Okullarda Seçmeli Ders

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seçmeli dersler öğrencilere seçenekleri sunar ve temel içerik standartları için araç işlevi görebilir.

Orta ve orta dereceli okullarda canlı bir seçmeli program, çekirdek sınıflar kadar değerli sayılmalı- dır, ne de olsa, seçmeli öğrencilerin seçmede söz sahibi oldukları bir veya iki dönemdir. Ülke çapında yaptığım bir ankette, altıncı ile 12'nci sınıf öğrencileri arasında yaptım (en son kitabım için), onları en çok öğrenenler olarak neyin meşgul ettiğini sordum. Ülke genelinde öğrenci seçimi sonuçlarda yüksek sırada yer aldı. Ve eğitim araştırmacısı Robert Marzano'ya göre, seçim “öğrenci çabalarında, görev performansında ve sonraki öğrenmede artışlarla da bağlantılıydı.”

Yine de bu çok kaliteli - öğrenci seçimi - seçmenleri savunmasız hale getiren faktörlerden biri gibi görünmektedir.

Birçok okul için bütçe kesintileri ve ebb ve eğitim finansmanı akışı kurs için ayrılmıştır. Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi'ne göre , “2017–18 eğitim-öğretim yılından itibaren, en az 12 eyalet,“ genel ”ya da“ formül ”fonlarını — ilk ve orta dereceli okullar için devlet desteğinin birincil biçimi- kestiler. Son on yılda öğrenci başına yüzde ya da daha fazla. ”Birçok durumda, okullar ilk düştükleri sınıfları ekstralar olarak görürler.

Birçoğu için, bu seçmeli demektir. Ancak, bu düşüncenin bir şekilde harcanabilir olduğunu tekrar tekrar düşünmek istiyorum. Aslında, bazıları temel içerik sınıfları kadar hayati önem taşıyor olabilir.


BAĞLANTININ GÜCÜ
Öğrenciler ayrıca ülke çapında yapılan ankette, kampüste yetişkinlere daha fazla bağlı olmaları gerektiğini belirttiler. Öğrencileri ayırt etmek hakkında çok konuşuyoruz, ama öğretmenleri ve okulları da ayırmamız gerekiyor. Öğrencilerin, öğrenmeleri için birçok farklı kişiliğin olduğunu öğrendiklerinde, öğrencilerimizin okulla bağlantı kurmasına yardımcı olur. Seçmeli dersler, birçok kez, onları seçen öğrencilerin yanı sıra onları öğreten öğretmenlerin çıkarlarını yansıtır. Bu, bir öğrencinin odadaki yetişkine otomatik olarak kendiliğinden bağlantı kurmasını sağlar.

Eğitim Psikoloji Dergisi son zamanlarda neredeyse 400 öğrenci ve onların 25 öğretmen bir çalışmada, araştırmacılar öğretmen ve öğrenciler BİLGİLERİ paylaştıkları yaklaşık beş benzerlikleri verildiğinde, bilgi öğrenci-öğretmen ilişkileri ve akademik başarısını artırmak yardım bulduğunu bildirdi.

SEÇMELI DESTEK ZORUNLU SINIFLAR
Seçmeli dersler ayrıca çekirdek içerik standartları için araçlar olarak çifte görev yapabilirler. Öğretmenler, seçmeli derslerin, çekirdek sınıflarıyla birlikte öğretim okuryazarlığının ağırlığını taşımaya yardımcı olduklarını garanti ederek, çekirdek sınıflardan daha aşağı olarak düşünülmemesini sağlamaya yardımcı olabilirler. Seçmeli öğretmenler, üç önemli şey yaparak öğrenmenin kanıtını sağlayabilir:

Öğrenciler seçmeli konuyla ilgili metinleri okurken not almayı teşvik edin.
İlgili bilgilendirme okuduğunu anlamada büyümeyi göstermek için ön ve son değerlendirmelerden faydalanın.
Öğrencilerin seçtikleri içeriği iletmelerine yardımcı olmak için yazılı ve sözlü sunumları katlayın.
Yıllığı, robot bilimi, film toplumu, fotoğraf, dünya dilleri, tiyatro, konuşma ve tartışma, müzik takdiri ve güncel olaylar - bu sınıfların hepsi okuma, yazma, dinleme ve konuşma ile ilgili olabilir. Ve bunların hepsi, çeşitli öğrencilerin ilgisini çekerken, bu öğrencilerin çekirdek standartlarını öğrenmeleri için kendi seçtikleri bir katılım katmanı ekliyorlar.

Ayrıca seçmeli derslerin daha kapsayıcı olmasını da isterim. Eğer not ortalamasının ortalama önkoşulunu ve öğrencilere erişim hakkı veren diğer şartları düşürdüğümüzde seçmeli olmayanların efsanelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacağını düşünüyorum. Sonuçta, öğrenci seçimi, seçim süreci değil, öğrenci hakkında olmalıdır.

Seçmeli programlar, öğrencilerimizin üniversite ve kariyer için hazırlanmasında okullarımızın hedeflerinde büyük rol oynayabilir. Sınıfları seçebilmek üniversitede tekrar görecekleri süreci yansıtıyor.

ÖĞRETMENLER NIŞANLANDIKLARINDA
Gerçek şu ki, çoğu okulda B hikayesini seçerken, aslında bir kampüsün tonunu ayarlayabilir ve katılımda büyük bir rol oynayabilir. Ve yüksek oranda ilgi duydukları için, seçmeli öğrenciler kampüste öğrencilerimizi korumada bir rol oynamakta - özellikle isteksiz öğrenenler ve akademik olarak mücadele edenler.

By Heather Wolpert'in-GAWRON
 

Bununla birlikte, katılım gücü sadece öğrencilerle sınırlı değildir. Seçmeli dersler, öğretmenlerin katılımını sürdürmek için de bir amaca hizmet edebilir. Yanıyormuş gibi mi hissediyorsun? Öğretmek istediğin, öğretmek istediğin bir sınıfı konuş. Öğretme alevinizi körükleyen bir öğretin. Öğretmenler bahçecileden dijital hikaye anlatmaya kadar çeşitli ilgi alanlarını yansıtan ana programlar oluşturmaya yardımcı oluyorlar. Öğrencilerin sizi de meşgul edecek şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak bir sınıf oluşturun.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol