Sınıf Varlığınızı Geliştirme

Öğrencilerin risk almaları ve öğrenmelerini artırmaları için onları teşvik eden güçlü ilişkilerin geliştirilmesi için basit stratejiler.
Varlıkların kalitesi –uygulayıcı farkındalık, alıcılık ve öğrenme ortamı bağlamında hem bireylerin hem de grubun çalışmasına bağlı olma durumu– maalesef genellikle öğretmen eğitim programlarında açıkça öğretilmez.

Öğretmenler, sınıfta güven ve saygı yaratan öğrencilerle gerçek bir bağlantıya sahip olduklarında, risk almayı ve öğrenme fırsatlarını arttırdıklarında varlıklarının olduğunu bilirler. Bu öğretmenler, öğrencilerle otantik ilişkilere girer, akademik ve duygusal ihtiyaçlarını karşılarken, bilinmeyenleri tahmin etme konusunda becerikli olurlar.

Özgünlük, ilişkiler ve güvene odaklanarak varlığın emrini geliştirmek ve iyileştirmek mümkündür.
ÖZGÜNLÜK DUYGUSUNUN GÜÇLENDİRİLMESİ
Öğrenciler, öğretildikleri konular için samimiyet, dürüstlük ve özeni isterler ve buna ihtiyaç duyarlar. Bu çok boyutlu yaklaşım kolay değildir, ancak ulaşılabilirdir. Yol, akran koçluğu, meslektaşları ve öğretmenin kendi kendini yansıtıcı araç kutusunu içerebilen eleştirel düşüncenin bir yolculuğudır.

Orijinallik, öğrencileriniz hakkında umursama ve onların büyümelerini isteme samimiyetini içerir. Bildiğiniz ve ilgilendiğiniz şeyleri, öğrencilerinizin bildiği şeyleri ve gerçekten neyi bilmesi gerektiğini anlatan, geriye dönük planlama sürecidir.

Her ilişkide olduğu gibi, sınıfınıza, kendinize ve konuya yönelik dürüst bir yaklaşım, eğitiminizin etkinliği açısından hayati önem taşır. Öğrencilere dürüst cevaplar vermek gibi, “Bu çok güzel bir soru. Şu an cevabı bilmiyorum, ama bunu yazacağım ve yarın size geri döneceğim, ”veya“ Sınıf, özür dilerim… ”, öğrencileri tartışmalarda sağlıklı riskler almaya teşvik edebilir ve onlara verebilir. kusurlu olma izni.

Coşku, yaratıcı dersler, teknolojinin uygulanması, ses ve görsel girdilerin kullanımı veya konuk konuşmacılar derslerinizi daha ilgi çekici hale getirerek sınıfta var olmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. Kendi gelişim zihniyetinizi inşa etmek, böylece dersleri iyileştirmeye devam etmek de önemlidir. Son olarak, bu şeyler, öğrencilerinizin sizin düşündüğünüz otantiklere karar verdikçe değerlendirecekleri konuyu nasıl değerlendirdiğinizi gösterir.

GÜÇLÜ İLİŞKİLER KURMAK
Olumlu ve iyimser ilişkiler geliştirmek, mevcudiyet oluştururken sahip olmak için değerli bir amaçtır. Etkili bir eğitimci, tüm öğrencilerin büyüme ve öğrenme yeteneğine sahip olduğuna dair gerçek bir inancı ifade eder.

İlişki kurma becerileri her zaman dinleme becerisi ile başlar. İyi sorular sorarak, dinlemeye sabır göstererek ve takip sorularını sorarak veya öğrencilerin yanıtlarını olumlu bir şekilde doğrulayarak gerçek ilgiyi göstererek aktif olarak dinlemeliyiz.

Bu tür bir etkileşim ve paylaşılan odak oluşturmak için, derse, söz konusu günün dersi ile öğrencilerle olan kişisel ilgileri ile ilgili konuları iç içe geçiren ısınma yazısıyla başlamak isteyebilirsiniz. İlk Değişiklik konusunda bir lise devleti sınıfına, “Şu anda sahip olmadığınız bir öğrenci olarak ne tür bir dilek diliyorsunuz, ve neden?” Diye sorarak başlayabilirsiniz. Bu soru, öğrencilerinizle empati yaşadığınızı gösterir. dünyaya ve mücadelelerine bakış.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirlerini görmelerine ve paylaşılmalarının gerçek olduğunu bilmelerine izin veren ilişkinin özgünlüğüdür.

PROJELENDİRME GÜVEN
Etkili öğretmenlerin özgüvenle öğrettiklerini biliyoruz - ki bu kibirle karıştırılmamalıdır. Güvenle öğretmenin ilk adımı neden öğrettiğini bilmek, neden her gün öğretmenlere verilen entelektüel, duygusal ve fiziksel talepleri karşılıyorsunuz?

Yaklaşık yirmi yıldır öğretmenleri gözlemlerken, en etkili olanların aktif bir ses, beden dili ve hazırlıklı olma yoluyla özgüvenlerini gösterdiklerini fark ettim.

Aktif ve etkileyici bir şekilde konuşurken, sesinizi ne zaman ve nasıl tutacağınızı da bilmeniz gerekir. Sesin çeşitliliğini öğrenmek ve uygulamak, varlığınıza hakim olmanıza ve öğrencilerinizin ve öğrencilerinizin hakettiği ilgiye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Duraklamaları, ses değişimlerini ve tempo değişikliklerini uygulayabilirsiniz. Zamanınız ve kaynaklarınız varsa, bir tiyatro dersine kaydolmayı deneyin. Ya da çocuk kitaplarını okul öncesi veya anaokullarına okumak için gönüllü olun - bu küçükler dikkatinizi doğumunuzla devam ettirebilmeniz durumunda anında bildirir.

Bir sınıfa girme, zemine bakma, ya da kollarınız çarptığında çığlık atmak çok fazla öğrenciye ilham vermez. Bunun yerine uzun durun, konuşurken odaya çıkın, göz teması kurun ve gülümseyin. Kendine güvenen bir vücut varlığınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Eğer saldırgan ve defansif oyunlarınızı uygulayarak hazırladığınızı bilerek bir basketbol oyununa girerseniz, çok daha fazla güvenle rekabet edersiniz. Aynı öğretim için de geçerli. Benjamin Franklin bir keresinde şöyle demiştir: “Hazırlanamazsanız, başarısızlığa hazırsınız demektir.” Hazır olduğunuzda güvenle öğretirsiniz.

Varlık, sınıf yönetiminin sürdürülmesi ve öğretimin etkin bir şekilde sunulması için çok önemlidir ve çaba ile geliştirebileceğimiz bir beceridir.
 

Sol Henik

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/developing-your-classroom-presence

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13