Renk öğretmenlerini desteklemek için yeterince çaba göstermiyoruz

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Her yıl Mayıs ayında Amerika, Öğretmen Takdir Ayını gözlemler - eğitimcilerin çocuklarımız üzerindeki yaşamı değiştiren etkisini ve eğitimcilerin toplumlarımıza ve ülkemize yaptıkları önemli katkıları yansıtmaya ve onurlandırmaya ara verdiğimiz bir zaman.

Öğretmenleri yukarı kaldırmak ve teşekkür etmek gerekir. Teşekkürler, yeterli olmadığını bilmek de çok önemlidir. Güçlü hazırlık, uygun tazminat, kaliteli mesleki gelişim ve liderlik fırsatlarına sahip öğretmenleri desteklemeli, böylece her çocuğun mükemmel bir eğitim almasını sağlamalıyız.

Bir millet olarak, bizler, her gün renk öğretmenlerinin karşılaştığı benzersiz zorlukları hep birlikte kabul edip, ele aldıkça, onlara gerçekten değer verdiğimizi iddia edemeyiz.

İlgili: Öğrenmenin geleceği rahatsız edici tartışmalar istediğinde

Bir iken çoğunluk ülkenin devlet okulu öğrencilerinin renk öğrencileri ulusumuzun öğretmenlerin az yüzde 20'den renk öğretmenler - ve sadece yüzde iki Afrikalı-Amerikalı erkek. Eğitimci işgücünün çeşitlendirilmesi ulusal bir zorunluluktur çünkü araştırmalar renk öğretmenlerinin öğrenci başarısında özel bir rol oynadığını göstermektedir.


 
Öğrenme Politikası Enstitüsü'nün yeni bir raporu , renk öğretmenlerinin öğrenciler üzerinde çok sayıda olumlu etkisi olduğunu doğrulamaktadır. Rapor ayrıca, özellikle renk öğrencileri için, renk öğretmeni tarafından öğretilmenin, akademik başarıyı, lise mezuniyet oranlarını ve koleje gitme isteklerini artırabildiğini göstermektedir. Johns Hopkins Üniversitesi'nden yapılan son araştırmalar , ilkokulda sadece bir siyah öğretmene sahip olmanın siyah bir öğrencinin bırakma olasılığını azalttığını ortaya koymaktadır.

Farklı eğitimciler tarafından öğretilmenin yararları kesinlikle akademik değildir.

Siyah öğrenciler daha az olasılıkla askıya alınması veya ihraç ve olması daha muhtemel kara eğitimciler tarafından yetenekli programlar için tespit edilmesi gerekir. Renk öğretmenleri genellikle renkleri daha yüksek beklentilere çeker, daha çok kültürel açıdan ilgili öğretim uygulamalarını kullanır ve sınıflarında ırkçılığa ve önyargıya hitap etme olasılıkları daha yüksektir, bu da tüm öğrencileri farklı bir dünyaya daha iyi hazırlar.

Araştırmalar, bu eğitmenlerin renk öğrencilerine ve tüm öğrenciler için rol model ve savunucuları olduğunu göstermektedir . Gerçekten de, beyaz öğrenciler sınıflarında ve okullarında öğretmenleri ve renk liderlerini görmekten yararlanır ve  bu öğretmenlere anketlerde yüksek puanlar verir.

Ne yazık ki, eğitim yöneticileri, politika yapıcılar ve diğerleri arasında, daha çok renk öğretmeni ihtiyacıyla ilgili görüşmelerde, bu öğretmenlerin karşılaştıkları yükler ve bunları desteklemek için ne gerekiyorsa yeterli bir vurgu yoktur.

İlgili: COLUMN: Bir öğretmenin 1 dakika ve 28 saniyede yaptığı 20 karar

Bu yüzden zaten sınıfta olan farklı eğitimcileri dinlemek çok önemlidir.

Eğitim Güveninden yapılan nitel araştırmalar, birçok siyah ve Latin eğitimcinin mesleğinde düşük değer ve takdir edilmediğini düşündüklerini vurgulamaktadır.

Örneğin, birçok siyah eğitimci , seslerinin duyulmadığını ve öğretmek için kişiliklerini “tizleştirmek” zorunda olduklarını düşünmektedir. Farklı öğrenciler ve kolej düzeyinde kurslar öğretmek ya da okullarındaki liderlik rollerini üstlenmek için fırsatlar sunulmak yerine, birçok siyah öğretmen sadece siyah öğrencileri öğretmekle sınırlı kalıyor ve onların okullarının disiplinerleri olarak hareket etmelerini beklediklerini görüyorlar.

Için Latin eğitimciler , Eğitim Trust araştırmalar, bu öğretmenler özellikle Latin öğrenciler ve aileleri savunan zaman sınıfa Hispanik kültürünü birleştiren zaman agresif olarak algılanabilecek inandıklarını göstermektedir. Siyah öğretmenlere benzeyen Latino öğretmenleri, genellikle okuldaki öğrencilerin aileleri için çevirmen olarak ek rol üstlenmeleri gerektiğini düşünüyor.

Renk öğretmenleri, kültürel sermayelerini renk çocuklarıyla bağlantı kurmak için kullanma fırsatını değerlendirdiklerini bildirirken, bu eğitimciler güvercin deliğinden dolayı hayal kırıklığını dile getirmekte ve düzenli olarak bu ek görevleri uygun bir tazminat, tanıma veya destek olmaksızın üstlenmeleri istenmektedir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu “ görünmez vergi ” ve profesyonel büyüme için azalan fırsatlar, renk öğretmenlerinin tükenmişlik yaşamasına ve iş tatmini azalmasına neden olabilir; bu da öğretmenlikten çıkmalarına neden olabilir.

İlgili: Öğretmenler orta sınıfta kavramalarını yitiriyor mu?

Öğretmen yetiştirme ve tutma stratejilerini anlatabilecek zengin hikayelere sahip, renk eğitimcileri deneyimlerini ve uzmanlıklarını reddedersek kendimizi bir zarara uğratırız. İşte birkaç düşünceler biz okul, mahalle, devlet ve üniversite düzeylerinde daha iyi yapabilecekleriniz hakkında:

Federal ve eyalet hükümetleri, devlet okullarında birkaç yıllık hizmetle birlikte, hazırlıklarını desteklemek için öğretmen adaylarına renkli hizmet bursları ve affedilebilir krediler sunabilir. Kolej öğrencileri, beyaz öğrencilere göre yüksek öğrenim borcu taşırlar ve özellikle öğretme gibi önemsedikleri alanlarda girmelerine ve bu alanlarda kalmalarına olanak veren teşviklere karşı duyarlıdır.

İlçeler yılın başında daha fazla işe alınabilir, böylece mümkün olan en geniş öğretim yetenekleri havuzundan daha fazla güvende olurlar. Aynı zamanda, sınıftaki ilk yıllarında mesleki gelişim, kıdemli öğretmenler tarafından mentorluk ve sürekli koçluk ve geribildirimi içeren kapsamlı öğretmenlik ve renk öğretmenlerine sürekli destek sunmak için bölge ve okul seviyelerinde de kritik öneme sahiptir.

Yerel üniversiteler –özellikle azınlık hizmeti veren kurumlar- farklı, yeni eğitimciler için öğrenci-öğretmenlik yerleştirmelerini koordine etmek ve mezun olmadan önce işe almak için potansiyel adayları seçmek için ilçelerle ortaklık kurabilirler . Ortaklıklar, öğretmen yetiştirme programlarındaki katılımcıların tıp fakülteleri için klinik merkezlere benzer şekilde, devlet okullarında yoğun eğitim aldıkları yüksek kaliteli öğretmen ikametgahlarını da içerebilir.

Devletler , öğretmen çeşitliliğiyle en çok mücadele eden bölgelere ve okullara kaynakları hedefleyebilir ve eğitimci işgücünü çeşitlendirmek için stratejilerle başarıya ulaşan yerlerden en iyi uygulamaları paylaşabilir. Devletler ayrıca, öğretmen hazırlama programlarının ve bunları tamamlayanların ırksal yapısını izleyen ve raporlayan güçlü veri sistemleri oluşturabilir; bu da, bu programların daha fazla renk adayı elde etmek için yenilikçi yollar bulmak için teşviklere yol açabilir.

Renk Öğretmenler olabilir - ve gereken - kararlar sınıfta öğrencilerle yapmak günlük işlerini etkilediğini yapıldığında masada koltuk sunulacak. Müdürlerin ayrıca sürekli mesleki öğrenmeye ihtiyaçları vardır, böylece okullarında farklı öğretmenleri destekleyecek becerileri geliştirebilirler.

Bir millet olarak, farklı eğitmenlerin işe alınmasında bazı ilerlemeler kaydettiğimiz doğrudur, ancak renk öğretmenlerinin mesleği beyaz meslektaşlarından daha yüksek bir oranda bıraktığını biliyoruz. Bu nedenle, öğretmenlerimizin renklerini en iyi şekilde desteklemeleri için nelere ihtiyaç duydukları konusundaki konuşmalarda anlamlı bir şekilde yer almazsak, öğretmenlik iş gücümüzü çeşitlendirmek için çabalarımızda başarısız olacağız. Hadi dinleyelim, sonra harekete geçelim.

Öğretmen çeşitliliği hakkındaki bu hikaye , eğitimde eşitsizlik ve inovasyona odaklanan kar amacı gütmeyen bağımsız bir haber kuruluşu olan Hechinger Raporu tarafından hazırlandı  . Bizim için kaydolun  bülteni .

John B. King Jr. , The Education Trust'ın başkanı ve CEO'su ve Obama yönetimindeki eski ABD Eğitim Sekreteri. 

Linda Darling-Hammond , Öğrenme Politikaları Enstitüsü ve Stanford Üniversitesi'ndeki Charles E. Ducommun Eğitim Emeritus Profesörüdür .

Kaynak: http://hechingerreport.org/opinion-we-arent-doing-enough-to-support-teachers-of-color/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol