye yazıyorlar . Neyse ne. Ve Facebook onlara göre değil. Müzikal. Çünkü şey, başladığımız her şey sıkıcı.


 
10. Ebeveynler değişti. Alışmak.  
Ebeveynlerin artık öğretmenler tarafında olmadığının fark edilmesi zor bir şeydir; Ancak, bir ebeveynin size nasıl ebeveynlik yapılacağını söylemek isteseniz bile sınıfınızı nasıl çalıştırmanız gerektiğini söylemesine izin vermeyin. Jessica Bowers benimle aynı fikirdedir ve Boss Ebeveynlerini “Öğretmenlerin Gizlice Nefret Ettiği On Ebeveyn Türü ” listesinde # 8 olarak listelemekte ve bu özel insan tipini mükemmel bir şekilde tanımlamaktadır: “ Bu ebeveyn, sınıfa bir iş anlayışı getirmektedir. Hiyerarşideki yerimin onun altında bir yerde olduğunu bildiğimden emin olmak istiyor. Sorumlu olduğunu bilmemde bir sorun yok ve kartımı şirket saatinde deliyorum. Bu ebeveyn beni bir partner olarak değil, bir çalışan olarak görüyor. Vergi ödüyorum demeden sadece bir zaman meselesi, ben senin patronun benim“Hayır, hayır, hayır, tatlım, patron olduğunu hatırla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol