Sınıfınızda Motivasyonu Geliştirmek İçin 9 Harika Yol

Öğrencilerin öğrenme için motivasyon bulmalarına yardımcı olmak, öğretmenlerin sahip olabileceği en zor işlerden biridir. Birincisi, herkes oynamayı ya da başka bir şey yapmayı öğrenir ama öğrenir. Sıkıcı, gereksiz ve yorucu olduğunu düşünüyorlar.

Ancak, doğru araçlarla, herhangi bir öğrenci daha iyisini yapmak için motive olabilir.

İşte bunu yapmanın dokuz yolu var.

1 Gerçek yaşam durumlarına bağlantılar çizme

Bu yaşça soruyu hatırlıyorsunuz 'Hayatımda buna ne zaman ihtiyacım olacak? '. Öğrenciler bunu sık sık söylerler, kendinizi merak etmeye başlayabilirsiniz. Ancak, snarky yorumlarının sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin - onlara bir dersin veya bir konunun uzun vadede nasıl değer sağlayacağını gösterin.

Belirli bir problemin gerçek hayatta nerede kullanıldığını bulmak için her dersten önce biraz araştırma yapın ve kullanıldıkları bazı kariyer seçenekleriyle birlikte öğrencilere gösterin.

2 Olumlu teşvik uygulamak

Öğrencinizi olumsuz yönde düzeltmeye devam ederseniz, asla bu kadar ileri gidemezsiniz. Sınıfın önünde utanılacaklar ve sorularınızı yanıtlamaktan kaçınacaklar. Bu yüzden olumlu teşvik kullanmanız gerekiyor. Yani, bir dahaki sefere öğrencilerinizin yanlış anlaması 'Evet, bu doğru olabilir, ama burada farklı bir cevap var.' Bu şekilde utanmayacaklar ve dikkat edecekler.

Ayrıca, bir öğrenci size iyi bir cevap verdiğinde, 'mükemmel iş', 'harika cevap' gibi şeyler söyleyerek gösterin. Sık sık sorular soruyorlarsa, bu onların nişanlandıklarını iyi bir işarettir. 'ilginç soru' veya herhangi bir varyasyon.

3 Öğrenme konusunda heyecanlı olun

Bir konu hakkında heyecan duyuyorsanız, muhtemelen öğrencileriniz de öyle olacaktır. Sınıfı iyi bir ruh halinize girin ve güncel dersinizi yeni bir film veya yeni bir oyun için yapacakları aynı heyecanla sunun.

Bu heyecan genellikle bulaşıcı olabilir ve onların dikkatini çekersiniz.

'Bir konuyu mülayim ve ilgisiz bir şekilde sunmak, katılımı teşvik etmenin kötü bir yoludur. Öğrencilerinizi bu konuyu sevdiğinize ve muhtemelen ilginizi çekeceklerine gösterin. Sadece gülümsemek gibi, heyecan da bulaşıcı olabilir. İngiltere Hizmetleri İncelemelerinden bir psikolog olan Dana Grey .

4 Bunları dahil edin

Motivasyonu teşvik etmenin iyi bir yolu, her öğrenciye sorumlu olacakları bir görev vermektir. Bu görevler karmaşık veya zor olmak zorunda değildir, ancak onları dahil edecekler ve sınıftakiler ile eldeki konular hakkında daha fazla ilgilenmeye başlayacaklardır.

Bazıları temizlik için, bazıları temizlik için, bazıları da malzeme yaymak için sorumlu olabilir. Bunun için Teach Hub gibi topluluk bloglarında daha fazla fikir alabilirsiniz .

5 İyileştirmelerini takip edin

Öğrencilerinizin başarılarının ne olduğu ve zaman içinde nasıl ilerlediklerine dair kişisel veya genel bir puan verin. Bu sayede, her bir öğrencinizle birlikte çalışmaya nasıl devam edeceğiniz ve belirli bir konuya girme konusunda en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda açık bir rehber olacak.

'Öğrencilerimin nasıl geliştiğini izlemeye başladığımda, birçok yeni şey öğrendim. Onları daha fazla nasıl motive edeceğimi daha iyi anlatabilmemi, en iyi yaptıkları konuları öğretirken yaklaşımımı düşünmeyi kolaylaştırdı. Gerçekten harika bir araç. ' İngiltere Baş Yazarları'nda öğretmen ve yazar Mitchell Peralta .

6 Onlardan ne beklediğinizi bildirin

Elde etmelerini istediğin şey hakkında şeffaf ol. Onlar için yüksek ama gerçekçi hedefler belirler ve ne yapmak istediğinizi açıklığa kavuşturur ve yapabileceklerini düşünürseniz, muhtemelen sizin liderliğinizi takip ederler. Kısa ve uzun vadeli hedefleri belirleyin ve elde edildikten sonra bir çeşit kutlama yapın. Bunu, Teach'te nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin .

7 Günlük geziler planlayın ve çalışın

Günlük geziler harika bir motivasyon kaynağıdır. Onlar daha iyi ve daha iyi olsun, onlara ilham verecek yerlere şaşırtıcı, ilginç alan gezileri basit olanlardan günlük gezilerini geliştirin. Bu biraz para gerektirecektir, ancak insanlar iyi eğitime yatırım yapmaya istekli olduklarından, bu sadece mümkün olabilir

8 Çeşitli öğretim yöntemleri kullanın

Öğretim yıllar içinde kesinlikle gelişmiştir. Günümüzde, mesajınızı öğrencilerinize sunmanın pek çok yolu var. Bu harika çünkü tüm çocuklar aynı şekilde öğrenemez. Yöntemlerinizi her çocuğa uyarlayın.

Uygulamalarınız, oyunlarınız, sosyal medyalarınız, videolarınız, görselleriniz, grafikleriniz veya Revieweal gibi iletişim araçlarını kullanarak çok sayıda aracınız var .

9 Onlardan geribildirimlerini isteyin ve fikirlerini uygulayın

Öğrencilere fikirlerini sormak, daha iyi neler yapabileceğinizi öğrenmek için iyi bir yoldur. Bununla birlikte, öğrenciler fikirlerini değerlendirmeye alınmayacakları ve sonuçta onlara karşı kullanılmadıklarını düşündüklerinden, genellikle paylaşma konusunda isteksizdirler.

Anonim fikirlerini yerleştirebilecekleri ve daha sonra duyulduklarını ve sizin ilgilendiğinizi bilmelerini sağlamak için fikirlerini uygulayabilecekleri bir kutu kullanın.

Sonuç olarak

Öğrencileri motive etmek asla kolay bir iş değildir, ancak elinizde birkaç araç ile imkansız değildir. Öğrencilerinizi ve onları nelerin işaretlediğini bilmek zorundasınız. Bu şekilde, motivasyonlarını geliştirmenin ve istediğiniz sonuçları elde etmenin en iyi yollarını seçebileceksiniz.

Rachel Summers , eğitimleri ve öğrenimleriyle ekstra desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere özel bir eğitmen. Boom Denemeler ile ne kadar etkili bir şekilde çalışıldığını gösterecek bilgi ve uzmanlığa sahiptir . Rachel, öğrenciler ve öğretmenlerin okulda veya üniversitede ilerlemesine yardımcı olmak için açık bir hedefle yazıyor.

Eğitmenlere söyleyecek bir şey mi var? Bana yolla. Her ay Öğretmen Alışkanlıkları, eğitim ortamındaki seslerden makaleler yayınlar. Her zaman yeni sesleri paylaşmaya çalışıyorum! Öğretmenlerin değeceğini düşündüğünüz bir ürününüz varsa, duyulması gereken bir fikir veya kendi tanıtmak istediğiniz bir blog, bana e-posta göndermekten çekinmeyin, öğretmenhabits@gmail.com

Kaynak: http://teacherhabits.com/9-great-ways-to-improve-motivation-in-your-classroom/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13