Sanat Entegrasyonu Yoluyla Bir Okulu Dönüştürmek

By Laura Lee
Yaklaşık on yıl önce, zayıf test puanları ve düşük katılım, California, Alameda'daki yüksek yoksulluklı bir okul olan Washington Elementary’in kapanma riskine yol açtı. Ancak, bir grup bağlı ebeveyn ve öğretmen, okulu “sanatın etrafında bir okul inşa etme” sözü ile açık tutmaya zorladı, “ Sanat Bir Öğrencinin Öğrenme Deneyim Merkezine Nasıl Yardım Edebilir? ” Adlı öyküsü için okulu ziyaret eden Katrina Schwartz yazdı “KQED'in Mindshift'inde.  

Şimdi, Maya Lin İlköğretim olarak bilinen okulun sanata yaptığı yeni vurgu, zenginleştirme derslerini ihmal etmek ve matematik ve İngiliz dili sanatları gibi test edilebilir konulara daha fazla vurgu yapmak için birçok ABD okul sistemini zorlayan, Çocukların Arkasında Bırakılmayan Yasası'nın ardından geliyor. ELA). Yine de Maya Lin gibi okullar “bu uygulamaların çılgınlığını fark etmeye başlıyor” diyor Schwartz, ve giderek artan bir şekilde sanat teklif ediyor, ayrı bir kurs olarak değil, akademik içeriği öğretmenin bir yolu olarak - araştırmanın öğrencileri destekleyebileceğini gösteren bir yaklaşım. öğrenme ve refah

Maya sanatının üçüncü sınıf öğretmeni Caitlin Gordon Schwartz'a “Sanat herkes için bir erişim noktası sağlıyor” dedi. “Çocukların bir şeyin sürecinin üründen daha önemli olmasa bile, nasıl önemli olduğunu öğrenmelerini sağladığını düşünüyorum. Bence geleceğimiz için istediğimiz bu dengeli, eleştirel düşünen kişiden daha fazlasını yaratmaya gerçekten yardımcı oluyor. ”
 
Gordon gibi öğretmenler, sanatı okulun her unsuruna entegre eden dersler geliştirmek için sanat öğretmenleriyle el ele çalışırlar . matematik ve ingilizce gibi konular da dahil olmak üzere Örneğin iklim değişikliği üzerine bir proje için öğretmenler, bilim, ELA ve sosyal bilgiler içeriğini öğretmek için sanatsal sürecin yönlerini kullanırken, öğrencilerin yaratıcılık, iletişim ve esneklik gibi sosyal ve duygusal becerilerini geliştirmelerine yardımcı oldu. 

Schwartz, sera etkisini göstermek için boyalı bir model oluşturan bir öğrenci olan John ile konuştu. Schwartz, sanatçı olarak bazı “gerilemeler” yaşamasına rağmen, yaratıcı sürecinde ısrar ederek ve yineleyerek daha esnekleştiğini söylüyor. 

Maya Lin öğrencileri, aynı zamanda “ortaklarının işlerini sunmalarını, bir ortaktan olumlu ve olumsuz geri bildirim almalarını ve geri bildirimi nasıl eklemeyi planladıklarını düşünmelerini” sağlayan “geri bildirim merdiveni” adı verilen bir teknikle eşlerinin yarattıklarına düzenli olarak yanıt verir. “Onların diyalogu, zihinsel stüdyo stüdyosu alışkanlıkları, “ tasavvuf ”ve“ gözlemleme ”gibi sanatsal süreçleri yönlendirebilecek ilkeler çerçevesinde kuruluyor. Öğrencilerin sadece sanat çalışmalarında değil, öğretmenleriyle ve birbirleriyle etkileşimlerinde bu yöntemleri kullanmaları teşvik edilir. 

Schwartz'a göre, Maya Lin'deki yaklaşım sadece “eğlenceli, çok disiplinli, bağlantılı ve yaratıcı öğrenmeyi” sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda öğrencilere dünyayı farklı düşünmeleri, bağlantılar kurmaları ve içerisindeki yerlerini düşünmeleri için bir yol sunuyor. ... ne yapacaklarına bakmaksızın kullanacakları alışkanlıklar. ”

Kaynak: https://www.edutopia.org/article/transforming-school-through-arts-integration

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol