Salgın Nedeniyle Önümüzdeki Dönem Okulların Bir Çoğu Tam Gün Eğitimden İkili Eğitime Geçecek

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

31 Ağustos'ta açılması planlanan okullarda alınacak önlemler ve yapılacaklar için gereken tüm tedbirleri ve senaryoları devreye sokmaya hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz yıllarda ikili eğitim yaparken tam gün eğitime geçen okullar tekrar ikili eğitim vermeye hazırlanıyor. 

MEB okullar ikili eğitime geçince bu sayede sınıf mevcutları düşecek ve öğrencilerin bir kısmı sabah, bir kısmıda öğlen okula başlayacak ama uzmanlar bu konuya olumlu bakmıyor. Uzman görüşleri ikili eğitimdeki rakamları göz önünde bulundurarak hayata geçmesinin neredeyse imkansız olacağını açıklıyor.

MEB'in 31 Ağustos için bir diğer planı ise,  ters yüz sınıf modeli... Peki ters yüz sınıfı modeli nedir ve nasıl uygulamaya konacak sorusuna yanıt şu şekilde açıklanabilir

MEB ters yüz sınıf modeli okulların açıldıktan sonra, eğitim öğretim yılının bir kısmı yüz yüze olurken, bir kısmıda uzaktan eğitimle desteklenecek. Bu konuyla ilgili detaylar ve örnek verilecek olursa,  bazı derslerin tamamı uzaktan verilebileceği gibi, bazı derslerde teorik eğitim okulda pratik eğitim evlerde yapılacak. Öğrenciler okullarında derslerini dinledikten sonra verilen proje ve ödevlerle konuyu evlerinde pekiştirecek. Öğretmenler sürecin her aşamasında öğrencileriyle iletişimde olacak. Bütün bu masada duran çalışmalar vakaların ve bilim kurulunun tavsiyelerine göre şekillenecek.

31 Ağustos'ta açılacak olan okullarda hiç bir şey eskisi olmayacak durum onu gösteriyor. Yeni eğitim öğretim yılı bu kez gerçekten yenilerle karşımıza çıkacak ve durumun nasıl olacağını ise, sadece zaman gösterecek

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol