Okullar ahlaki değerleri teşvik etmiyorsa, kim yapacak?

Öğretim yılı sonu yaklaşıyor ve onunla birlikte tüm bu işaretleme ve planlamadan kopuş. Aynı zamanda meclis toplayan öğretmenler ve okul liderleri için hazırlıkta bir duraklama var - bir sınıf, bir yıl boyunca, tüm okul için.

Düzenli olarak 28 yıl boyunca başkanlık yaptım (ve ondan önce birkaç kez). En iyi işlenmiş kısa ve öz, küçük meslektaşlarımla uzun süredir devam eden BBC Radio 4 komedide kıdemli meslektaşlarım Mornington Crescent oyununa kıyasla daha az başarılı oldular, Özür dilerim. Kırmızı ringa balığından geri dönüşünüzü bulup bulamayacağınızı merak ettik ”yorumunu yaptı. Genelde beni başları gibi hissetmekle başa çıkabilen kızlarım, beni “mecliste eğlenceli olmaya çalışmaktan vazgeçti baba. Utanç verici".

Geriye dönüp baktığımda görüşmelerim biraz öngörülebilirdi. Onları fıkralar, güncel olaylara atıflar, yıldönümleri, belirli sebeplere veya anmalara temalı o günler veya haftalarla bırakmaya çalıştım. Kuşkusuz, bir ipucu onlara nezaket, sabır, fedakarlık, esneklik, şefkat, farklılık ve bireysellik değerine duyulan ihtiyaçtan geçti. Bu temaların yanı sıra, belirli bir yaştaki ayrıcalıklı orta sınıf beyaz bir erkeğin ümit edebileceği ve David Cameron'un “ İngiliz değerleri ” olarak nitelendirmesinden çok önce bekledim .

Kimsenin favorisi
Okulun en sevdiği yönleri sorulduğunda, hiçbir öğrenci (veya öğretmen) asla meclisten söz etmez. Yine de, meydan okuduğumda, eğer baş kurumun değerlerini personel ve öğrencilere tanıtmazsa, başkasının yapması pek mümkün olmadı. 

Bu hafta akla gelen bir çok şey var. Sadece Demokrat kongre kadınlarının “geldikleri yerlere” geri dönmesi (üçü ABD doğumlu) sadece Donald Trump'ın inkar edilemez ırkçı bir öneri değildi. Daha da önemlisi, ifadeleri ne kadar aşırı ve nefret dolu olursa, onun ateşli destekçileri onu o kadar çok seviyor. Böyle bir şampiyon (aksi takdirde hoş bir İtalyan restoranı yemeğini mahvetti), Trump'ın “nasıl olduğunu anlattığını” söyledi. (Yasaklanmamış, daha sonra karısının İncil derslerini nasıl yürüttüğünü anlatırken ölüm cezasını muhafaza etmesi için kampanyaları anlattı. Yedik ve ayrıldık.) 

Hata! Dinin, akşam yemeği partilerini kibarlaştırmak için diğer konu anatemalarından bahsettim mi? Pazartesi günkü BBC Panorama belgesel dahil karmaşık ve tartışmalı soru daldı LGBT sorunları içinde seks ve ilişkiler eğitimi (İBBS'ye veya giderek, ştır). NAHT ulusal sekreteri Rob Kelsall'a göre, Birmingham Parkfield İlköğretim Okulu'nda öğretilen No Outsiders programına yapılan ebeveyn itirazlarının ardından , benzer protestolar ülke genelinde 70'ten fazla okulu etkiliyor. 

Bogus dürüstlüğü
Bunlar sadece bariz değil: Aşırılıkçılıkla Mücadele Komisyonu Sara Khan, onları öğretmenleri ve okulları “korkutucu” çeteler olarak nitelendirdi. Panorama seyretmek Belki de en çok, eşcinsel ilişkilerinin ve eşcinsel evlilik ve ebeveynliğin hem yasal hem de giderek yaygın olduğu iddiasıyla uğraşan okulların, eşcinsel ilişkilerin ve eşcinsel evlilik ve ebeveynliğin hem yasal hem de giderek yaygın olduğu iddiasıyla uğraştığı iddiaları beni rahatsız ediyordu. ”. Aynı hoşgörüsüz argüman, Trumpian'ın sahte olması, 1988'de Margaret Thatcher'ın hükümetinin 2003 yılına kadar yürürlükte olmayan rezil Madde 28'i tanıtmak için utanç verici karar vermesine yol açtı.

Bogus “dürüstlük”, katı gerçekleri konuşma özgürlüğü ya da cesareti olarak gören, sadece Amerika'da değil, şüphe ve nefreti yayıyor. Dünyadaki popülistler ve milliyetçiler aynı taktiği benimsiyorlar. İşte, Boris Johnson (bunu burka yorumlarını hatırlıyor musun? ) Nigel Farage, evde ve Brüksel'de kurgusal “siyasi elitler” i gösteriyor; Ann Widdecombe Brüksel’de suçlanmaya başladı; İslamofobi ve antisemitizmin iki büyük partide gelişmesine izin veriliyor. Ve sosyal medya anında viral sahte haber ve nefret mesajlarını yayar.

İşitme gerçeği
Dışarıdan gelen baskılara rağmen, okul hala çocukların mutlaka duyması gerektiği gibi gerçeği duyduğu bir yer. Mutlu bir şekilde, öğretmenlerin yerleşik ahlaki pusulası hala onları dürüstlüğü teşvik etmeye ve savunmaya zorluyor. Baskı gruplarının ve aldatıcı demagogların yorucu çabalarına rağmen, eğer öğretmenler sinirlerini tutacaksa devam edeceğine inanıyorum. 

Yani, montajcılar, tatilinizin tadını çıkarın. Ancak, Eylül ayında döndüğü zaman, dürüstlük, adalet ve aradaki farkın (sadece hoşgörü değil) hayati önem taşıyan ahlaki mesajlarından vazgeçmeyin. Eğer okullar bu nitelikleri desteklemiyorsa, şu anda başka kim olacağını bilmiyorum.

https://www.tes.com/news/if-schools-dont-promote-moral-values-who-will

Anahtar Kelimeler:
Okullar Ahlaki Değerler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol