Sınıfınıza Sakinlik Getirin

İlk Başta yapman gereken

1. Nefes al

Sınıfınızdaki enerjinin kaynağı sizsiniz . Öğrencileriniz onların işaretlerini sizden alır . Yani gergin ve gergin iseniz, sınıfınızın davranışını yansıtacaktır.

Negatif titreşimleri süpürmenin kesin yollarından biri, uzun ve yavaş, karın içinden derin nefes almaktır. Vücudunuzu rahatlayın ve sakin varlığınızın odayı doldurmasına ve bir öğrenciden diğerine geçmesine izin verin .

Yeni-ageye benzediğini biliyorum, ama gerçekten işe yarıyor. Basınç tahliyesini odanızdan hissedebilir ve aslında huzursuzluk ve uyarılabilirliğin azaldığını görebilirsiniz.

Sadece vücudunuzun kaslarını soluyun ve yumuşatın. Öğrencileriniz üzerinde sadece olumlu bir etkiye sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda kendi zihinsel stres ve gerginliğinizi hafifletmeye yardımcı olacaktır.

2. Duraklat

Mücadele eden öğretmenler, ifadeler arasında çok az boşlukla hızlı konuşmaya eğilimlidir. Onlar da sessizliklerini doldurmazlarsa, o zaman öğrencilerden gelecekleri korkusuyla, ums ve ahs ile konuştular.

Ona anlatmak ve fazla açıklamak için ezici bir gereksinim ekleyin ve tekrar tekrar tekrar ve tekrarlanabilirlik için mükemmel bir tarif var.

Görüyorsunuz, sürekli sohbet öğrenciler için rahatsız ediyor. Sinirlilik ve can sıkıntısına ve etrafınızdakilerin lehine çıkma arzusuna neden olur.

Sadece sıkıcı ve bazen uzun bir süre duraklamak - kelimelerinizin gücünü artırır.

Seni daha da ilginç kılıyor. Öğrencilere, söylediklerini tam olarak almak için ihtiyaç duydukları bant genişliğini kazandırır. Düşüncelerinin dönüşünü ve yarışını durdurur, yerleşmelerine ve dinlemelerine olanak tanır.

3. Durdur

Gün boyunca bir öğretmen hareket ve odaya koşmak, hem yorucu hem de öğrenciler için sinir bozucu. Birçok öğretmen, daha iyi dikkat etmelerine neden olduğunu düşünüyor.

ama tam tersi doğru.

Bu onların yorgun, büyütme ve odaklanmalarına neden olur.

Çözüm , özellikle talimat verirken veya önemli bilgiler verirken, bir yerde durup durmaktır. Bu gözleri ve kulakları çekecektir için size.

Öğrencilerinizin dikkatini çevredeki her dikkat dağınıklığından uzaklaştıracak ve önemli olan konulara odaklanacaktır.

4. Azaltın

Öğretmenlerin çoğu çok fazla ve mücadele öğretmenler konuşmak konuşmak yolu çok fazla. Sonuç, kısa bir süre içinde, on dakika bile olsa, bilgi akışı öğrencilerin ezici bir hal almasıdır.

Sadece çok fazla alabilirler.

Onlar sadece sizi tamamen ayarlayana kadar çok önemli olan şeyleri seçip deşifre edebilirler. Sesiniz daha sonra sadece kendi sesini çalkalayan ve ilham veren arka plan gürültüsü olur.

Konuşmanızı üçte bir oranında kesebilirseniz, dikkatlerde dramatik bir fark olduğunu fark edeceksiniz. Öğrencileriniz işlemek, düşünmek ve kavramak için zamana sahip olacak.

Ve söyledikleri her şeyin dinlemeye değer olduğunu anlayacaklar.

5. Yavaş

Uyarılabilirlik, iki kat hızda çalınan bir şarkıyı dinlemek gibidir. Bir sürü bardak kahve üzerinde ayak işlerini yapmak ya da bir doğum günü partisi sıçrama evinde bir şeker yüksek romp izlemek gibi.

Aşırı doldurulan bir sınıfı bastırmak için kesin bir yol basitçe yavaşlamaktır .

Daha yavaş konuş. Yavaş hareket et. Geçişler arasında zaman ayırın. Öğrencilerinizden tam olarak ne istediğinizi alana kadar ilerlemeyin.

Dikkat çekici bir şekilde, sadece sınıfınızın daha sakin ve daha odaklanmış olmasını değil, aynı zamanda çok daha fazlasını yapabileceksiniz. Dinleme ve performans da artıracaktır ve mümkün olabileceğinden daha fazla zamanınız olacaktır.

Uyarılabilirlik, yanlış-gizli ama güçlü bir yanlış davranış nedenidir. Bir zamanlar tutulan, asla sınıfınızı terk etmeyen, her zaman mevcut bir insan.

Tabii ki, bu, o ve onunla kaynağında onunla ilgilenen belası için tanırsınız.

Yukarıdaki beş stratejinin en yumuşacık sınıfları bile sakinleştirdiği ve yatıştırdığı kanıtlanmıştır. Kötü jujudan kurtulmuşlar. Kararsız zihinleri hallediyorlar.

Fidget ve squirm yapma ve bir mil bir dakika konuşma isteğini ortadan kaldırıyorlar.

Ancak, sadece bir zamanlar ya da işler özellikle kaotik hale geldiğinde denediğiniz stratejiler haline gelmelidir. Daha ziyade, sınıfınızın bir parçası olarak masa ve sandalye olarak kullanılmalıdır.

Ve müfredat o kadar fena halde öğretebiliyorsun.

Kaynak: https://www.smartclassroommanagement.com/2018/09/29/how-to-bring-instant-calm-to-your-classroom/

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14