Okumak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okumak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Tamamen Özgün hazırladığım ve adına Bayrak Kapmaca dediğim oyunu kesinlikle denemelisiniz. Biz oynarken hem eğlendik hem öğrendik. Bazen ezbere okuduk, bazen heyecandan harfler karıştı. Bazen arkadaşımızı takip etmekten kendi yarışımızı unuttuk Ama çok eğlendik :)

Kısaca oyunumu anlatayım

Adı : Bayrak Kapmaca
Kullanımı : Önceden hazırladığınız 2 eş labirente 3 yada 4 istasyon durağı belirleyin. Belirlediğiniz bu istasyon duraklarını kürdan yardımıyla kağıtlara yazdığınız sözcükleri bayrak şeklinde delerek dikin. Öğrenciler bilye(meşe) ile belirlediğiniz istasyonlara geldikçe bayrağı çıkarıp okuyor. Okuduktan sonra kenarı bırakıyor. Labirentteki tüm bayrakları ilk önce kim okuyup bitirirse o kazanıyor. Videoda zaten gayet anlaşılır nasıl olduğu. İşte bu kadar şimdi eğlenme zamanı.

Öğrencilerin hem zihinsel düşünme becerisini, hem de el kas psikomotor becerisini çalıştıran bu oyunu umarım beğenirsiniz.

NOT : Bu oyunu başka çeşitli kazanımlarda da kullanabilirsiniz. Tamamen kendi fikrimdir. Daha önce varmıydı bilmiyorum. Daha önceden yapılmışsa yoruma yazarsınız. Eğer Yoksa alıntı yaptığnızda Adımı yazmayı unutmayın :)

Keyifli Seyirler diliyorum...

Ufuk Koca,
 

Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al