google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Öykü anlatımı: Her yorgun öğretmenin kurtarıcısı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Zor bir günün sonu. Ancak bir şeyin öğrencileri sessizliğe ve durgunluğa teşvik etmesi garanti edilir, diyor Steve Eddison: hayalet bir hikaye

“Tap… tap…… mezar mezarının yatağında toplandığı odanın penceresinin altında durdu. Ölü bir çocuğun sesi sessizlik içinde çaldı.” Tahta leeeee-mesela nerede? ” 

Daylian (tıbbi nedenlerden dolayı konuşmayı durduramaz) ve Roman (Aaron'a odadan çılgınca sözler söylemeye mecbur olan) her kelimeme dayanıyor. Sınıftaki her çocuğun tam ve tam dikkatini çekince kariyerimdeki o nadir anlardan biri. 

Bu öğleden sonra hikaye anlatıcılığını modelleniyorum. Her yerde sınıfta yetiştirilmesi gereken bir sanattır . Çocukları efsaneleri, masalları ve hatta hayalet hikayelerini kendi sözleriyle anlatmaya teşvik etmek , düşünme ve konuşma esnekliği geliştirmek gibi birçok eğitimsel yarar sağlar . 

Yorgun bir öğretmen için yumuşak iniş
Ancak şu anda, kullanmak için daha önemli bir nedenim var. 

Ne tükenmiş öğretmen zor bir gün sonuna doğru sendeleyen zaman en çok ihtiyacı yumuşak bir iniş sağlayacaktır şeydir.

“Hepiniz öğrenmenizi temiz bir yığın içine koyarsanız, sınıfı temizleyin ve önümüzdeki beş dakika içinde halı yerine oturun, size bir hikaye anlatmak için zamanım olabilir. Evet, elbette bu bir hayalet hikayesi. Evet, elbette gerçek bir… ” 

Çocukların endişe ettiği yerlerde, bir hayalet hikayesinden daha baştan çıkarıcı bir şey yoktur . Özellikle de bir sürpriz sonu biten biri.

Yıllar boyunca pek çok masal topladım ve bu benim favorim. Tüm çocuklar oturduğunda, güneşlikleri kapatırım, ışıkları söndürürüm, pille çalışan mumumu açarım ve başlarım. 

Gece vakti kazının meraklı olayı
Hikayem, tam olarak okulumuzun bulunduğu yerde meydana gelen ilginç bir olayı anlatıyor. 1719 yılında, Arbourthorne Kontu'nun oğlu, binicilik kazasında bacağını kaybetti. Kederle parçalanmış olan zengin earl, oğluna meşe oyulmuş ve değerli mücevherlerle kaplı tahta bir bacak aldı. Kullanımını göstermek için bir sayaç çubuğu ... kullanarak, musluk… dokunun ses efektleri ekliyorum .

Çocuk daha sonra bir enfeksiyondan öldüğünde, perişan babası bacağın onunla birlikte gömülmesinde ısrar etti ve mezarcı şansını gördü. Hava karardıktan sonra kilise bahçesine girdi, cesedi çıkardı, bacağını çaldı ve yatağının altına sakladı. 

Ancak, gecenin köründe, mezar kazanarak bir dokunuşla uyandırıldı… dokun…. Bunu, “Tahta leeeee-örneğin nerede?” Diyerek ağlayan bir ses izlemiştir.

Dokunarak yatak odasının kapısına geldiğinde, mezarcı mumu söndürdü. (Ben mayını kapatırım.) Yatak odası kapısının açıldığını ve… “SİZİN ALIN!” Diye ses çıkardı.

Çocukların çığlıkları ve kahkahaları acınacak bir ulumaya yol açar. Annesi gelip onu kucağına sardıktan sonra bile, Daniel bozulmaz kalır. Anlaşılan o korkutucu hikayelere çok hassastır, ki garip çünkü ertesi gün bir başkasını anlatmam için bana yalvarıyor. 

Steve Eddison, Sheffield'deki Arbourthorne Community İlkokulunda öğretmendir 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Öykü Anlatımı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol