Verification: 37dd5e6ee914423e

Sağlıklı okullar için ruh sağlığının desteklenmesi ve güçlü ilişkilerin geliştirilmesi şarttır.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Çalışmanın baş yazarı olan Bonnie Solomon ve sosyal-duygusal gelişim konusunda bir Çocuk Eğilimleri uzmanı “Ortaokulun olumlu bir ikliminin sağlıklı bir okulun omurgası olduğunu hatırlattık” dedi. “Aslında, eğitimciler, öğrenci ruh sağlığını iyileştirmenin ve okullarda daha güçlü bir topluluk duygusu yaratmanın, beslenme ve beden eğitimi gibi öğrenci sağlığının diğer yönlerini ele almayı kolaylaştıracağını bildirdi.”

Çocuk Eğilimleri, her grubun sağlıklı bir okul vizyonunu anlamak için 27 eyaletten devlet politika yapıcıları, eğitimciler ve öğrencilerle odak grupları ve görüşmeler gerçekleştirdi. Tüm gruplar, sağlıklı okullar oluşturmak için ruh sağlığı ve okul iklimi üzerinde daha fazla odaklanma ihtiyacını kabul etti. Gruplar ayrıca, okulların öğrencilerin duygusal ve zihinsel sağlık ihtiyaçlarını tam olarak çözmek için sıklıkla mücadele ettiklerini de kabul etti.

Ancak, stres ve travma öğrencilerinin karşılaştığı kaynaklar tartışılırken gruplar birbirinden ayrıldı. Eğitimciler ve politika belirleyicileri, öğrencilerin ebeveyn sağlığı gibi okul dışı streslere odaklanmalarından daha fazla iken, öğrenciler zorlu akademik ortamlar da dahil olmak üzere okul temelli stres ve kaygı kaynaklarını vurguladılar. Ek olarak, birçok eğitimci ve politika yapıcı, sosyoekonomik düzeydeki öğrencilerin travma yaşayabileceğini ve yoksulluk, tehcir korkusu ve toplum şiddeti gibi gençlerin travmatik etkilerini vurgulayabileceğini vurgulamıştır. Bu arada öğrenciler, okul çekimleri ve öğrenci intiharları gibi travmatik olayları referans aldılar.

Çocuk Eğilimlerinde eğitim araştırması direktörü Deborah Temkin, “Bu rapor, öğrencilerin sağlık ve güvenliğini iyileştirmek için mevcut politika ve girişimlerin çocukların karşı karşıya kaldığı karmaşık zorlukları çözmek için nasıl parçalandığını gösteriyor” dedi. “Bulgularımız, öğrencilerin kendilerini güvende hissettikleri ve destekledikleri sağlıklı bir okulun, öğrenci sağlığının çoklu boyutlarını ele almayı ve entegre etmeyi gerektirdiğini göstermektedir. Obezite ya da şiddetin önlenmesi gibi bireysel konulara dar kapsamlı olarak odaklanan silâhlı çabalar, çocuğun bütün ihtiyaçlarını karşılayamaz ve gideremez. ”

Bu rapor Robert Wood Johnson Vakfı (RWJF) tarafından finanse edildi ve RWJF'nin Sağlıklı ve Başarılı Okullar Girişimi (THSS) için bir araya gelen Çocuk Eğilimlerinden çıkan üç yayından ilki. Gelecek yayınlar, okul sağlığına ilişkin mevcut eyalet ve bölge politikalarını gözden geçirecek ve okul sağlığını geliştirmek için politika önerileri sunacak. THSS, St. Louis'deki Washington Üniversitesi'nde Çocuk Eğilimleri, Amerika'nın Sözü İttifakı ve Sağlıklı Eşitlik Çalışmalarından oluşmakta ve sağlıklı okulları oluşturmak ve desteklemek için ne anlama geldiğinin kapsamlı bir resmini oluşturmayı ve yaymayı amaçlamaktadır.

Kaynak: https://www.childtrends.org/news-release/supporting-mental-health-and-cultivating-strong-relationships-are-essential-for-healthy-schools

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al