ÖSYM Başkanlığının Yaptığı Açıklamaya Göre YKS'de Çıkan Mabel Matiz Sorusunu Yazanlar Ekipten Çıkarıldı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

,YKS'ye bu damga vuran Mabel Matiz sorusu gündeme gelmiş ve bir çok kesimden büyük tepki toplamıştı. ÖSYM başkanlığı geçtiğimiz günlerde Mabel Matiz sorusunu YKS'de yazanlar için soruşturma başlatıp bu konuyla ilgili tüm sorumluların hesap vereceğini ve inceleme başlattıkları belirtmişti.

YKS'de sorulan Mabel Matiz sorusuna yönelik çalışmalar başlatıldı ve sorumluları ekipten çıkarıldı. YKS Türkçe bölümünde Mabel Matiz'in şarkısında geçen soru sorulmuş ve adaylar bu konuda tepki göstermişti

ÖSYM Başkanı Halis Aygün şu açıklamayı yaparak olayla ilgili adı geçenlerin ekip çıkarıldığı duyurusunu yaptı

"2020-YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın katılımıyla üç oturum halinde 188 sınav merkezinde güvenle ve başarıyla tamamlanmıştır. Soru havuzu ülkemizin farklı üniversitelerinden binlerce akademisyenin katılımıyla oluşturulmaktadır. Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol