Okullar Haziran Ayında Açılacak Haberlerine İlişkin MEB'den Yalanlama Geldi.

Bugün bir çok haber sitesinde yayınlanan habere ilişkin Milli Eğiitm Bakanlığı açıklama yaptı. MEB'den yapılan yalanlama metnine ilişkin açıklamada, okuların açılma sürecine ilişkin bir çalışmanın olmadığı ve sürecin nasıl devam edeceğine göre bu konuda karar verileceğini belirtti.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama

Okulların açılma süreciyle ilgili haberlerinizde Sayın Bakanımızın 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamanın dikkate alınmasını önemle rica ederiz.

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için, hazırlığımız tamam.


Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek

Okullar Haziran'da açılacak haberi için tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol