Sınıf öğretmenliği kolay görev değildir

Norma Mortimer, lise sınıfıyla ilgili 41 yıllık deneyimin verdiği güvenle hareket ediyor.

Öğrencilere yönelik talimatlar açıktır; Bir cevabı ne zaman zorlayacağını ve ne zaman bir soruya asıldığını söyler.

İngilizce öğretmeni daha önce müzik öğretti, bando müziği besteledi, düzenledi ve Bristol Renaissance Faire'da sahne aldı.

“Hepsi sınıfa getirdiğim şeylere ekliyor” dedi.

Her üç yılda bir kadrolu öğretmen olarak, performans değerlendirmeleri geri bildirimde bulunur ve kaymadığını bilse de ileriye baktığı bir şeydir.
 
Yine de, değerlendirmeler onun en zayıf alanını ne düşündüğünü işaret etmez - sınıf küçük gruplar halinde etkili bir şekilde öğretilir. Geçtiğimiz yıl, asıl görüşme sonrası konferansını hiç almadı.

Amerika'da devlet okulu öğretiminin kalitesinin nasıl yükseltileceğine dair artan ulusal tartışmada, performans değerlendirmeleri hem bir paratoner hem de bir tutuşma noktası haline gelmiştir.

Devlet okullarındaki çoğu değerlendirme sistemi, öğretmenlerin güçlü ve zayıf yönlerini doğru değerlendirmek için çok az bilgi sağlamaktadır. Ve öğretmenler performansları yüzünden nadiren reddedildiği için, resmi değerlendirmeler nadiren çok fazla ağırlık taşır.

Daha büyük öğretmenler oluşturmak ve öğrenci başarısını artırmak için, Başkan Barack Obama'nın yönetimi, mükemmel eğitimcileri daha iyi yerleştirmek, desteklemek ve ödüllendirmek için daha güçlü performans değerlendirmeleri, öğrenci sınav puanlarına ve bonus ödeme sistemlerine bağlılık gösterdi. İdare ayrıca okul bölgelerinin etkisiz olanların işten çıkarılmasını haklı çıkarmasını istemektedir.

Mevcut değerlendirmelerin pek başarı göstermediği konusunda geniş bir anlaşma var; Reformcular ve sendikalar arasında onları nasıl en iyi şekilde geliştirecekleri konusunda çok az anlaşma var.

Milwaukee Devlet Okullarında, tecrübeli öğretmenler, müdürlerinin hiç bir zaman onları gözlemlemedikleri zaman değerlendirmelerden vazgeçmeleri istendiğinden şikayet ediyorlar. Müdürler, bu kadar çok öğretmenin değerlendirilmeleri ve akademisyen olmamaları konusunda endişelenebilirler, bu da adil ve eksiksiz analizler yapmak zor.

Samuel Morse-John Marshall Yetenekli ve Yetenekli Okuluna öğretmenlik eden Mortimer, son performans değerlendirmesinde örnek gösterildi. MPS öğretmenleri tatmin edici olmayan, tatmin edici veya tatmin edici olarak derecelendirir. Geçen yıl, 2.424 öğretmenin% 95'inden fazlası olumlu eleştiriler aldı.

Devletin en düşük performans gösteren bölgesinde yetersiz sayı: beş.

Ulusal bir tartışma

Ülke genelinde, hem eğitim hem de politik alanlardaki liderler, öğretmen değerlendirmelerini kısmen öğrenci test puanlarına dayandırarak güçlendirmeye odaklanmaktadır. Eleştirmenler, testlerin - başlangıçtan yılın sonuna kadar olanı ölçenlerin bile - öğretmen kalitesine dair her şeyi ortaya koymadığını savunuyorlar.

“Şimdi farklı modelleri görüyoruz (öğretmen değerlendirmeleri için), çünkü değerlendirmelerin genellikle kötü olduğunu ve eğitimin gerçekten önemli olduğunu biliyoruz,” diyor, eğitim sektöründen bir düşünce kuruluşu olan Washington, DC'deki Eğitim Sektöründe araştırma direktörü olan Elena Silva.

Değişimin aciliyeti araştırmaya dayanıyor. Çalışmalar, öğrenci başarısını belirleyen en önemli okul temelli faktörün, çocuğun öğretmeninin niteliği olduğunu ve düşük performans gösteren öğrencilerin daha etkili öğretmenlerden daha fazla fayda sağladığını göstermektedir.

Stanford Üniversitesi eğitim ve ekonomi araştırmacısı olan Eric Hanushek, öğretmen yetiştirme öğrencilerinin bir yıl boyunca ne kadar akademik öğretmen yetiştirdiklerini inceleyerek öğretmenlerin etkinliğini araştırmayı yaygınlaştırdı. 1992'nin başlarında Gary Ind'deki araştırmasının sonuçlarına dayanarak, Hanushek “tek bir akademik yılda öğrenci performansındaki kötü bir öğretmenin aksine iyi bir başarı elde etmenin bir yıldan fazla bir standart başarıya sahip olmasından farklı olduğunu bildirdi. ”

Öğretmenlerin değerlendirilmesi için test puanlarının kullanılmasının eleştirilmesi ya da öğretmenin etkisinin öğrenci öğrenimine etkisini izole eden katma değerli ölçümler, genellikle puanlara çok fazla vurgu yapmanın, motivasyon ve sunum gibi iyi öğretime katkıda bulunabilecek maddi olmayan unsurları göz ardı edebileceğinden endişelenir. becerileri. Ayrıca, test puanları okul ortamının diğer nüanslarını almayabilir.

Yine de, öğrenci başarı verileri, araştırmacıların performanstaki kazanımları ölçmek için en iyi hedef olan en iyi hedeftir.


Menomonee Falls 'Marcy İlköğretim Okulu'nda bir öğretmen olan Julie Greenwald, üçüncü sınıf öğrencileri Jacob Muellner (solda), Bryce Toy ve Robert Zollicoffer'a matematik ödevi ile yardımcı oluyor. Görselleştirme görevinin bir parçası olarak “düşünme şapkaları” giyiyorlar. (Angela Peterson / Milwaukee Journal-Sentinel)

Ulusal Ulusal Öğretmen Kalitesi Merkezi Direktörü Sabrina Laine, hiçbir devletin bir model değerlendirme sistemini henüz geliştirmediğini söyledi. Ancak aşağıdakiler de dahil olmak üzere çabalar devam ediyor:


• Obama yönetiminin ilk turunda ödüllendirilen Tennessee ve Delaware, öğretmenlerin liyakat ödemeleri ve öğrenci test puanlarının değerlendirilmeleri için 4 milyar dolarlık Yarışma yarışına ödüllendirildi. Yarışma, federal okullarda milyonlarca dolarlık parayı, eğitimin iyileştirilmesi için en iyi planlarla devletlere sundu.

• Florida, Georgia, Hawaii, Maryland, Massachusetts, New York, Kuzey Carolina, Ohio, Rhode Island ve Washington, DC - Yarışa ikinci turda kazananlar - hepsi etkili öğretmenler ve müdürler için ödüller kazandı.

• Louisiana, yeni bir kanunun, öğretmenlerin değerlendirmesinin yarısının, öğrenci sınav puanlarında büyümeye dayalı olarak 2012-2013 yıllarını gerektirdiğini.

• Bu yıl yasayı geçiren Colorado, öğretmen ve öğrenci değerlendirmelerini öğrenci gelişimine bağladı ve öğretmenlerin işe alınmalarını zorlaştırdı.

• TAP'ı uygulayan ilçelerle birlikte onüç eyalet: Öğretmenlik ve Öğrenci Gelişim Sistemi, etkili öğretimi tanımlayan ve ölçen, değerlendirmeleri mesleki gelişime bağlayan ve öğretmenlerin öğrenci test puanlarındaki büyümeye göre bonus kazanmalarını sağlayan bir model.

Devletin yaklaşımı

Wisconsin, çoğunlukla, reform hareketinin aralarında yer aldı - ve devlete mal oldu.

Yarışmanın ilk aşaması sırasında ABD Eğitim Bakanı Arne Duncan, Wisconsin eyalet yasalarında öğretmen performans değerlendirmelerinde öğrenci değerlendirme verilerinin kullanılmasını yasaklayan bir hüküm olarak “gülünç” olarak nitelendirdi. Kurallara göre, böyle bir yasağa sahip olan devletler rekabetten diskalifiye edilecektir.

Wisconsin milletvekilleri daha sonra dili değiştirdi ve güvenlik duvarını düşürdüler. Ancak yeni dil, öğretmen değerlendirme planlarında yapılacak herhangi bir değişikliğin öğretmen sendikaları ile pazarlık edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Temsilci Brett Davis (R-Oregon), sulandırılmış mevzuatın bir güvenlik duvarını ortadan kaldırdığını ve 426 tane daha eklediğini - Wisconsin'deki her bölge için değerlendirmelerdeki değişiklikleri müzakere etmesi gerektiğini söyledi.

Yine de akademik mükemmeliyetin müfettiş yardımcısı Deborah Mahaffey, Wisconsin'deki değişim beklentilerinin iyi olduğunu söylüyor.

“Hepimiz bu hareketin öğretmen etkinliğine yönelik olduğunu ve öğretmen etkinliğini belirlemede öğrenci başarısının bir ölçüsü olacağını anlıyoruz” dedi.

Fuar sistemlerine engeller

Daha adil, kapsamlı ve yararlı değerlendirme sistemleri oluşturmak başlangıçtan itibaren barikatlarla karşı karşıyadır.

İlk olarak, ilgili taraflar kaliteli öğretimin tanımını kabul etmek zorundadır. Daha sonra bunu ölçmek için hangi faktörlerin kullanılacağına karar vermek zorundadırlar.

Öğrenci başarısının değerlendirmede bir faktör olması durumunda, hangi testler veya öğrenci çalışması dikkate alınmalıdır? Toplam değerlendirme puanına göre ne kadarı sayılmalıdır?

Silva “Test puanları sadece belirli öğretmenler için kullanılabilir, çünkü tüm öğretmenler test edilen derslerde ve notlarda öğretmiyorlar” dedi. “İnsanların söylediği bu tartışmaya giriyorsunuz, test puanlarını değerlendirmenin% 42'sini veya değerlendirmenin% 62'sini kullanalım. Belli bir yüzde için yarısı,% 51 veya% 49 olsun, gerçek bir gerekçe yoktur. ”

Wisconsin'de eyalet hukuku, ilçenin istihdamın ilk yılında bir personel değerlendirmesi yapmasını ve bundan en az üç yılda bir olmak üzere ilçelere ihtiyaç duyduğunu söyledi. Resmi öğretmen değerlendirmelerinin özelliklerini belirlemek için bireysel bölgeler terk edilir.

Çoğu temel olarak temel gözlemlere dayanır ve uygulamalar değişir.

Bazıları diğerlerinden daha ileri gider. Cedarburg Okul Bölgesinde, müdürler üç farklı değerlendirme sunar: her öğretmen için devletin 10 öğretme standardını ne kadar iyi uyguladıklarına dayanan bir standart notu, eğitim danışmanı Charlotte Danielson'un Öğretme Çerçevesi ve öğretmenin performansı üzerine bir öykü temelinde başka bir puan .

Müfettiş Daryl Herrick ve idari personeli tüm değerlendirmeleri okudu ve sıralamalarını savunmak için müdürler gerektirdi. Müdürler, öğretmenlerini ne kadar iyi değerlendirdiklerini değerlendirirler.

Herrick, “Süreç performans endişeleri için bir takas merkezi işlevi görüyor” dedi. “Vasat okullarda zorlu bir meydan okuma haline geldi.”

Herrick, değerlendirme sistemindeki değişikliklerin daha iyi akademik sonuçlara yol açtığına dair bilimsel bir kanıtı olmadığını, ancak ACT ve SAT puanlarına dayanan ilçede elde edilen başarıların yanı sıra yıllık eyalet testleri ve ilçe değerlendirmelerinin de en yüksek düzeyde olduğunu belirtti. son yıllar.

“Bu, öğretmen kalitesine daha fazla odaklanmaya başladığımız zamandı” diyor Herrick.

Hamilton School District'te, öğretmenler değerlendirmelerinin bir parçası olarak gönüllü bir araştırma projesi üstlenebilir. Proje, kendi sınıfının rehberliği altında, sınıfta farklı öğretim teknikleri ile deney yapmalarına ve daha sonra kendi değerlendirmelerini değerlendirmelerine ek olarak değerlendirmelerine olanak tanır.

MPS'de müdürler, bilgi, sınıf yönetimi ve tutum gibi 11 öğretmenin beklentilerini özetleyen resmi bir değerlendirme aracı kullanmaktadır. İnsan Kaynakları Direktörü Karen Jackson, MPS'nin bu aracı revize etmek ve öğretmen kalitesi hakkında daha iyi bilgi vermek için Milwaukee Öğretmenleri Derneği ile birlikte çalışıyor.

“MPS'de bu noktaya kadar olan motivasyon, öğretme ve öğrenmeyi nasıl geliştireceğimiz konusunda profesyonel bir diyaloğa sahip olduğumuzla ilgili değildi,” diyor Rufus King Lisesi'nde öğretmen ve öğretim görevlisi olan Dan Lotesto, değerlendirme süreci.

MTEA'nın müdür yardımcısı Sid Hatch, sendikanın ilçe ile çalışmak zorunda olduğunu ve iyileştirmeler için federal hibe parası alan okullar için yeni bir değerlendirme sistemi oluşturduğunu söyledi. Ancak değerlendirme komitesi, sistemin etkili olması için bölgeye alınması gerektiğini söyledi.

Hatch, değerlendirme komitesinin, öğrenci sınav puanlarında, değerlendirmenin bir bileşeni olarak, büyümeyi kullanma fikrini “tekmelediğini” söyledi.

“Öğretmede ölçemediğiniz bazı şeyler var,” dedi Hatch. “Öğrenci performansı, öğretmen değerlendirmelerinde tek faktör olamaz ya da ismimi üzerine koymakla ilgilenmiyorum.”

Üç eyalette dört ilçede eğitim veren Mortimer için öğretmen kalitesi ve performansı ile ilgili konular yıllardan beri pek değişmemiştir. Eğer sihirli bir değnek sallayabilirse, değerlendirme süreci, sınıflarda çok fazla zaman harcayan, yüksek kaliteli öğretmenler olarak deneyime sahip ve sürekli, yapıcı geribildirim sunan müdürler tarafından gerçekleştirilirdi.

“Çocuklarımızın sınıfta olmak isteyen, çocuklarla birlikte olmak isteyen ve tüm meseleleri, lezzetleri ve sevinçleri olan öğretmenlere ihtiyaç duyduklarını kendimi tutkuyla hissediyorum” dedi.

Ancak, yeni eğitim reformu dünyasında hala öğretmen etkinliğinin ölçüsü olmayı arzulayacak mı? Bazı öğretmenler çocuklar için harikadır ancak iğneyi test puanlarına taşıyamaz. Diğerleri hayal gücü olmayan ancak yeterlilik seviyelerini yükseltmede usta olabilirler.

Eğitim Sektöründen gelen Silva, daha güçlü değerlendirme sistemlerinin eğitimciler arasında daha iyi ayrım yapmak ve öğretimin kalitesini iyileştirmek için çok şey yapacağına inandığını söyledi.

Silva, “Müdürler size,“ iyi öğretmenleri tanıyorum ”diyecektir. “Ama bu bir değerlendirme sistemi oluşturmuyor. Bu yeterli değil."

Justin Snider bu hikaye, katkıda göründü içinde Milwaukee Journal Sentinel 14 Kasım 2010 tarihinde.

“ Daha İyi Bir Öğretmen Oluşturma ” dizisi için, Milwaukee Journal Sentinel'in eğitim ekibi Amy Hetzner, Erin Richards ve Becky Vevea, The Hechinger Raporu ve Marquette Üniversitesi'nde hukuk ve kamu politikası alanında kıdemli bir kişi olan Alan J. Borsuk ile işbirliği yaptılar. Hukuk Okulu.

Sekiz Pazar günü, seriler öğretmenlerin eğitim alma, değerlendirme, ödeme, terfi ve görevden alma biçimleriyle ilgili zorlukları ve öğrencilerin başarısı için nasıl bir yol kat ettiklerini gösterecek.

Kaynak: http://hechingerreport.org/grading-teachers-is-no-easy-assignment/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13