Önümüzde ki Dönem Lise Müfredatı Değişiyor

Bakan Selçuk, önümüzde ki dönemde lise müfredatında önemli değişiklikler yapılacağını ve bir modele geçileceğini belirtti.

Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: ''Eğitimde model olarak kabul edilen ülkelerdeki liselerde, 5 - 6 ders var. Bizde 16 - 17 ders var. Bu çok adil bir durum değil. Bizim çocuklarımız yüzeysel kalıyorlar, yönelmek istediği alanda derinleşemiyor. Hemen önümüzdeki yıl, 9. sınıflardan itibaren bu başlayacak. Bununla ilgili modelimizi de yaklaşık bir ay içinde Türkiye ile paylaşmış olacağız'' ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı iş birliğiyle düzenlenen "Eğitimde Bir Adım Ötesi 2019" zirvesinde yaptığı  konuşmada, ''Ortaöğretimle ilgili yeni bir şey yapacağız'' dedi.
 
Eğitimde model olarak kabul edilen  ülkelerdeki liselerde, 5-6 ders var. Biz de 16-17 ders var. Bu çok adil bir durum  değil. Bizim çocuklarımız yüzeysel kalıyorlar, yönelmek istediği alanda derinleşemiyor. Lise sona geliyor, 'Neyi seçsem' diye düşünebiliyor. Bunu yeniden  yapılandırmamız lazım. Hemen önümüzdeki yıl 9. sınıflardan itibaren bu başlayacak. Bununla ilgili modelimizi de yaklaşık bir ay içinde Türkiye ile  paylaşmış olacağız." diye konuştu.

Bir çocuğun hayatına dokunmanın çok özel ve kritik bir şey olduğunu  ifade eden Selçuk, "İyi bir Milli Eğitim Bakanı kendi döneminden ziyade gelecek  için bir şey yapar ki sonrasında nesiller meselesi için altyapı oluşsun." diyerek  sözlerini tamamladı.

    
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol