google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Okula dönüş modunda olduğunuzu bilmenin 9 yolu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yaz tatillerinin sonu yaklaştıkça, ülke genelindeki öğretmenler yavaşça ama kesinlikle kendilerini işe geri döndürme moduna sokuyorlar. 

Sana olup olmadığını nasıl anlarsın?

Okula dönmek için hazırlanıyor musun?
Bazı masal işaretleri var:

Uyku
Uyku düzeniniz “normal” e dönüş yolunu bulmaya başlıyor. Yastığa üç hafta önce olduğundan daha erken vuruyorsun ve saygın bir saatte uyanıyorsun. 

Vücudun biliyor. Bazı günlerde ayarladığınız alarma bile ihtiyacınız olmaz.

Hızlı dinleme : Geçiş problemi: neden 'dinlendirici' günleri çalışmıyor

Dergiden :  Öğretim yılım: yeni okulumda sıcak bir karşılama

Hızlı okuma :  Sürdürülebilir bir okul iş dolabı oluşturma

televizyon
Gündüz televizyonundan bıktınız (üzgünüm, Eamonn ve Ruth). İlk başta eğlenceliydi, ama yenilik iyi ve gerçekten yıpranmış. Artık Bu Sabah veya Çekiç Altındaki Evler . Muhtemelen bir daha asla. (Kimi kandırıyoruz? 2 Eylül'e kadar Hakim Rinder için ağlayacağız .)

Listeler 
Birdenbire her yerdeler. Ne yapman gerektiğini ve ne zaman yapman gerektiğini biliyorsun. Şimdi sadece gerçekten yapman gerekiyor. 

Okula gizlice
Yeni sınıfınızı kontrol etmek ya da sistemden bir şeyler almak için okula giderken kendinizi buldunuz.

Orada olmak için gerçek bir ihtiyaç yok, ancak ilk gün geri dönüp kendinizi harekete geçirmek yerine kendinizi birazcık rahatlatmak daha iyi, değil mi?

Moda
Çalışma dolabını düşün ve tekrar terzilikle ciddiye alınıyorsun. Parmak arası terlik ve şort bitti (bu şanslı PE öğretmenleri hariç). Takım elbise kuru temizlemekte ve akıllı ayakkabılar cilalanmaktadır. 

Kazara planlama
Ders fikirleri en tuhaf zamanlarda aklınıza gelmeye başladı: tuvalette, duşta ve hatta uyurken bile. Bilinçaltın, çatlama vakti geldiğini biliyor. 

Çay eğitimi
Sıcak içecekler söz konusu olduğunda daha hızlı olmaya başlarsınız; yaz döneminde 30 saniyeye kadar düştün ama tatiller sizi tembelleştirdi. İşe döndüğünüzde şakalaşmaya vaktiniz yok, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede antrenmana başlamanız gerekir.

Bunu yaparken birisinin sizi rahatsız etmesini sağlayın; İdeal olarak, onların en son dedikoduları veren ofisten bir erimiş çocuk veya Tracy gibi davrandıklarını söyleyin.

Stoklama atıştırmalıkları
Sağlıklı paketlenmiş öğle yemeği için stokları dolduruyorsunuz. Kurutulmuş meyveler, pirinç keki ve yağsız yoğurtlar dolabınızı ve buzdolabınızı hazırlar.

Ama hepimiz biliyoruz ki, bir hafta sonuna kadar paketten ağzınıza tatlılar emecek ve cips dökeceksiniz.

Önceden yaralanma
Ekranları ayarlamak için okula geri döndün ve şimdiden ... giyotin dirseği ile vuruldun! Bu nasıl oldu?

Isınıyordun ve kendini rahatlattın ama vücudun o fiziksel aktivite seviyesine hazır değildi. Bu, yakında işe geri dönecekmişsiniz gibi hissettirmiyorsa, neyin iyi olacağını bilir.

 Shannen Doherty, Güney Londra'da 4. sınıf öğretmenidir

https://www.tes.com/news/9-ways-you-know-youre-back-school-mode

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol