Okumayı Motive Eden Öğrenciler

Öğrenciler anlamak için yolda farklı hızlarda seyahat ederler. Daha önce (Donna's) bir öğretmen ve okul psikoloğu olarak kariyerimde, anaokulunun ilk gününde bile, en yüksek ve en düşük performans gösterenlerin okuma hazırlığı ve becerisi ölçümleri arasındaki boşluğun altı yıl kadar olabileceğini fark ettim. Öyleyse, tüm öğrencilerin okul sınıfları boyunca okuma sınıfında birden fazla beyin yolu kullanma olanağı bulması için farklılaştırıcı talimatlar onları okuyup geliştirmek için motive etmenin anahtarıdır.
Etkili öğretmenler, farklı tercihlere, işlem tarzlarına ve güçlü yönlere sahip öğrencileri karşılamak için derslerinde çeşitli yöntemler kullanırlar. Öğrencileri okumak için motive etmek için kullanabileceğiniz birkaç strateji.

FAVORI KARAKTERI AKTIVE ETME
Öğrencileri okudukları bir kitaptan bir karakter seçmek için yönlendirin. Seçimlerini yaptıktan sonra, basit bir kostüm oluşturmaları ya da karakteri betimleyen sahneleri bulmalarını sağlayın ve daha sonra karakterleri sınıfa tanıtan bir iki ila iki dakikalık monolog hazırlayıp sunun.

Küçük bir çocuğun seçebileceği favori bir seçim, Charlotte'un Web'deki küçük kız olan Fern Arable'dır . Saçlarıyla basit bir elbise giyerek, karakterine sadık kalarak, gevşek bir at kuyruğuna geri döndü. Genç Fern, Charlotte A. Cavatica ile boru temizleyicilerinden ustaca yaratılmış olan kısa bir sohbete devam ediyor. Onun Ayakkabılarında Salt okuduktan sonra , genç bir çocuk uzun, lanetli bir Michael Jordan'a dönüştürebilir ve çocukluk hayali peşinde basketbol oynamak için sınıfla konuşur.

“Annem Parçalanmış Yorgan” şiirini okuduktan sonra, bir ortaokul kızı, göçmen işçilerden oluşan bir ailenin hayatını ve öyküsünü geçmişten kalan yorganları bir araya getirerek hikayelerini sanat eserine dönüştüren anneyi kutlamaya başlayabilir. Ortaokul veya ortaokul öğrencileri için, favori Harry Potter seçiminden bir karakter çıkarmak eğlenceli bir öğrenme deneyimi olabilir. Harry'nin kendisi için basit bir kostüm, bir kravat ve bir değnek için bir çubuk olabilir. Hermione'yi canlandıran biri, bir aile üyesinin gevşek siyah tişört, elbise veya bornoz giymesini sağlayabilir. Onun ciddi girişimi Hermione'nin okuldan atılma konusundaki ciddi endişesini ortaya çıkarabilir.

Bir Alaycı Kediyi Öldürmek için okuyan ortaokul öğrencileri için , ciddi bir Atticus Finch, izleyiciyi başka bir bakış açısından görmeye teşvik ederek, genç İzciye tavsiyede bulunarak karakterize edilebilir.

BIR KONUŞMA ŞOVU SAHIBI OLMAK
Öğrencileri bir araya getirin ve bir kitaptan bir karaktermiş gibi davranmak için bir ortak seçmesini ve diğer öğrenciler tarafından bir talk show sunucusu rolüyle görüşmesini isteyin. Bu strateji, öğrencileri baskıda tanıştıkları karakterlerin bakış açısını anlamalarını teşvik eder. Sevdikleri bir karaktere olan ilgiyi ifade ederek, öğrenciler anlamlı bir şekilde baskıya girmeyi öğrenirler.

Bazı öğrenciler Oprah Winfrey gibi tanınmış bir talk-show sunucusu olmak isteyebilirken, diğerleri yerel bir ev sahibi oynamak isteyebilir. Mümkün olduğunda, görüşmecinin bir masanın bir tarafına ve diğer görüşmeci ile görüştüğü yerde yapılacak röportajlar için bir yer oluşturun. Bu görüşmeler genellikle en iyisi, lise öğrencileri için en fazla beş dakikadır. Genç öğrenciler tarafından yapılan görüşmeler her biri iki dakikadan az olmalıdır.

OKUMA SINIFINDA HAREKETI KULLANMA
Etkili öğretmenler, uzun süre boyunca masalarında sessizce oturmanın öğrencilerin zor olduğunu bilirler. Ayrıca, zorla eylemsizlik öğrenmelerini zorlaştırır.

Okuma, sınıfta planlı hareket için bir dizi fırsat sunuyor. Örneğin, hareket etme şansı sunan yukarıdaki iki etkinliğe ek olarak, aşağıdakileri de dikkate alabilirsiniz:

Öğrencilerden bir kitap bölümünün temel unsurlarını yapmalarını isteyin. Bu etkinlik, öğrencilere metnin en önemli kısımlarını tanımlamada ve yazma zorlukları olan öğrencilere çekici olabilecek bir formatta iletişim kurma fırsatı verir.
Akademik içeriği öğrenmek için çok önemli olan kelimeleri seçin ve öğrencilerin bu kelimelerin tanımlarını odanın farklı bölümlerinde harekete geçmelerini isteyin. Sonra gözden geçirin.
Kısa bir süre önce , örneklem stratejileri ile öğrenme için hareketin önemi üzerine bir makale yazdık .

MOTIVE ETMEK IÇIN READ-ALCON KULLANMA
Her yaştan öğrenciyi okumaya motive etmek için temel bir strateji, sevdiğiniz ve zevk alacağınız bir kitabı yüksek sesle okuyarak heyecan ve ilgiyi modellemektir. Öğretmenler, bir kitap içeriğine olan ilgilerini, okumaya ve konuya ilgi duymaya yönelik heyecan verici heyecan verici bir sesle yüksek sesle okuyarak iletirler. İyi hazırlanmış okuyucular, öğrencilerin okudukları şey hakkında nasıl düşüneceklerini öğrenmeleri için de uyarılar sunar. Bu, öğrencinin anlaşılmasını artırmaya yardımcı olur.

Öğretmenler Koleji Okuma ve Yazma Projesi, K – 8 sınıfları için okunan yüksek sesli kitapların listesi ve büyük okuma-bulutlarını planlama ile ilgili ipuçlarına sahiptir. Ve “ Küçük Çocuklara Sesli Okuma Stratejileri ” adlı çevrimiçi video , çocuklar için başarılı bir şekilde okunan bir modelleme öğretmeni içeriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol