Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hangi branştan olursanız olun yarın öğrencilerinize Nasa'nın Mars Keşif Programı kapsamında gönderdiği İnSight aracının iniş anını öğrencilerinize izlettin. Hiç olmazsa kısa bir videosunu bu gece indirip yarın götürün. Bu gece Türkiye saati ile 23:00 gibi başarıyla inişini gerçekleştirdi. Dikkat çekmek bile önemlidir, tarihe tanıklık etmiş olsunlar sizin sayenizde. Bir kapı açarsınız ve asla tahmin edemezsiniz açılan bu kapıların ardından nerelere gidebileceğini.. İnerken öğrencilerimle heyecanımızı paylaştığımızı, indiğinde alkışlar eşliğinde sevindiğimizi ve bunun üzerine konuştuğumuzu falan hayal ediyorum da... Bir de sonrasında kendi araçlarını tasarladıklarını falan.. 

Tüm bu olayları ve çok daha fazlasını içeren bir ASTRONOMİ TAKVİMİ hazırlanmalı ve okullara dağıtılmalıdır. Sınıflara da asılmalıdır bu takvimler, çok net! Takvim takip edilmeli, olaylar öncesi ve sonrası tartışmalar yapılmalı, üzerine projeler geliştirilmeli.. Çağımızın ve geleceğimizin gerekliliklerini bu olaylar üzerinden gerçek zamanlı yansıtmalıyız öğrencilerimize.

İniş saati okul zamanında olsaydı her şeyi bırakıp tüm okullarda inişin canlı olarak yayınlanması gerekirdi. Canlı olmasa da banttan ertesi gün izletilmeliydi. Olmazsa olmazımız olmalı bunlar.

Hak vereceksiniz bana eminim. Beklenti içerisine girmeden sınıf içinde bunu gerçekleştirebiliriz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al