Saygısız Öğrenciler Nasıl Ele Alınmalı?

Sık sık uzun füzelerde kendilerine yönelik korkunç davranışları betimleyen öğretmenlerden duyuyorum.

Kızgın, tartışmacı ve saldırgan saygısız öğrencileri tanımlar.

Onları anlatmak ve öğrenciler denemek bozabilir ve onların sınıfını sabote etmek.

Gözlerini yuvarlayan ve onlara bakmayı ya da yönlerini dinlemeyi reddeden öğrenciler .

Hiçbir şeyin nasıl çalıştığı hakkında konuşmaya devam ediyorlar.

Sınıflarının% 10-20'si ile her gün nasıl bir savaştır.

Davranışın nasıl kötüleştiği, daha iyi olmadığı ve bu öğrencilerin notları, sonuçları veya başka bir şey hakkında bir katkısı olmadıkları.

E-postalar genellikle, sınıflarının herhangi bir strateji veya yaklaşım için çok zor olduğunu söylemek gibi bir meydan okuma şeklinde yazılır .

Şimdi, şüphesiz, yanlış davranma eğilimi olan öğrenciler var.

Geçmişte kendilerine yapılan günahlardan zarar gören ve öfkelenen ve otoritelere karşı hazırlıklı olan öğrenciler var.

Ama işte, işte, bazı öğrencilerin saygısızlıklarını önlemek için yapabileceği hiçbir şey olmadığına ikna olan öğretmenler için şunu söylemek istiyorum:

O tango için iki kişi gerekir.

Soruna katkıda bulunduğunuzu hissetmese de, herhangi bir dışa dönüklük veya rahatsızlık belirtisi gösterirseniz - iç çeperinizde, çenenizde veya durgunluğunuzda bile sıkılaşıyorsa - her şeyden hoşlandığınızı varsayıyorlar.

Sizi azarlayan, onları anlatan, savaşan ve başka türlü hayal kırıklığına uğratan diğer tüm yetişkinlerle birlikte sizi bir araya getiriyorlar. Vekaletle, öfkelerinin hedefi siz oluyorsunuz.

Bu adil olmayabilir ya da bakış açınızdan çok anlamlı olmayabilir, ama gerçek.

Onları bir kenara çekerek ve onlara ölçülü bir başkaldırı vermek bile onları, onları umursamadan, gerçekten umursamadıklarını kanıtlamaktan başka bir şey istemeyecekleri bir noktaya kadar zorlayabilirler.

Gördüğünüz gibi, bunların hiçbir zaman kontrol edemeyeceğiniz bir şey olduğunu, sizi incitmeyi garanti eden ve iyi ve özenli bir öğretmen olarak kendinizin sahip olduğu vizyonu yok eden bir şey olduğunu biliyorlar.

Onlar çok gurur ve genç bir pervasızlık var, onlar sadece onlar üzerinde iradenizi kazanma ya da empoze izin vermemek için herhangi bir sonuca başarısız ve katlanmak için istekli.

Ve eğer senin serinini kaybedersen . . . Geri tartışır ya da onları yerine koymaya çalışırsanız, ilişkiniz - ve onların davranışları - artık size bakmayacakları zamana kadar, krater olacaktır.

Ancak dikkat çekici gerçek şu ki, davranışlarının nereden geldiğini anlamayan kimselerden gizledikleri şey, onların ilgilenmesidir.

Bazen sınıfındaki diğer herhangi bir öğrenciden daha fazla.

Bununla birlikte, derinlere gömülü olan hazineye dokunmak, tam bir düşmanlık salınımı gerektirir. Saygısızlık karşısında sıcak merhamet alır. Onlara karşı durmak yerine yanlarında durur.

Onların sözlerini ve eylemlerini onların köşesinde olduğunuzu ve hesap verilebilirlik tarzınızın kişisel olmadığını kanıtlamak zorundasınız, fakat sınıfın her bir üyesinin yararınadır - bunlar dahil.

Pratik olarak, bunu nasıl yaptığınız, sağ kenar çubuğu boyunca bulunan ilkokul ve lise e-rehberlerinde ayrıntılı olarak ortaya konmuştur.

Ama gün içindeki nezaketiniz, nezaketiniz ve iyi mizahın, hayatlarında neler olup bittiğine bakılmaksızın serbestçe verildiğinde ya da nasıl davrandıklarını gösterdiğinizde, bu gelgiti tersine çevirir.

Bu onları kazanır.

Bu, kimin umursayacağı, başarılı olmak için onlara neden olan, sizi tatmin etme ve sizin için davranma arzusu taşıyan, o kısımlarına çarpan durdurulamaz bir dalgadır.

Sadece kendinizi bir rakip olarak silmeniz, onlara liderlik edebilecekleri, onlara güvenebilecekleri, saygı duyabilecekleri ve hayranlık duyabilecekleri bir lider sunarken, davranışları değişecek ve önemli ölçüde değişecektir.

Öyleyse, başlangıçta, bu türden bir insana, saygısızlık, hatta nefretin sıcak, sert ışıkları altında nasıl oluyorsunuz?

Empati.

Ayakkabılarında olmak ya da ne kadar olağanüstü bir şekilde zor olduğunu hayal etmenin ne demek olduğunu bilen Empati, reddetmenizi hiç bir zaman dünyadaki en kolay ve en doğal şey olan düşmanlığı ve sürtüşmeyi yaratır.

Sınıflara girmek için en kızgın, en yaralı ruhlarla çalışan bir stratejidir.

Ve her zaman her öğretmen için çalışıyor.

Henüz yapmadıysanız, lütfen bize katılın. Bedava! Buraya tıklayın ve her hafta e-posta kutunuzda yeni makale güncellemelerini almaya başlayın.

Kaynak: https://www.smartclassroommanagement.com/2018/05/19/aggressively-disrespectful-students/

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14