Salgın Esnasında Çok Özlediği 23 Öğrencisine Benzeyen Minik Oyuncaklar Ören Bir Öğretmen

Sadece öğretme alışkanlıklarını tamamen değiştirmek ve çevrimiçi öğretime uyum sağlamakla kalmadılar, aynı zamanda… öğrencilerini de özlediler. Bu Hollandalı ilkokul öğretmeni pandemi nedeniyle öğrencilerini çok özledi, 23 öğrencisinin her birini temsil etmek için ufacık bir küçük şirin bebek örmek için en sevimli fikri vardı.

İlkokul öğretmeni Ingeborg Meinster-Van der Duin, karantina döneminde öğrencilerini çok özleyen öğretmenlerden biri.

Öğrencilerini artık her gün göremediği için çok üzgün olduğunu söyleyen Meister-Van der Duin, “Okulda her şey yolunda gidiyordu. Ama artık çocuklar okulda değiller ve ben onları çok özledim,” diyor.

Meinster-Van der Duin, öğrencilerini tekrar görmeye duyduğu özlemi hafifletmek için inanılmaz sevimli bir fikir buldu.

23 öğrencisinin her birini temsil eden sevimli oyuncaklar örmeye karar veren ilkokul öğretmeni, bu oyuncakları ilk kez Pinterest’te gördüğünü ve denemeye karar verdiğini söylüyor. Meister-Van der Duin oyuncakları her öğrencisinin kendi zevkine göre giydirdiği de ekliyor. Koyu renk seven oğlanlara koyu renk kıyafetler, hırka giymeye bayılan kızlara ise sevimli hırkalar ören öğretmen, öğrencilerinin gözlüklerini ve çillerini bile ihmal etmedi. Ingeborg Meister-Van der Duin her oyuncağa yaklaşık üç dört saat harcadığını söylüyor.

Her öğrencisini temsil eden 23 küçük şirin oyuncak ördü.

Öğretmen her bir oyuncağı detaylara o kadar dikkat ederek örmüştü ki, öğrencilerine gösterdiğinde çocuklar kimin kim olduğunu hemen anladılar. Oyuncakları gören öğrencilerin tek bir sorusu oldu; öğretmenleri neredeydi? Bunun üzerine Ingeborg Meister-Van der Duin hemen kendi oyuncağını yapmaya başladı. “Bundan sonra bunu yapmaya devam edeceğim. Bir sonraki sınıfımdaki öğrencilerin de bebeklerini yapacağım,” diyor Hollandalı öğretmen.

Kendisini temsil eden bir bebek bile ördü.

Koronavirüs karantinasından önce okulda kalan eşyalarını almak için okula gelen öğrencilerini uzun bir süre sonra ilk kez görme şansı bulan Meister-Van der Duin, oyuncakları öğrencilerine tek tek elden verdi. Öğrenciler, daha önce fotoğrafını gördükleri oyuncakları ellerine almaktan büyük heyecan duydular.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/dutch-primary-school-teacher-knits-23-dolls-of-her-students/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=BPFacebook&fbclid=IwAR3i4ognM4HcljhFUGZYbC7uuktshPvCUy2Z5gYqmbAS4ODkBH6-AMDKFLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13