ÖSYM'den Öğretmenlere Resen Sınav Görevi

Corona virüsü salgını nedeniyle iki kez tarihi değişen YKS'de görevlendirilecek öğretmenlerin taleplerinin azlığından dolayı, ÖSYM başkanlığı öğretmenlere Resen sınav görevlendirmesi uyguladı.

27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yüksek öğretimkurumları sınavı YKS'de görevlendirilmek üzere öğretmenlere resen görevlendirme geldi. Bakan Ziya Selçuk Salgın nedeniyle bu sene daha yoğun tedbirlerle gerçekleştirilecek olan sınavlarda 400 bin öğretmenin görev alacağını açıklamıştı. Salgın nedeniyle sınav görevi almak isteyen öğretmenlerin taleplerinin az olmasından dolayı ÖSYM öğretmenlere resen sınav görevi vermiş bulunmakta

2020 YKS 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. Öğretmenler, ÖSYM'nin görevli işlemleri sistemi üzerinden sınav görevi başvurusunda bulundular.


Yeterli başvuru olmadığı için ücretli öğretmenler de sisteme eklenerek başvuru süresi uzatılmıştı. Bugün görevlendirme sonuçları açıklandı. YKS'de görevli öğretmenler belli oldu.
Açıklanan görevlendirme sonuçlarını Mebpersonel.com olarak incelediğimizde resen görevlendirmeler yapıldığını gördük. Görev talebinde bulunmadığı halde görevlendirilen birçok öğretmen var.

Fakat öğretmenler istedikleri takdirde bu görevi iptal edebiliyorlar. Yine görev çıkmayıp da görev isteyen öğretmenler de iadeden görev talebinde bulunabilecekler.
Resen görevlendirme yapılması, sınav görevi için yeterli başvuru olmadığı anlamına geliyor

Alıntı: Eğitimsitesi.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yılmaz yılmaz 12 ay önce

Uydurmayın. Bizim okuldaki kadrolu öğretmenlerden hiç birine görev çıkmadıı. Nasil te sen görev verildi.