Okullar Yüz Yüze Açılacak mı?

2019 Yılının Mart ayından itibaren hayatımıza giren korona salgını nedeniyle, bu süreçte okullar uzaktan olarak devam etti.
Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde MEB'in 2021-2022 Eğitim öğretim yılı çalışma takvimini yayınlamıştı.
Yeni Eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre okullar, 6 Eylül tarihinde yüz yüze olarak tekrar başlayacak. 
Okulların yüz yüze açılmasını heyecanla bekleyen öğrenci, öğretmen ve veliler, okulların tekrar yüz yüze açılmasını istiyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında, okulların açılması için gereken her şeyi yapacaklarını ve bu konun öncelikli olması gerektiğini belirtti.

SELÇUK’TAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Kurban Bayramı döneminde tüm vatandaşlara tedbirlere uyma çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

TARİH VERDİ

Okulları açacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Okulları hazırladıklarını aktaran Selçuk, “8 kat arttı bizim hijyen bütçemiz bu dönemde. Aman bir sıkıntı olmasın diye çok dikkatliyiz. Fakat toplumun, herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol