Okulda Başarılı Olma Tarifi: Bu Yöntem Öğrencileri Daha Çok Sakinleştiriyor

Birçok okulda, tartışma, bir ders odasında oturmak ve yapılan işi göz önüne almak ve okul çalışmalarını geri almakla ilgilidir.

Ama tüm okullarda değil. Amerikan Baltimore'daki Robert W. Coleman İlkokulu, başka bir tutumu test etti - öğrencilere her zamanki ceza yerine meditasyon önerdi.

Bırakma veya kapatma konusunda katılmayan öğrencilere iyi bir fikir verebilir, ancak uzun vadede işe yarayacak bir sorun değildir. Bu içgörü iki yıl önce Robert W. Coleman Okulu'nu aldı - daha sonra başka bir şey denemeye karar verdiler.

Fikir? Meditasyon ve nefes alma egzersizleri - ve ne olduğu hakkında konuşmak için davranışsal katılımcılarla konuşma.

Bu yüzden, cezalandırılmak veya yönetmene göndermek yerine, öğrenciler doğrudan "Mindful Moment Room" a (parlak renkler, süslemeler ve yastıklar ile rahat bir küçük vaha) kavuşurlar.

Bu yöntem kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Holistic Life Foundation ile bir işbirliğidir ve iki yıl öncesinden beri okulda hiçbir öğrenci kapatılmamıştır.

İşte yeni bilgi birikimini büyük bir deneme için kullanan beşinci sınıf öğretmeni:

"Sakinleşmek ve testi bitirmek için biraz derin nefes aldım. Çevrenizdeki herkes gürültülü olduğunda, onu kapatmaya çalışın ... ve kendiniz olun, nefesini alın, öğrenciye Hello Giggles diyor .

Daha fazla okulun denemesi gereken ilginç bir yöntem olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşın!

Kaynak: https://www.newsner.com/vetenskap/skolans-succerecept-meditation-istallet-for-kvarsittning-gor-eleverna-lugnare/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13