Okullar 21 Eylül'de Açılacak mı? Bakan Koca'dan Çok Önemli Açıklama

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okullar salgın nedeniyle 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açıldı. Yeni eğitim öğretim yılı 21 Eylül itibariyle yüz yüze eğitim olarak okullarda devam edecek.
Milyonlarca öğrenci ve veli vaka artışının bu kadar fazla olduğu dönemde, okulların açılmasını tasvip etmiyor.
Okulların açılıp açılmayacağı yada ne şekilde açılacağına dair Bakan Koca çok önemli açıklamalarda bulundu ve okulların açılışının, önümüzdeki hafta verilecek kararla netleşeceğini belirtti. 

İşte Bakan Koca'nın okulların açılışıyla ilgili yaptığı o açıklamalardan satır başları

Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı bir yaklaşımımız var. Hazırlık, 1. 2. sınıf ve 8 ve 12’yle ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz. Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2 + 5 şeklinde sayıyı azaltarak bir uygulama gündeme gelebilir. Önümüzdeki hafta bunu daha netleştirmiş oluruz. Diğer sınıfların nasıl devam edeceği şeklinde salgının seyrine göre gelecek hafta daha da netleştirmiş oluruz.

Özetle 1. sınıfların alışması için 2+5 olabilir, ikinci haftanın olup olmayacağı önümüzdeki hafta netleşmiş olur. En yoğun iletişimimizin olduğu bakanlığın İçişleri Bakanlığı’nın olduğunu söylemek istiyorum. Bizim bu pandemi sürecinde aldığımız kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı ile birlikte aldığımız kararlarla etkin mücadele içinde olduğumuzu söyleyebilirim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al