google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Sınıfınızda Öğrenci Çalıştıran Bir Müze Yaratmak

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Standart okul gezisi genellikle bir müzeye yapılacak bir geziyi içerir, ancak yeni bir kaynak müzeye sınıfa nasıl girileceği konusunda rehberlik eder. Mobil Müze Projesi kapsamında, Royal Holloway, Londra Üniversitesi ve Kew Kraliyet Botanik Bahçeleri, Curating okul müzesi oluşturmak için bir araya geldi : Öğretmenler el kitabı . Her yaş grubu için kullanılabilecek proje, kendi kafasına bir müze öncül döner: “nesne tabanlı öğrenmenin birincil amacı öğrenmek olmalıdır den ziyade ilgili nesneler.” 

“İnsanların neyi ve neden öğrenmelerini istiyorsun?” Ve “Kimi çekmeyi ve niçin çekmeyi umuyorsun?” Gibi sorular sormak öğrencilerin sergilerinin amacını belirlemelerine yardımcı oluyor. Müzeye ait objeleri toplamak kendi başına bir öğrenme sürecidir: Bir aileden geçen bir materyal veya öğrencinin memleketinden bir materyal gibi “kültürel açıdan önemli” nesneler, hikaye anlatımı isteyebilir ve öğrencilere tarihi bir anlam kazandırmaya yardımcı olabilir anlayış ve empati. Öğrencilerin her bir öğe hakkında önemli bilgileri belgelemelerini sağlayın; Müfredat, en azından “toplandığı tarihi, nereden geldiği ve nesnenin kısa bir tanımını” kaydetmeyi önerir.

Bir kez toplandıklarında, öğrenciler, final gösterimi için koleksiyonu düzenlemeden önce, öğeleri “bilimsel, tematik veya coğrafi” farklı kategorilere ayırarak tematik gruplandırma yapabilirler. Öğrencilerden, öğeler arasındaki ilişkiyi göstermek için açıklayıcı bir seri oluşturmaları istenebilir. Örneğin, bir ekran açıklaması bir nesnenin evrimini izleyebilir: “Pamuk ipliğini tişörte döndürmek için pamuk koza.” Etiketleri tasarlamak ve yazmak, hikaye anlatımını küratörlük sürecine dahil etmenin başka bir yolunu sunar. 

Öğrencinin oluşturduğu müzeyi tanıtmak ve başlatmak, ebeveyn ve toplum katılımı için eğlenceli ve harika bir fırsat: “Müzeler, çeşitli paydaşları davet ettikleri özel bir etkinlik (bazen 'özel görünüm' olarak adlandırılır) düzenleyerek sergilerini sık sık“ başlatıyor ” ve medya. ”Öğrencileri, ziyaretçilerin sergilerle etkileşime girme yollarını düşünmeye teşvik edin. El kitabında, “Bir dizi konuşma yapma cazibesine karşı durun,” diye uyarıyor. “İçerme hissi yaratmanın başka yolları da var ve etkinliğinizin momentumunu yavaşlatmak istemezsiniz.” 

Proje tamamlandıktan sonra geri bildirim almayı unutmayın. Öğrenciler eşyalardan yeni şeyler öğrendiler mi? Öğrenciler “neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını ve bir dahaki sefere neyin farklı şekilde yapılabileceğini” araştırmak için işbirliği yapabilirler. Projenin başarılarını ve başarısızlıklarını yansıtmak, öğrencilere kendi çalışmalarını eleştirel olarak değerlendirme fırsatı verir. 

Müze kavramı, farklı konuları birleştirmek için kullanılabilecek ve değiştirilebilecek geniş bir çerçevedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol