Okul Şiddetini Önlemenin Yolları

Atıcıların niyetlerini "sızdırdığı" ve arkasındaki ipuçlarını bırakan bir kalıp ortaya çıktı. “Sızıntı” gibi kalıplar hakkında önceden bilgi sahibi olmak öğretmenlere ve öğrencilere gelecekteki şiddeti önleme konusunda yardımcı olabilir. Şiddeti önlemenin başka yolları da olabilir. Bu nedenle, öğretmenlerin tüm okullarda şiddet eylemlerini önlemek ve önlemek için öğrenebilecekleri bilgileri nasıl değerlendireceklerini bilmeleri gerekir.


Sınıfınızın Ötesinde Kendinizi Dahil Edin
Zorbalık
FatCamera / Getty Images
Öğretmenlerin çoğu sınıflarında olanların sorumlulukları olduğunu düşünürken, sınıflarının dışında neler olup bittiğine bakmak için kendilerini dört duvarın ötesine dahil etmek için zaman ayıran birkaç öğretmen vardır.

Örneğin, sınıflar arasında, salonları izlemeniz ve gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutmanız için kapınızda olmanız gerekir. Bu yapılandırılmış zaman dilimleri, sizin ve diğer öğrencileriniz hakkında çok şey öğrenmenize olanak sağlar. Bu, bazen zor olsa bile, okul politikasını şu anda uyguladığınızdan emin olun. Başka bir öğrenciye küfür eden veya alay eden bir grup öğrenci duyarsanız, müdahale etmelisiniz.

Sorunları görmezden gelen öğretmenler, zorbalık davranışlarını onayladıklarını bildirmektedir. Zorbalık, bir soruna katkıda bulunabilecek bir şiddet şeklidir. 

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanına göre, Columbia Bölgesi, Amerikan Samoası, Guam, Kuzey Mariana Adaları, Porto Riko ve ABD Virjin Adaları dahil olmak üzere tüm devletler, şüpheli çocuklara kötü muameleyi bildirmeleri gereken kişileri tanımlayan statülere sahiptir. uygun bir ajans, 

 Zorunlu muhabirler olarak belirlenen kişiler genellikle sosyal hizmet uzmanlarını, öğretmenleri, müdürleri ve diğer okul personelini içerir. 


Uygunsuz Konuşmaya İzin Verme
Bu politikayı ilk güne ayarlayın. İnsanlardan veya gruplardan bahsederken önyargılı yorumlar söyleyen veya klişeleşmiş kalıp kullanan öğrenciler üzerinde sertçe aşağı inin. Bunların hepsini sınıf dışında bırakacaklarını ve tartışmalar ve düşünceler için güvenli bir yer olacaklarını açıkça belirtin. Akranlarını da içeren öğrencileri güçlendirin. Öğrencileri nazik olmaları için teşvik edin.


"Boşta" Sohbetçi Dinle
Ne zaman sınıfta “durma süresi” varsa ve öğrenciler sadece sohbet ediyorlarsa, onu dinlemek için bir noktaya değinirler. Öğrenciler sınıfta gizlilik hakkına sahip değildir ve beklememelidirler. 

Dördüncü Değişiklik, polisin ve diğer hükümet ajanlarının "olası sebep" olmadan öğrenci veya mülk aramasını engelleyebilir, ancak öğrenciler okulda okul dışından daha az gizlilik haklarına sahiptir. Giriş bölümünde belirtildiği gibi, öğrenciler diğer öğrencilerin ne planladıkları hakkında bir şeyler biliyor olabilir.

Kırmızı bayraklı bir şey duyarsanız, not edin ve yöneticinize dikkat edin.


Öğrenci Liderliğindeki Şiddet Karşıtı Organizasyonlara Katılmayın
Okulunuz şiddet karşıtı bir foruma ev sahipliği yapıyorsa katılın ve yardım alın. Üye olun ve ne tür yardıma ihtiyaç duyulduğuna bakın. Şiddet karşıtı  kulüp sponsoru olun ya da programları ve bağış toplayıcıları kolaylaştırmaya yardımcı olun .

Okulunuzda böyle programlar yoksa, öğrencilerin neyi sevdiğini araştırmak ve şiddet karşıtı programlar oluşturmak için yardım isteyebilirsiniz. Öğrencileri başlangıçta dahil etmek, şiddeti önlemede çok büyük bir faktör olabilir. Farklı programlara örnekler arasında akran eğitimi, arabuluculuk ve mentorluk sayılabilir.


Uyarı İşaretleri Hakkında Kendinizi Eğitin
Genellikle okul şiddeti eylemlerinden önce ortaya çıkan, akranlarla ilişkilerde pişmanlık duyulmaması gibi birçok uyarı işareti vardır. Bir diğeri, ailede yüksek düzeyde işlev bozukluğu olabilir. Diğer uyarı işaretleri bunlarla sınırlı değildir veya aşağıdaki davranışları içerebilir:

Arkadaşlara veya faaliyetlere ani ilgi eksikliği
Şiddet içeren oyunlar veya silahlarla yapılan gözlemler
Depresyon ve ruh hali değişimleri
Umutsuzluk ve izolasyon gösteren yazı
Öfke yönetimi becerileri eksikliği
Ölüm hakkında konuşmak veya okula silah getirmek
Hayvanlara karşı şiddet

Şiddetin Önlenmesini Öğrencilerle Tartışır
Okul şiddeti haberlerde yer alıyor, bu yüzden derste ortaya çıkarmak için harika bir zaman. Okulun politikasına bağlı olarak, öğretmenler uyarı işaretlerinden bahsedebilir ve birisinin silahı olduğunu veya şiddet içeren eylemler planladığını bilmeleri durumunda öğrencilere ne yapmaları gerektiği hakkında konuşabilir.

Öğretmenler, öğrencileri okul günü boyunca ciddiyetle kilitlenme ve aktif atıcı tatbikatlarını almaya teşvik etmelidir. Tatbikat sırasında bir yer hakkında düşünmelerini isteyin, "Bu gerçek bir acil durumsa, nereye güvende olmalıyım?"

Okullar, sınıftan kaçış yollarında yangın tatbikatları veya kafeterya ve kütüphane de dahil olmak üzere okul binasının kalabalık alanlarından bazılarını rutin olarak uygulayabilir.


Öğrencileri Şiddet Konusunda Uygun Bir Şekilde Konuşmaya Teşvik Edin
Öğrenci sorularına ve konuşmalarına açık olun. Kendinizi erişilebilir kılmaya çalışın ve öğrencilere okuldaki şiddet hakkındaki endişeleri ve korkuları hakkında sizinle konuşabileceklerini söyleyin. Tüm öğrencilerle güven oluşturun. Bu iletişim hatlarının açık tutulması şiddetin önlenmesi için esastır.


Uyuşmazlık Çözümü ve Öfke Yönetimi Becerileri Öğretin
Çatışma çözümünü öğretmek için öğretilebilir anları kullanın . Sınıfınızda uyuşmayan öğrencileriniz varsa, şiddete başvurmadan problemlerini çözebilecekleri yollar hakkında konuşun. Üretken sınıf tartışmalarını şekillendirmek için tartışma biçimlerini kullanın.

Öğrencilerin haklarını kullanmaya ve vatandaşlığın sorumluluklarını kabul etmeye hazırlıklı olmaları için sınıfta konuşma ve dinleme becerilerini uygulayın. 

Ayrıca, öğrencilere rol yapma, simülasyonlar ve öğrenme merkezi etkinlikleri yoluyla öfkelerini yönetmenin yollarını öğretin. Her disiplindeki öğretmenler empati kurmaya yardımcı olacak görüş ve literatürleri paylaşma fırsatını kullanmalıdır.


Ebeveynleri Dahil Olun
Öğrencilerde olduğu gibi, ebeveynlerle iletişim hatlarını açık tutmak çok önemlidir. Öğretmenler ebeveynleri çağırıp onlarla konuştukça ilişki de güçlenir. Bir endişe ortaya çıkarsa, etkili bir şekilde birlikte başa çıkabilmeniz için ebeveynlerle güven inşa edin. Olabilecek endişelerinizi bildirin


Okul Genelinde İnisiyatiflere Girin
Okul personelinin acil durumlarla nasıl başa çıkması gerektiğini geliştirmeye yardımcı olan komitede hizmet vermek isteyebilirsiniz. Güvenlik planlarına katkıda bulunmak isteyebilirsiniz. Aktif olarak katılarak, önleme programlarının oluşturulmasına ve öğretmen eğitimine yardımcı olabilirsiniz .

Öğretmenlerle paylaşmak, herkesin uyarı işaretlerinden haberdar olmasına ve ayrıca onlar hakkında ne yapmaları gerektiğine dair belirli talimatlar sağlamasına yardımcı olabilir. Tüm personelin anlayabilmesi ve izleyebilmesi için etkili planlar oluşturmak okulda şiddetin önlenmesine yardımcı olmak için bir anahtardır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol