google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Okula dönüşte gripten korunmanın 6 yolu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yeni bir terim okula dönüş gribini ifade eder - ancak buna karşı korumak için yapabileceğiniz herhangi bir şey var mı? İşte bir uzman ipuçları sunar
Tamam askerler, savaşa hazırlanıyoruz. Dışarıda, sınıflarda, kapı kollarında, hatta tutkal çubuklarında bile, milyonlarca mikrop vardır. Ve bizi almak için dışarıdalar.

Noah, Hong Kong'daki teyzesini ziyaret etti ve uçaktan indiği için öksürüğü durdurmadı. Jazmine Devon'a gitti ve şimdi hapşırıyor ve burnunu koluna siliyor.  

Okula geri döndük ve kaçınılmaz olarak okula dönüş gribi ile karşı karşıyayız.

Okula dönüş grip
Sonbahar döneminin ilk birkaç haftasında herkesin hasta göründüğü hayal gücünüz değil - bunun arkasında bilimsel bir sebep var.

Profesör John Oxford, influenza konusunda önde gelen bir uzman ve Oxford Media and Medicine'deki bilimsel direktör ve okula dönüş gribinin sayıca azaldığını söylüyor.

Oxford, “İngiltere ve yurtdışında insanlar her yerden uzaktaydılar, sonra okula döndüler ve virüslerini geri getirdiler” diye açıklıyor. “Okula dönüş zamanı, virüs için harika bir zaman ve bizim için zor bir zaman.”

Eğer şaka yaparsanız şaka değil:  Öğretmenler seslerini oyuncularınkinden daha fazla kullanır

Hızlı okuma:  Öğretmenler haftada 50.000 günden fazla hasta alırlar 

Test: Öğretmen MOTımızı geçtiniz mi?  Refah testimize katılın

Sadece okullar bir virüsün yayılması için mükemmel bir ortam sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bir okulun gerçek fiziksel yapısı da sorunu daha da şiddetlendirdiğini söylüyor.

“Sınıfta bir virüs için mükemmel bir durum” diye açıklıyor. ”Odalar iyi havalandırılmıyor, pencereler her zaman açılmıyor ve tüm gün yakın şartlardasınız. Bir virüs bu durumu çok seviyor.

“Bir okulda, siz [ayrıca] bol miktarda genç insan var - ve genç insanlar daha az hijyenik olma eğilimindedir; ne kadar küçük olursa o kadar az hijyenik olur”.

Sadece bu değil, aynı zamanda bir okul gününün düzenlenmesi de toplu yayılma için en uygun koşullara sahip bir virüs sağlar. Sürekli karıştırılan ve odadan odaya geçen gün hareket eden öğrenciler - hasta bir öğrencinin mikroplarını tüm okula maruz bırakması uzun sürmez.

Peki bu konuda ne yapabiliriz?

Temiz olmak
Oxford, mikrop karşıtı tutumlarımızda aşırı kıskanç olduğumuz bir noktaya geldiğimizi düşünebilirsiniz - el yıkamak ve çamaşır suyu ile yüzeyleri karıştırmak için çok takıntılı hale gelirsiniz - ama yanılıyorsunuz, diyor Oxford.

“Tüm mücadele yöntemlerimiz gerekli, çünkü o zaman bile bazı virüs mutantları ya da şanslı olanlar geçip bizi etkileyecek” diyor. “Mutlak sayılarını yalnızca 10 ya da yüz kat azaltsa bile, bu bizim yararımıza” dedi.

Oxford, mikroplara olan ilgisizliğin bizi tehlikeli bir geçmişe götürebileceği konusunda uyarıyor.

“Savaşa hazır olduğumuzu gereğinden fazla yapabileceğimizi kabul etmiyorum” diyor ve ekliyor: “Asla aşırı korumalı olmayacağız ve bunun tersinden korkmam: aşılar ve koruyucu ilaçlar konusunda şikayetçi ve hatta düşmanca davranırız ve geri dönüşe başlarız Pasteur ve Koch'tan önceki bilim öncesi günlere, ve Dünya'nın düz olduğuna inanmaya başlayın! ”

Oxford’a göre, çok engelli bir yaklaşım izlemeliyiz. “Bu bir planlama meselesi - bir ortaçağ kalesi gibi - bir kale duvarınız yok, dördünüz var” diyor.

Oxford'un tavsiyelerine dayanarak, okula dönüş gribinden kaçınmak için en iyi ipuçlarımız:

1. sümüklü olanlardan uzak tutun
Oxford, yeni başlayanlar için hastalardan uzak durmamız gerektiğini söylüyor - bunun öğretmenlere gelince yapılması daha kolay olduğunu kabul ediyor.

“İlk koruma katmanı sosyal mesafedir. Oxford, enfekte olmuş bir insandan en az 4 metre uzakta durmak istiyor, ”diyor. “Bu yüzden öğretmenler için bu kadar zor, çünkü sınıfta her yerde çok küçük bir alanda öksürük çocukları var.”

Çocukların okula gitmesine neden olabilecek yüzde 100 katılım ödülünü tekrar düşünmek bir seçenek olabilir. Ayrıca önden öğretmeye daha fazla konsantre olmak isteyebilirsiniz. 

2. Sabunu atlatmayın
İhtiyacınız olan bir sonraki kale duvarı sabun şekillidir.

Oxford, “İkinci koruma katmanı el hijyeni” diyor. “Louis Pasteur'un bize gösterdiği gibi virüsler sıcaktan nefret ediyor: sütü ısıtırsanız virüsü öldürürsünüz. Yani sıcak su kullanıyorsanız, yolunuzdasın. ”

Yine de orada durmuyor: hızlı bir durulama kesmiyor.

“Virüsler sabuntan hoşlanmıyor, çünkü bunlar lipit bir yapıya sahipler, bu yüzden onlara sabun eklerseniz çözülürler. Bu yüzden sıcak su ve sabun size uzun bir yol kat edecek, ancak her şey yolunda değil ”diye uyarıyor Oxford. “Soğuk algınlığı gibi bazı virüslerde sabun bir fark yaratmaz. Ancak asit veya alkolden hoşlanmazlar. Bu nedenle geniş bir antiviral aktivite spektrumunu içeren el yıkamaları ve el jelleri çok uzun sürecek ”dedi.

3. Klavyeye dikkat edin
Tehlike aynı zamanda açık görüşlülüğü gizler: her gün potansiyel olarak onlarca insanla birlikte kullandığınız bir nesne - klavyeniz. Bir klozetten daha fazla mikrop içeren mütevazi klavye hapşırıklığınızın nedeni olabilir. Oxford, bunu antibakteriyel bezlerle silmenizi önerir. 

4. doku bin
Oxford, kâğıt mendil veya mendil kullanıyor olsanız da, ne yaparsanız yapın, derhal kurtulmanız gerekir. Oxford, “Enfeksiyon açısından kağıt mendil kullanmak çok mantıklı” diyor. “Ama onlardan çabucak kurtulduğundan emin olmalısın. Virüs bir süre dokuda dolanır, bu nedenle kağıt mendilleri atın veya pamuklu mendili yıkayın. ” 

5. Dirseğinizi kullanın
Bir doku olmadan bekçi yakalanırsanız, içgüdü size ellerinize hapşırmanızı söyler, ancak bu kesinlikle yapabileceğiniz en kötü şeydir. Bunun yerine Oxford, dirseğinize hapşırmanız gerektiğini söylüyor.

Oxford, “Virüsü başka bir yüzeye aktarmanız daha az olası olduğundan, dirseğiniz ellerinizde daha çok tercih ediliyor” diyor.

6. Probiyotiklerinizi stoklayın
Sağlıklı bağırsak bakterilerini destekleyen yoğurtlar ve içecekler vücudunuzun virüslere karşı doğal savunmasını geliştirmeye yardımcı olabilir. Oxford, virüs savaşının her derde deva olduklarını düşünmüyor, ancak eşit derecede zaman kaybı olduğunu düşünmüyor.

“Bağırsaktaki taşınabilir mikrobiyomuzla birlikte çalışmışlarsa, durum böyle görünüyor, onlardan iyi gelebilir” diyor. “Her halükarda, sadece yetişkinlerin enfeksiyon hakkında düşünmesini sağlamak ve hatta bazı hareketlerde bulunmak mükemmeldir ve daha fazlasını görmek isterim.”

https://www.tes.com/news/6-ways-avoid-back-school-flu

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
OkulGrip

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol