Ortaokul Öğrencileri Okulda Tavuk Üretmeye Başladı

Orhaneli’nde ortaokul öğrencileri okulda yerli ırk tavuk üretmeye başladı
....................................................................
BURSA’nın Orhaneli ilçesindeki Kadri Uğur Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, sebze ve meyvenin ardından yerli ırk tavuk üretmeye başladı.

Orhaneli Kadri Uğur Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, okulun bahçesinde yaptıkları, roka,maydanoz,ıspanak, soğan, marul ve patates yetiştiriciliğinin ardından yerli ırk ATAK-S tavuk üretimine de başladı. Bahçeye kümes yapan öğrenciler, her gün yumurta topluyor. Okul müdürü Hikmet Bay, meyve yetiştiriciliği ile tavuk ve yumurta üretiminin çocuklar üzerinde terapi oluşturduğunu belirtti.

GEZEN TAVUK

Tavukların kümesi sadece yumurtlama ve uyuma için kullandığını kaydeden Bay, “Tavuklar geri kalan zamanlarını bahçede gezerek, toprağı eşeleyerek geçiriyorlar. Yem de veriyoruz ancak tavuklar bahçedeki solucan, böcekleri de yiyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz evlerinden artık meyve ve sebzeleri de getirip tavuklara veriyor. Sağlıklı tavuk ve yumurtalar üretiyoruz” dedi.

KAYNAK VE DEVAMI: http://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/bursa/orhaneli/orhanelinde-ortaokul-ogrencileri-okulda-yerli-6070688

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol