Sınıf Rutinlerinizi Düzenlemek için 7 Dijital Araç

Teknoloji, modern öğrenme deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Gerçekten de, ders kitaplarını ve öğrencilerin akıllı telefonlarına çok kısmi olarak yer veren tabletlerle Dış bağlantı  , dijital araçların artık modern bir öğretmen için isteğe bağlı olmadığı görünüyor. Öğretim envanterinizi programlar ve uygulamalar ile genişletmek için bir dizi başka sağlam neden vardır. Bildiriler, ev ödevleri ve not istatistikleri gibi rutinleri optimize edebilirler. Öğrencileriniz için, dijital, öğrenme deneyimlerini zenginleştirir ve onlarla doğal medya aracılığıyla iletişim kurmanızı sağlar.

Edmodo Dış bağlantı 
Bu araç, öğretmenleri ve öğrencileri güvenli bir öğrenim temalı sosyal ağa bağlar. Burada, büyük öğrenci gruplarını yönetebilirsiniz: ders notlarını yayınlayın, ödevlerinizi toplayın, hatırlatıcılar gönderin, anketleri yapın, öğrencilerinizin ilerlemesini takip edin ve tartışmaları destekleyin. Ağ içinde, eğitim videolarını veya fotoğrafları okul gezilerinden de paylaşabilirsiniz. Böyle bir sosyal yaklaşım, öğrenmeyi sadece daha ilgi çekici hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda sağlık, aile ya da diğer sorunlar nedeniyle derslere katılamayan öğrenciler için eşsiz fırsatlar sunar.

ClassDojo Dış bağlantı 
Bu araç, Edmodo'ya benzer bir şekilde öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynler arasındaki bağlantıyı geliştirir. Bununla birlikte ClassDojo, ebeveynlerle iletişim kurmaya ve öğrencilerinize olumlu bir geri bildirim sağlamaya önem verir. Her türlü beceriyi “Çalışkan Sert” den “Takım Çalışması” na değerlendirebilir ve öğrencilerinizi kamuya açık duyurulara teşvik edebilirsiniz. Alternatif olarak, geri bildiriminizi ebeveynlere özel mesajlarda gönderebilirsiniz. Tartışmalar ve dijital portfolyolar, pozitif sınıf deneyimi yaratır ve ebeveynlerin katılımına yardımcı olur.

GroupMaker Dış bağlantı 
Bu, sınıfınızı gruplara ayırmak ve işbirliğini teşvik etmek için kullanılan bir mobil uygulamadır. Süreç otomatik. Ancak, öğrencileri uygun gördüğünüzde daha sonra yeniden düzenleyebilirsiniz. Hesaba cinsiyet veya başka bir parametre ekleyebilirsiniz. İlk adım biraz zaman alıcıdır, çünkü her öğrenciyi uygulamaya manuel olarak eklemeniz gerekir, ancak gelecekte çok fazla zaman kazandıracaktır. Genel olarak, basit sürükle-bırak mekaniği ile çok sezgisel. Grup çalışması, devam oranları ve notları - etiketler ve ek araçlar (zamanlayıcı, gürültü ölçer vb.) Sayesinde kolayca izlenebilir ve akıcı hale getirilebilir.

Socrative Dış bağlantı 
Bu uygulama çoğu öğretmen için en karmaşık ve popüler olmayan görevler ile yardımcı olur - sınıflandırma. Bilgi değerlendirme sürecini basitleştirmek için sınavlar, bulmacalar, anketler, çıkış biletleri ve hatta oyunlar kullanabilirsiniz. Uygulama size sınıf yönetiminin bu tarafını eğlenceli ve interaktif hale getirerek, öğrencinin anlayışının görsel bir temsilini sağlayacaktır.

Kahoot Dış bağlantı 
Oyunlaştırma sürekli büyüyen bir trenddir, ancak öğrencilerinizin ilgisini çekecek her konu için yeni oyunlar bulmak kolay değildir. Bu oyun tabanlı öğrenme platformu sayesinde, her yaştaki öğrenciler için her konuda özel sınavlar oluşturabilirsiniz. Sınıfınızın tepkisini artırmak veya sınavınızı heyecan verici bir ev ödevi için bireysel bir elden geçirmek için takım modunu seçin. Daha iyi işbirliği için kreasyonlarınızı meslektaşlarınızla paylaşma olanağı da vardır.

Popplet Dış bağlantı 
Bu platform, zihin haritalama tekniği ve tıklama ve bırak mekaniği ile okul projelerini düzene koymaya izin verir. Öğrencileriniz bunu doğrudan YouTube, Flickr ve diğer platformlardan ekleyerek bilgileri organize etmek ve renk kodlamak için kullanabilir. Yardımları sayesinde, çocuklar rapor hazırlayabilir, konuyu daha iyi anlayabilir veya diğer öğrencilerle bilgi paylaşabilecekleri bir sunum yapabilirler. Kısa bir öğretici ve sezgisel tasarım, çocukların başlamasını kolaylaştırır.

Unplag Dış bağlantı 
Bu, 21 inci sınıf öğretmeni için bir zorunluluk olan bir intihal kontrolörüdür. Öğrencileriniz ödevlerini dijital olarak gönderirse, kopyala-yapıştırmanın cazibesi bunaltıcı olabilir. Genç öğrencilerin sadece bir taşıyıcıdan diğerine geçmek yerine bilgiyi işlediğinden emin olmak için çalışmalarını internete karşı kontrol edebilirsiniz. Endişelenmeniz halinde, bazı öğrenciler diğerlerinin dürüst çalışmalarından intihal alacaklardır, ayrıca kontrol etmek için kendi dosya kitaplığınızı da oluşturabilirsiniz. Sonuç tatmin edici değilse, intihal puanını öğrenciye açıkça e-postayla gönderebilirsiniz.

Programınız elektronik cihazların aktif kullanımını öneriyorsa, ebeveynlerle işbirliği yapmak ve çocuklarını çevrimiçi ortamda izlediklerinden emin olmak iyi bir fikir olabilir. Orada çok sayıda inceleme var, bu yüzden en iyi ebeveyn kontrol yazılımını eşleştirebilir ve seçebilirler  Akıllı telefonlar ve tabletleri güvenli hale getirmek için harici bağlantı . Bu önlem, öğrencilerinizin uygunsuz içeriğe, zorbalığa ve aşırı ekran süresine erişmesini önleyecektir.

Jana Rooheart, özel ihtiyaçları olan öğrenciler de dahil olmak üzere ortaokul öncesi çocuklarla birlikte çalışan eski bir eğitimcidir. Halen, Kansas City'de ailesiyle birlikte yaşayan bir çevrimiçi güvenlik uzmanıdır. Jana, oyunlaştırmanın öğrenmenin geleceği olduğuna inanan bir teknoloji tutkunu. 

Kaynak: https://teach.com/blog/7-digital-tools-to-streamline-your-classroom-routines/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13